Крехівські святині

Jun 08, 2011 19:59

Доброго дня.Сьогодні випав час і нагода поділитись кількома світлинами зробленими за час поїздки у Крехів.Дивіться,насолоджуйтесь,поринайте у роздуми...




Ну що ж,почнемо...
Одразу хочу вибачитись за дату на фотографіях(є люди яких це "напрягає")..
Трохи про історію:
Крехів вперше згадується в історичних документах у 1456 році з приводу того, що двох крехівських селян викликано до суду в селі Желдець. На початку XVII століття за 3 км. від Крехова був заснований монастир. У 1669 році монахи побудували навколо монастиря укріплення, перетворивши його на фортецю. В 1672 році турки обложили монастир, але взяти його не змогли. В 1698 році монастир відвідав російський цар Петро I. У 1860 році на території села було знайдено скарб бронзової доби (приблизно X-VIII століття до н.е.)

А тепер і про сам монастир:
Засновниками Крехівського монастиря вважаються ченці Києво-Печерської Лаври Йоіль та Сильвестр. Вони ще у 1613 р. поселились у вирубаній у скалі печері за 12 км від м. Жовкви.
Ось фотографії каменів в яких висічені печери:





















табличка під входом і трохи історії



і сама печера в середині(з входом до неї)








З часом ченців стало більше, і вони збудували неподалік від печери церкву св. Петра і Павла, а пізніше церкву Преображення і Троїцьку церкву. Тут же було зведено дзвіницю та келії монахів. Монастир був оточений великими фортечними мурами, які замикали чотири високі вежі. За його мурами не раз рятувалось багато людей, особливо під час нападів татар. У 1721 р. Крехівський монастир став греко-католицьким. З цього часу ще більше посилюється його релігійне значення. Монастир славився своїми Чудотворними іконами, яких у Крехові було три: дві ікони Богородиці (одна з Верхрати) та ікона святого Миколая Великого. Була і монастирська бібліотека, що налічувала більше 400 книг, з великим архівом. Проте з часом монастир зазнав багато бід. Його грабували і поляки, і австрійці, і більшовики. У 1949 р. він був закритий, а в його спорудах розмістили дитячий будинок, згодом школу-інтернат для розумово-відсталих дітей.
Відродження святині наступило 29 серпня 1990 р. Тоді до Крехова повернулися ченці оо. Василіяни, що прибули з Гошівського монастиря. На середину 90-х років у Крехівському монастирі мешкало більше 80 братів, які з'їхалися майже з усієї України.
    Трохи про монастир:

Оточена стінами територія монастиря в плані має форму неправильного п'ятикутника. Колись головним храмом обітелі служила дерев'яна Преображенськая церква - трьохзрубова, триголова, характерний пам'ятник галицької школи народної архітектури.
Фотографії цієї красоти:






також всередині:








Нині головним храмом монастиря є кам'яна Миколаївська церква, побудована в 1721-1737. на місці розібраної дерев'яної Троїцкой церкви. Храм неодноразово реконструювався і ремонтувався. Над його центральною частиною височіє шоломоподібний розділ на восьмигранному барабані, купол аналогічної форми, але без барабана, увінчує апсиду. Головний вхід відмічений скромним порталом з рельєфним зображенням Святого Миколи.







і звичайно ж всередині:




Кутова вежа монастиря



верхня вежа



дзвіниця(не впевнений)))



Такі от симпатичні смітнички стоять недалеко від головного входу у монастир



Перед монастирем завмерло кладовище...





Недалеко від самого комплексу у лісі знаходиться ще й джерело,вода якого вважається цілющою ...
По дорозі до джерела





а ось і сама дорога,якою можна дійти до джерела або до печер- як на мене прекрасний пейзаж компенсує нелегкий підйом)))
казковий ліс:








джерело,на якому побудована капличка Божої матері



І на закінчення-Крехівський монастир святого Миколая у всій красі ( з сторони лісу)


До зустрічі і дякую за увагу!

Львівщина, монастирі, Крехів

Previous post Next post
Up