Червоноград-місто шахтарів.Частина 2(доповнення)

Mar 11, 2011 16:12

Привіт усім мандрівникам,читачам і просто хорошим людям.Після друку своєї першої замітки "Червоноград-місто шахтарів"-читаючи коментарі зацікавлених людей я зрозумів,що тема Червонограду без теми шахт -відкрита не повністю,і тому сьогодні з радістю спробую доповнити мій звіт ще декількома фактами і фотографіями.Ну що ж,почнемо...


Червоноград являється центром Львівсько-Волинського вугільного басейну.Вугільна історія міста розпочалась з  проходку стволів шахти №1 “Великомостівська”,а саме восени 1952 року.
  Перша шахта на Львівщині - №2 “ВМ”, збудована за чотири роки і була здана в експлуатацію 25 грудня 1957 року. Через рік стала в дію шахта № 1 “ВМ”. У 1959 році - видала на - гора перші тонни вугілля шахта №3 “ВМ”.
У 1960 році розпочалось будівництво шахт № 5 і № 8 “Великомостівські”. У 1961 році почала діяти шахта № 4 “Великомостівська”. У 1962 - 1963 роках - шахти № 9 ”ВМ” та № 7 “ВМ” та  № 1 Червоноградська.
  Наймолодші вугільні підприємства Червонограда - шахта № 2 “Червоноградська” яка вступила в дію у 1971 року і шахта № 10 “ВМ” - 1978 року, а також Центральна збагачувальна фабрика у 1979 році. На даний час шахти №2 ВМ, №5ВМ та №1 Червоноградська-закриті,доживає свої останні дні і шахта №8ВМ(проводяться роботи по закритті підприємства),а шахта №9Вм-приватизована.




На сьогоднішній день досить вагома частина населення Червонограду і регіону задіяна на роботах вугільних підприємств,можна навіть впевнено сказати-місто залежить від шахт і тому про закриття цих "годувальниць"кожен працюючий шахтар говорить з острахом.
А зараз невеличка екскурсія під землю))
Глибина 475м,шахта №7ВМ,(на даний час "Зарічна"),2010рік(дата на фотографіях-не виставлена))) і наперід прошу вибачити за якість фотографій-в шахті темно,пильно,волого і...не можна фотографувати(хіба що ти-репортер)))


"Клітка"-це такий шахтний ліфт,який опускає людей у шахту по стволу (бетонний колодязь,діаметром біля 8м,).




По таких от виробках і пересуваються шахтарі,це в кращому стані-коли виробка "капітальна",тобто з довгим терміном служби(вверху-трубопровід для подачі води),якщо ж виробка вже закинута або відновлюється,вигляд у неї зовсім не такий естетичний!!))




На далекі місця роботи працівників перевозить(ну,мала б перевозити,по правилах) так звана "карета"-електровоз тягне декілька вагончиків такого типу:


Пробіжимося по електрозабезпеченні шахтного обладнання:
пускачі-забезпечують подачу напруги до споживачів(наприклад,лебідки)





чи вентилятора


а також трансформаторні підстанції-для перетворення напруги на потрібну для роботи і передачі її до цих же пускачів


Головна ж увага на підприємстві повинна приділятись безпеці праці


засоби самозахисту-саморятівник(округлий "термос")- забезпечує працівника киснем (при пожежі чи за відсутності придатної для дихання атмосфери),інтарферометр(чорна "шкатулочка)-прилад для вимірювання концентрації газу метану(газ через який і відбуваються вибузи на шахтах((..)


Для запобігання поширення пожежі вверху виробки вішають водяний заслон-поліетиленові пакети з водою(схожість на кажанів у печері-присутня)))


а ось і сам датчик контролю газу.На жаль з допомогою народних "умільців" я кі всілякими способами "перемичать"його(щоб напругу не вибивав при наявності газу)якість і ефективність його роботи-під сумнівом(про що ще раз доказують НВ на шахтах)


...і звичайно ж -трішки патріотизму)))


та ретро-стиль))))-шахтний телефон


Самої вуглевидобувної техніки(комбайна)сфотографувати не вдалось-дуже багато пилюки при роботі,та й заважати робочим не можна...Ось така невеличка екскурсія вийшла,а на закінчення статті-ще декілька фотографій самого міста:греко -католицика церква св.Юрія з прилягаючим до неї монастирем оо.Василіан


памятник Грушевському

доречі Червоноград-перше місто в Україні в якому скинули памятник Леніну(не любили вождя,чи що..)))
Цвітуть каштани...Не столиця,але теж гарно


красиве місто й восени


а уночі тут тихо




"погоду робить" лиш...погода)))


Завершать звіт красені-лебеді,які кожного року взимку та навесні злітаються на р.Західний Буг щоб поживитись з рук людей,а заодно і потішити їх своєю красою



На сьогодні все,пишіть,коментуйте і спасибі за увагу.

Львівщина, Червоноград

Previous post Next post
Up