Виставка графіки одного з перших художників української анімації

Feb 28, 2013 17:40

Національний музей України потішить нас новою експозицією. Увесь березень триватиме виставка одного з перших художників "Укранімафільму", ілюстратора, графіка Сергія Конончука.

Дивовижна постать художника-графіка Сергія Конончука (1912-1941) залишила по собі надзвичайно багатий творчий спадок, незважаючи на його коротке творче життя.

У свої 29 він був справжнім Майстром. Коли молодий художник пішов на фронт, у його творчому доробку вже були сотні гравюр та малюнків, ілюстрації до дитячих книг, європейської класики, екслібриси і навіть робота над першими мультфільмами «Українфільму».

Сприйнявши найкращі традиції київської графічної школи 20-30-х років, Сергій Конончук перебував у пошуку самобутнього стилю в книжковій графіці та рисунку. Його орієнтирами були Альбрехт Дюрер, Георгій Нарбут, Володимир Фаворський. Кожен його твір - організм, у якому струмить «чорна кров графіки» (за висловом самого Конончука), що наповнює його, оживляє і одухотворює.

Конончук працював жадібно і натхненно, ніби квапився встигнути. Він почав малювати ще дитиною, його формування відбувалося під керівництвом М. Рокицького (учня М. Бойчука), К. Єлеви, Г. Пустовойта, К. Трохименка і під впливом творчості славетного Г. Нарбута.

Роботи 15-річного Конончука були виставлені на першій київській виставці самодіяльних художників, а в 17 за свою графіку майстер отримав нагороду на міжнародній виставці у Парижі. Це відкрило художнику двері у захопливий світ книжкової графіки, і багато в чому саме Конончук став виразником її стилю й образності в першій половині ХХ ст.

Сергій Конончук загинув у полоні в перші місяці Великої вітчизняної війни у віці 29 років, а слава знайшла його аж у 80-х роках з відкриттям першої монографічної виставки художника. Його твори зберегла сестра Неоніла Конончук.

Національний художній музей України представляє першу з 1990-х років монографічну виставку графіка та ілюстратора Сергія Конончука. Глядачі побачать понад 60 робіт майстра з колекції НХМУ і родинної збірки.

Деталі на сайті музею: http://namu.kiev.ua/ua/exhibitions/bills/view.html?eid=219

Українфільм, анонс

Previous post Next post
Up