Як самому відкрити Шенгенську візу, скільки це коштує і кому дають безкоштовно

May 28, 2015 11:43

Originally posted by vladbespalov at Як самому відкрити Шенгенську візу, скільки це коштує і кому дають безкоштовно



Схоже до відміни віз для українців ще далеко. Протягом десятка років ця сфера обросла тисячами посередників, які, звісно не хочуть втрачати джерела свого прибутку.

Втім, самостійно відкрити візу - не проблема. Мова піде про туристичні короткострокові візи типу С (до 90 днів перебування).


Країна Європейського союзу видає українцям безкоштовні візи через e-mail. Як отриматиПерше правило якого треба дотримуватися - шукати інформацію безпосередньо на офіційних сайтах консульських установ. У випадку питань - дзвонити (це цілком безкоштовно) або писати e-mail вказаний на сайті (обов’язково слід підписатися).
Розглянемо два консульства з якими я мав справу останнім часом. Чеське консульство ліберально ставиться до українців. Перед подачею документів слід зареєструватися.

Перелік документів представлений на сайті. З власного досвіду скажу, що основний документ - це підтвердження повернення в Україну. Наприклад, ви офіційно працюєте (не дивіться на маленьку зарплату), навчаєтеся у вузі чи у вас є власна фірма.

Довідка про проживання - вистачить резервація booking.com. Варто також скласти маршрут подорожі. Типу, 1-2 червня дивимося Прагу, 3 червня - Чеський Крумлов, 4 червня - Телч. Їдемо автобусом, ночуємо у готелі «Півень».

Також можуть попросити бронювання квитків на автобус туди/сюди.

Перевіряємо по інтернету куди потрібна віза, а де вистачить лише паспорт. Список з усіх країн світуЯкщо маєте не велику зарплату - покажіть рух коштів на рахунку за 3 місяці. Офіційно вимагають 50 євро на день перебування, але на практиці покажіть скільки у вас є. Краще показати, що у вас в банці справді 8 тисяч гривень ніж, наприклад, продавчиня газет принесе довідку з 10 тисячами зелених на рахунку. Нам дали візи на 30 днів маючи ті самі 8 тисяч гривень. У консульстві теж працюють люди.

Якщо документів не вистачає, то не панікуйте, можете їх донести протягом пару днів або ж навіть відправити e-mail.
Перша віза видається одноразова (можете в’їхати та виїхати лише 1 раз). Маючи два Шенгени протягом 3 років маєте право подавати на мультик (необмежена кількість). Зазвичай перший дають на 3 місяці.

Чеське консульство добре підходить для молоді, адже людям молодше 26 років візу видають абсолютно безкоштовно (консульський збір - 35 євро). Жодної довідки не треба - дата вашого народження є у паспорті.



Фото: www.mzv.cz

Раджу подавати документи безпосередньо у консульстві (Київ та Львів). Хоча діють візові центри в Одесі, Дніпропетровську, Ужгороді та тих самих Києві та Львові. Одначе в останньому випадку слід платити сервісний збір (кілька сотень гривень).

Друге консульство - польське. Документи можна подавати як в консульстві до якого ви приписані так і через пункти подачі візових анкет ППВА. Останній зручний тим, що не треба їхати в інше місто (якщо консульства у вашому нема) але до 35 євро слід додати ще 430 гривень сервісного збору.

У поляків нема безкоштовних віз для молоді, але пенсіонери, як і у чеському консульстві платити консульській збір (35 євро) не повинні.

Все реально! Робіть візи самі. Успхів!

Всі мої закордонні подорожі у одній публікації
Всі мої подорожі Україною
Previous post Next post
Up