Пані й панове, дописом нижче утворилась цікава дискусії з приводу штучної модифікації сучасної української мови шляхом уніфікації іменників жіночого та чоловічого роду. Шановна
maryxmas пропонує уникати конструкцій, які вказують на стать персонажа, наприклад, замість "студент, який запізниться на лекцію..." писати "у разі запізнення на лекцію..." і далі за текстом.
На мою думку, робити цього не слід. Аргументація під катом, а для тих, кому вона нецікава, напишу висновки. Закликаю всіх присутніх уникати безособових конструкцій, тому що це штучне збіднення мови і зменшення інформативності тексту.
Чим, скажемо, лікар відрізняється від лікарки? Тим, що соромлива жінка за наявності вибору піде не до лікаря, а до лікарки. Одне коротеньке "ка" полегшило вибір.
Чим офіціант відрізняєтся від офіціантки? Тим, що чоловік не буде зайвий раз дзвонити по вказаному в оголошенні телефону. Одне кротеньке "ка" заощадило хвилину чоловікові й десятки хвилин роботодавцю.
Чим пілот відрізняється від пілотки?.. пардон, це вже з іншої опери... :) але якщо серйозно, то кандидатка в президенти відрізняєтсья від кандидата тим, що не прописано в обох передвиборчих програмах. Скоріш за все, вона буде менш агресивною, менш бандиткуватою, менш нахабною. Й вона сповіщає про це одним коротеньким "ка".
Крейзануті феміністки задля своєї малоцікавою мені мети намагаються порізати те, що мені цікаво й важливо, й сподіваюсь, не лише мені, бо я кажу якраз про тему спільноти - про мову. Давайте не дамо їх це зробити.