Коли ввели літеру ґ, виникла несподівана проблема у тестах із п'ятьма чи більше варіантами відповідей. Стара послідовність а, б, в, г, д мала бути замінена новою а, б, в, г, ґ. Це породжувало певні незручності: по-перше, незвична нова літера важко сприймалась тими, хто з нею зіткнувся в досить зрілому віці, по-друге, близькість ґ до г дещо
(
Read more... )
Reply
Вище Максим слушно зазначив про покажчики. Справді, не знайшовши Гарібальді, не кожен додумається глянути ще й Ґарібальді, а радше звернеться до інших джерел, в тому числі російських, де різнобою немає.
Reply
Reply
Reply
А щодо перешкод... Невже всі українські філологи - агенти москви? Так сформулювати правила, укласти такий плутаний правопис і написати такі нестравні підручники могли тільки вороги.
Reply
Насправді, правопис завжди намагалися наблизити до потреб простої людини. Будь-які реформи велися під цим соусом. Менше правил, менше винятків. Тільки для того, щоб заплутати кінцевий результат обговрення, не обов’язково потрібна перевага агентів впливу. Досить однієї непримиренної позиції у питаннях, що ніколи не розв’язуються практикою, але тільки звертанням до позамовних підстав, як плутаність виникає сама собою. Це не зрада, це значно гірше - повна байдужість до споживача.
Reply
Reply
Щодо нумерації пунктів у тексті самих ПДР - це не тести і для пересічного читача можуть бути замінені на "крапочки", "рисочки" і будь які інші "буллєти" без втрати змісту, тому особливої різниці між "г" та "ґ" вони не помітять.
Reply
Reply
По-друге, є й інші приклади коли одну з літер алфавіту не використовують щоб уникнути непорозумінь. Наприклад у грі го, так само як і у шахах позиція на дошці записується за допомогою літери, якою позначано вертикаль і цифри, якою позначено горизонталь (наприклад E3 - клітинка на перетині 5 вертикалі та 3 горизонталі). Але на відміну від шахів горизонталей і вертикалей не 8 а 19. Для того щоб уникнути помилок під час запису позиції, дев'яту літеру англійської абетки "I" пропускають, бо її можна сплутати із малою літерою "L" (дванадцята літера), або із цифрою "1".
Ніяких протестів збоку свідомої англомовної спільноти це рішення не викликало.
Reply
Leave a comment