Feb 15, 2009 17:06
У Франка в Boa Constrictor описується зокрема, що бараби, продаючи нафту отримували "за коновку п'ять шiсток". Хтось може мені пояснити, що це за монета така - "шістка". Очевидно, це народна назва якоїсь оавстрійської грошової одиниці, але я не можу зрозуміти якої. Тим більше, чому шістка? Я не можу собі уявити грошову одиницю, кратну шести.
Значення
Leave a comment
Comments 7
Номінал в шість одиниць не був чимось дивним. Так, наприклад, алтин походить від алти «шість», бо дорівнював шести деньгам.
Reply
цікаво, а номінал в 12 крейцерів мав відношення до традицій рахувати на "дюжини"?
Reply
Навіть в наш час, коли грошова одиниця ділиться на сто, ряди дрібних грошей можуть бути різноманітні. Наприклад, в СРСР була послідовність 1-2-3-5-10-15-20-50 копійок, майже за Фібоначчі. Перше, що зробили при переході на гривню, змініли на сучасну 1-2-5-10-25-50 коп.
Reply
- Ме-е.
- Не мекай, а запам’ятай. Так називають найяснішого цісаря. Ти знаєш, хто такий найясніший цісар?
- Це - найяшніший чішар.
- Добре, Пепіку! Запам’ятай. Ти ходиш обідати з хати в хату, і як десь там хто-небудь скаже, що найясніший цісар - тварюка або щось подібне, зараз прибіжи до мене і розкажи. Дістанеш від мене шістку (десять крейцерів. 1 крона мала 5 шісток) , а коли хто-небудь скаже, що ми війни не виграємо, знову приходь до мене, розумієш? Розкажеш, хто це говорив, і знову в тебе нова шістка. Але коли я довідаюсь, що ти щось промовчав, буде тобі погано: заарештую і відвезу в Пісек. А тепер підстрибни!
Пепік підстрибнув, а вахмістр дав йому дві шістки і, вельми вдоволений собою, написав рапорт до окружного жандармського командування, що вже здобув інформатора.
Reply
Reply
česká koruna = 100 haléřů
Reply
копа - 60 копійок
півкопи - 30 копійок
Reply
Leave a comment