Обитель Поганої Діви

May 26, 2016 09:41

Оригинал взят у ne_znaiko в Обитель Поганої Діви
Наречені, невістки, відьми, чаклунки, словом, все погані дівчата мають пам`ятку свого ім`я. Це Невицький замок.



Точний вік Невицького замку невідомий, вважається що він існував ще в 12 столітті. Народні перекази і легенди приписують спорудження замка слов’янській княгині ще до приходу угорських племен у Придунайську низовину. Замок, за легендою, повинен був захищати перш за все наречених, від чого й пішла назва замка. Інша версія говорить про те, що у середньовіччя в неприступній фортеці, яка стоїть на 260-метровій горі вулканічного походження, ховали молодих наречених з відомих аристократичних родин. Звідси - Замок Наречених, Невестський замок. Наречена (місцевою говіркою) - невістка. Потім слово "невістський" перетворилося на слово "невицький".

Замок багато разів перебудовувся, змінював володарів. Тут мешкали і королі, і повстанці. У 1644 році під час релігійних воєн трансільванський князь Юрій І Ракоці зруйнував замок. Більше він не відновився і зараз це - мальовничі руїни, які можна відвідати, проїхавши від Ужгорода 12 км. Замок стоїть на горі, дорога-серпантин підіймається через ліс.



Між деревами біжить струмок





Крім дерев з землі виростають ще й камені



Ляля починає змагання зі шнурками





Нарешті підходимо до стін



Вони величні, залишається тільки здогадуватися. якими вони були колись





Підіймаємося сходами на стіни



Залишки замку все ще вражаючі









Змагання зі шнурками триває



Потім додається ще змагання з кропивою і підкорювання стін





Існує легенда про Погане Дівча Невицького замку. Чи то турецька царівна, чи, навіть, чаклунка наказувала будувати стіни на молоці і яйцях, що призводило до голоду. Ніби ще й приймала ванни з дівочої крові. Історики говорять, що Погана Діва була спадкоємицею магната Другета. Такий персонаж дійно існував, та була та чародійка не бусурманкою, а угорською графинею. Вона дійсно наказувала селянам у вапно яйця з молоком примішувати. Хто не слухався - того піддавали всіляким карам. Жалоби на її сваволю доходили до тогочасного короля Матьяша, він, обурений, навіть зібрав військо, щоби силоміць доставити графиню до двору для судового процесу. В 15 ст. замок був частково зруйнований військами князя Д‘єрдя Ракоці ІІ. З того часу споруда стояла пусткою і вважалася нечистим місцем.

Не виключно, що зараз тут відбуваються якись ритуали. Про це свідчать знайдені тут свічки. Ця темна загадковість надає привабливості цьму місцю для юних прихильників фентазі.









Види з такої висоти захоплюючі















Спускаємося і оглядаємо стіни з іншого боку











А на замковій горі палає сонце, а ми повертаємося до темного лісу. Спускаємося в роздумах про поганих дівчат і красу, яка руйнується без захисту і намагання зберегти таку цікаву пам`ятку.



Внизу річка, підсвічена вечірнім сонцем і замок, який видно здалеку.







Previous post Next post
Up