В айди карты начали записывать цифровую подпись

Feb 06, 2020 22:04



Примечательно, что закон предусматривал обязательное внесение сертификата цифровой подписи на чип айди карты изначально. Т.е. больше 4 лет ДМС просто не выполняла свои функции. Сколько времени уйдет на то, чтобы помимо самой подписи запилить еще и бесплатный софт (от плагинов в браузере до программы для создания отсоединенной подписи) пока тоже не ясно. Также непонятно, какие именно nfc-ридеры подойдут: любой с Али или только те, что сейчас будут продавать посредники по многократно завышенным ценам. По уму, конечно, ДМС должна была выдавать их сама, включив в стоимость айди карты. Глава ДМС обещал пост с ответами на эти вопросы, но пока не торопится.

Відтепер громадяни України, які є власниками ID-карток, мають можливість отримати послугу з внесення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на безконтактний електронний носій (чіп) ID-картки.

Першим громадянином України, який скористався безкоштовною послугою Міграційної служби, став Президент України Володимир Зеленський. Кваліфікований електронний підпис було записано на новий паспорт у формі ID-картки Президента, отриманий ним замість старого паспорта-книжечки.

Запровадження послуги з внесення кваліфікованого електронного підпису на ID-картку надасть громадянам можливість користуватися різноманітними електронними сервісами державних органів, отримувати адміністративні і банківські послуги, відкривати та вести бізнес тощо, не виходячи з дому.

Послуга надаватиметься безкоштовно та буде доступною для громадян України, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП становитиме 2 роки.

Наразі послугу можна отримати двома способами:

одразу після отримання нової ID-картки - у територіальному підрозділі ДМС за місцем реєстрації особи;
записати на раніше видану ID-картку - у будь-якому територіальному підрозділі ДМС, незалежно від місця реєстрації.
ВАЖЛИВО: для запису КЕП на чіп ID-картки знадобиться PIN-код (PIN 2), який особисто вказується власником ID-картки під час її отримання.

Зазначимо, що оформлення КЕП та внесення його на чіп ID-картки не є обов’язковим і здійснюється за бажанням. Однак, в разі небажання власника ID-картки отримати таку послугу, він не зможе скористатися усіма перевагами електронного підпису.

Впровадженню послуги передувала тривала робота з нормативно-правового врегулювання питання використання КЕП та значний обсяг проведених технічних робіт. Наразі, завдяки тісній співпраці Державної міграційної служби України, Міністерства внутрішніх справ та інших державних органів, ID-картка, яка містить електронний підпис громадянина, стала повноцінним засобом електронної ідентифікації особи.

Загалом, з початку оформлення біометричних документів в Україні Міграційна служба оформила понад 4,4 мільйони ID-карток і має усі технічні можливості для внесення на них КЕП за бажанням власника.

https://dmsu.gov.ua/news/dms/6686.html

україна, внутрішній паспорт, думки, перепост, цифровий підпис

Previous post Next post
Up