Zittau I: потрійна точка PL-DE-CZ

Jan 09, 2015 21:14

Originally posted by noddeat at Zittau I: потрійна точка PL-DE-CZ

Метою моєї поїздки в Німеччину була не стільки сама Німеччина, скільки її кордони. Отож, у Ціттау я приїхав, бо, якщо вірити географічній мапі, це місто знаходиться у 6 км від точки перетину трьох держав - Німеччини, Чехії та Польщі:


Три прикордонні містечка поруч - німецьке Ціттау, чеське Градек над Нісоу та польське Боґатиня.

Мапа показувала, що до цієї точки не веде жодна дорога, але натомість є дорога в Чехію через Польщу, яка подовжує шлях, але проходить близько потрібного пункту. Я роздумував, як би мені дістатися. Отож, по приїзді в Ціттау я попензлював до Польщі, а саме до мосту через річку Ниса, яка розділяє Польщу та Німеччину:


До Республіки Польща пензлювати ще один кілометр.

Дорога там проста, як двері: від ратуші в центрі Ціттау треба фігачити увесь час, прямо, прямо, прямо, десь півгодини. Знак «кінець міста Ціттау» знаходиться просто перед мостом:


Прощавай, Ціттау,, прощавай, Ґьорліцький район,, прощавай, Вільна Земля Саксонія,, прощавай, Федеральна Республіка Німеччина:


Зліва ще Німеччина, а справа вже Польща: знайдіть 10 відмінностей:


На польському боці маркер кордону «Польща 5», а просто біля нього - кіоск з цигарками:


Отож, тут я вирішив іти до Чехії вздовж річки, себто вздовж кордону, по польському боці. Тут я зрозумів, що таке «демаркація кордону»: це коли через кожні N метрів стоять стовпчики, пофарбовані в колір державного прапора. Кожен стовпчик має свій унікальний номер. Ось стовпчик «Польща 4»:


А навпроти нього, на протилежному боці - німецький маркер кордону:


Цікаво, як тут було в дошенгенські часи? Це шо, тут ходили якісь придурки з автоматами і стерегли, шоб ніхто не переплив річку?

Іти було не дуже комфортно, я із заздрістю дивився на німецький бік: там була асфальтована доріжка, по якій їздили сорелли і фрателли на роверах, а тут болото і сліди від вантажівок (потім я зрозумів, чому):


Після маркеру «Польща 3» у мене були сподівання, що буде 2 і 1, а потім - Чехія, однак це виявився останній маркер:


Міст, який на вигляд був аварійним:


З німецького боку він був зачинений залізним парканом, а з польського - ні, а загорожа по-слов’янськи валялася поруч. Цікаво, цьому мосту ж явно не 3 роки. Чи був тут пропускний пункт? Навряд чи. Хто тоді користувався цим мостом? Вид з мосту на річку (Польща зліва, Німеччина справа):


З німецького боку, судячи з усього, табличка на кшалт «Ахтунґ! Мостен небезпекен! Прохід верботен!». Ви запам’ятайте цей паркан:


Тут я зрозумів, звідки взялися сліди вантажівки: тут була повінь, яка, судячи з усього, зачепила переважно Польщу і Чехію. На польському боці навколо мосту лежали укріплювальні мішки з піском:


Я не дуже зрозумів, що дають ці мішки, коли все нахер заливає водою, але от пожежники їх ставили свого часу в усіх регіонах, які заливало водою:


Повені вже не було, але течія в річці була доволі сильною. Можна уявити, що тут відбувалося:


І ось ми майже прийшли. На честь вступу Чехії та Польщі до Унії тут поставили пам’ятник з написами трьома мовами «Боґатиня, Градек над Нісоу, Ціттау. Тут спільно розвивається Європа. На пам’ять, 1.05.2004»:


Інші пам’ятники повалені:


З фоток в інеті я бачив, що тут мають бути прапори Чехії, Німеччини та Польщі. Однак через повінь залишився лише німецький прапор. Так виглядає точка перетину трьох держав:


Про те, що на другому боці цього струмочку - Чехія, я зрозумів з таблички із красномовним написом «Pozor»:


Увага! Державний кордон проходить вздовж води.

На чеському боці була асфальтована доріжка. Якісь велосипедисти-пенсіонери дивно на мене дивилися, коли я то все фоткав. Судячи з усього, вони не вірили, що на тому боці теж є люди:


Чехія справа, Польща зліва:


Перейти на чеський бік мені не судилося: якщо тут і був міст, то його змило водою, а мочити ноги в мутному та глибокому струмку мені не хотілося:


Зум фотоапарата дозволив мені сфоткати табличку на чеському боці, яка інформувала про те, що скоро тут побудують крутий міст:


Потрійна точка: вид з боку польсько-чеського кордону:


Німецько-чеський кордон (повалений стовп - це Чехія):


Течія місцями доволі бурхлива:


Назад я вирішив повертатися німецькою територією, а оскільки єдина можливість потрапити в Німеччину - це закритий аварійний міст, довелося лізти через паркан:


Табличка на паркані (з німецького боку!) була польською мовою: ну правильно, хто, крім слов’ян, додумається лізти на аварійний міст:


По асфальтованій доріжці йти приємніше, ніж через болото:


Зліва Німеччина, справа Польща:


Маркер кордону:


На тому березі - польський маркер, який я вже вам показував зблизька:


Хтось має дачі з городами просто на кордоні:


Ну ось і казці кінець, закрита німецька прикордонна будка - ми в Ціттау:


Маршрут мій виглядав ось так:


На все про все - 2 з половиною години - від вокзалу в Ціттау до потрійної точки і назад, включно з оглядом центру міста. Тіки якщо захочете повторити, то врахуйте, що рухався я дуже швидко, майже спортивним кроком, бо дуже хтів все побачити і встигнути на електричку до Чехії.

прикордонний режим, польща, чехія, єс, трифінія, німеччина, перепост

Previous post Next post
Up