Охоронці залізниці незаконно перевіряють паспорти на кордоні Австрії та Німеччини

Apr 22, 2016 18:09

Від осені федеральна поліція перевіряє паспорти на кордоні з Австрією. Вони скаржаться на те, шо людей не вистачає (а наймати нових не хотять, бо після завершення контролю не буде зрозуміло, шо з цими людьми робити). Тому залізничні компанії почали робити це самі, шоб їх потяги не затримували надовго. Проблема в тому, шо такі перевірки незаконні, ( Read more... )

шенген, австрія, криза з біженцями в єс, німеччина

Leave a comment

beresin April 23 2016, 07:45:10 UTC
Вроде да, в Правилах перевозки Мининфраструктуры есть такой пункт.

Reply

iradysyuk April 23 2016, 08:19:09 UTC
Укрзализныця спрашивает паспорт ТОЛЬКО для предотвращения перекупки билетов. То есть сравнивается ТОЛЬКО имя на билете, и в документе.

Не проверяется ни легальность нахождения в стране, ни находится ли человек в розыске. Вообще ничего не проверяется.

Поэтому, при покупке билетов, имя называют вслух, не смотрят паспорт, и нигде не вносятся никакие паспортные данные. ТОЛЬКО имя и фамилия, что не может служить нормальным идентификатором (в стране на многие имена сотни и тысячи тёзок).

Это принципиальное отличие и от России, и от этих проверок на границе между Австрией и Германией.

P.S.: Вспомнилось... Как-то в Харькове, когда ещё билеты были не имеными, я подошёл на вокзале в билетную кассу, чтобы взять билет до Киева. Кассирша сказала, что билетов нет (это правда, так как их выкупили перекупщики), и тут же предложила купить у неё же (она сидит в официальной кассе на ЖД вокзале!) в полтора раза дороже. Я дал деньги, она открыла тумбочку, и дала билет, который она же и выкупила утром.

Reply

beresin April 23 2016, 08:52:51 UTC
Единственное, могли бы расширить список документов. Паспорт не всегда под рукой. А так, конечно, это очевидная необходимость.

Кстати, в чем принципиальное отличие от РФ? Там тоже ведь изначально это для борьбы со спекулянтами и статус документов и людей никто не проверяет.

Reply

iradysyuk April 23 2016, 10:03:44 UTC
Я не знаю как изначально у них было, но сегодня при покупке билетов, всегда информация идёт в базу, и человека всегда пробивают в автоматическом режиме.
Аналогично, и при покупке билетов на автобусы: требуют паспорт, информацию заносят в базу, где она проверяется.

Reply

noddeat April 23 2016, 10:21:23 UTC
В інших країнах обмежуються кредитною карткою, навіщо аж паспорт.

Дойче Бан (німецька залізниця), наприклад, онлайн теж продає квитки тільки на ім’я-прізвище, але дозволені документи ідентифікації - це дебетова або кредитна картка (зовсім не обов’язково та, якою платив за квиток), національне посвідчення деяких країн Європи, абонементна знижкова картка залізниці BahnCard. А от паспорти якраз вони не визнають для ідентифікації, навіть не знаю, чому (через особливість їх сканерів, ймовірно).

Reply

beresin April 23 2016, 10:48:59 UTC
Насколько помню, это угрозыск. К миграции и проверке подлинности или действительности документов вроде как отношения не имеет. При случае надо будет купить билет на паспорт гражданина мира:)

Reply

noddeat April 23 2016, 10:52:08 UTC
На паспорт будь-якого іноземця теж непогана розвага. Відсутність кирилиці викликає у касирів Blue Screen of Death :)

Reply

beresin April 23 2016, 10:58:31 UTC
В России уже привыкли. Таджики с киргизами даже в глухих мухосрансках не редкость.

Reply

vvsbr April 23 2016, 11:19:50 UTC
у моєї бувшої в ті самі часи раз неправильно ввели номер студентського посвідчення, по якому вона їхала (ну і отримувала знижку) - помилилися в останній цифрі.

ну от платформа, 20 хвилин до відправлення і провідниця уперлася рогом шо документ не співпадає - не пущу. Ну я кабанчиком в касу (а дівчина на платформі залишилась), а в касі та ж історія - білет вибивав інший касир, чого ви до мене причепились, виправити не можу.

ситуація патова, але тоді я знайшов вихід, яким досі пишаюся - стравив цих Сціллу та Харібду еталонного совєцького хамства, так чутко плеканого в регіональних відділеннях Укрзалізниці.

за якихось 80-90 секунд касир отримала дострокову перемогу нокаутом за допомогою смачного та соковитого матюка, підкріпленого порадою "не вийобуватись", і так настав happy end.

Reply

noddeat April 23 2016, 12:45:10 UTC
При цьому ніби можна до 3-х помилок у імені мати. Щодо номерів, підозрюю, схожа ситуація. Та, з синдромом вахтера ще довго доведеться боротися.

Reply


Leave a comment

Up