Проблеми з польськими національними візами.

Oct 26, 2015 23:00

Завжди вболіваю та радію за успіхи кампанії "П’ятирічні візи для українців та білорусів" і хочу подякувати всім учасникам проекту за їх роботу, яка була і є недаремною.

Однак, окрім проблем з шенгенськими візами для українців, є ще й проблема з національними польськими візами (так звані візи типу D). Це візи, які дають право на перебування в Польщі на термін більше ніж 90 днів з метою праці чи навчання у ВНЗ.

Напевне більшості читачів відомо, що МЗС Польщі має в Україні офіційного посередника - компанію VFS Global. Ця компанія відкрила по країні свої пункти прийому візових анкет (далі - ППВА або візові центри), де люди можуть подавати документи для отримання польських віз (як шенгенських так і національних). Щоб потрапити до такого ППВА треба спочатку заплатити за їх послуги (близько 450 грн.), цей платіж треба робити виключно в Кредо Банку, або в Ідеа Банку. На квитанції буде код, з яким на сайті http://polandvisa-ukraine.com/ і треба реєструватись на подачу документів. Зареєструватись, звісно, велика проблема, бо сервер просто не витримує великої кількості запитів. Тому є ще й неофіційні посередники, які за реєстрацію просять від 500 до 1000 грн.

Однією з причин такого ажіотажу навколо польських віз, на мою думку, є те що кількість ППВА не пропорційна розміру консульських округів:

Консульський округКількість областей в окрузіКількість ППВА в окрузі

Київський41

Вінницький44

Львівський33

Луцький33

Одеський41

Харківський72

Як бачимо найбільший консульський округ - Харківський. В нього входять Харківська, Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Донецька, Луганська, Запорізька області, а ППВА є тільки в Дніпропетровську та Харкові. Оскільки я сам з Запоріжжя, то вже зіштовхнувся з проблемою відсутності вільних дат в ППВА. Якщо в західних областях України багато людей оформляють собі шенгенські візи «на закупи», то в наших регіонах великою популярністю користуються національні (робочі) візи. Люди з Донбасу, зі зрозумілих причин, їдуть працювати на промислові підприємства Польщі. Запорізька, Дніпропетровська та Харківська області - промислові регіони, а оскільки в Україні зараз занепад виробництва, то багато людей теж їдуть на заробітки до Польщі. Всі ці фактори спричиняють велике навантаження на ППВА в Харкові та Дніпропетровську. Зареєструватись на пряму в консульство через https://www.e-konsulat.gov.pl практично нереально. Оскільки робочі національні визу типу D видаються лише на 6 місяців, або на рік (в залежності від типу запрошення, яке зробив роботодавець), то люди повертаються з заробітків і знову починають "штурмувати" сайт ППВА, щоб зареєструватись. Наприклад, зараз ні по Дніпропетровську, ні по Харкову вільних дат на національну візу в листопаді вже не має. Я звертався до компанії VFS Global з пропозицією, щоб вони відкрили додаткові ППВА у Запоріжжі чи у Полтаві, але поки що "віз і нині там".

Маю надію, що збільшення кількості виданих 5-річних шенгенських віз трохи зменшить навантаження на візові центри. Але ідеальним виходом з цієї ситуації звичайно був би безвізовий режим. Звичайно, що заробітчанам та студентам все одно потрібно буде оформлювати національні візи, бо безвізовий режим буде розповсюджуватись лише на короткострокові шенгенські візи. Але тоді б клієнтами консульств та ППВА були б тільки люди, яким потрібні національні візи, а отже і черг майже б не було. Вся надія на те, що українські політики колись прокинуться і виконають всі вимоги ЄС, необхідні для запровадження безвізового режиму.

Ігор Івашенко, м.Запоріжжя.

http://porteuropa.eu/ua/wizy-kordon/5-riczni-wizy/2297-lyst-nacionalni-vizy

польща, україна, візи, перепост, іноземні консульства в україні

Previous post Next post
Up