"Чистки керівного складу" Нафтогазу, що так пафосно висвітлюються в ЗМІ, дійсно змінили майбутнє компанії кардинальним чином. Сьогодні нерухомість колись головних підрозділів ключового енергетичного оператора країни готується до звільнення. Але не для збереження історичного вигляду будівель та спадщини, як говорилося раніше, а з метою продажу.
З приходом до НАК "Нафтогаз України" готового до компромісів Юрія Вітренка фінансові втрати компанії у розмірі 100 млрд грн продовжують множитися, приватні акціонери отримують можливість стягнення коштів з Нафтогазу, як це сталося з "Укрнафтою" Коломойського, а нерухомість опиняється у вільному продажу.
Разом із пільговою програмою "останньої надії" з постачання енергоресурсів за зниженим тарифом деяким категоріям споживачів діяльність нових керівників НАК "Нафтогаз України" нагадує процедуру банкрутства юридичних осіб. Коли протягом трохи більше ніж півроку проводиться спостереження, оцінка фінансового стану, складання переліку вимог з боку кредиторів та спроби вирішення утруднень, а потім призначається зовнішній керуючий, який під час пільгового періоду відновлює платоспроможність компанії або ж не відновлює.
Джерело