Мар'янівка. Мальвовий рай на батьківщині видатного тенора І.С. Козловського

Mar 11, 2015 21:08



Марьяновка - село в Васильковском р-не Киевской обл., около 70 км от  Киева. Населения здесь 1017 человек.
Первое поселение в этих местах было еще в 12-м веке.
В наше время село известно тем, что здесь в 1900 году родился выдающийся украинский и советский певец, тенор, Иван Семенович Козловский, народный артист СССР (1940), Герой Социалистического  Труда, лауреат двух Сталинских премий и Государственной премии УССР им. Т.Шевченко.



С семи лет Козловский пел в Михайловском златоверхом монаcтыре в Киеве, где прожил лесять лет. Учился в Киевском музыкально-драматическом институте, пел в Полтавском музыкально-драматическом театре. Дальше - служба в Красной Армии, а с 1926 по 1954 год Козловский пел на сцене Большого театра СССР. Потом - сольная карьера.
Иван Семенович был большим патриотом Украины, в его квартире всегда звучал украинский язык. Козловский завещал похоронить себя в Марьяновке, но его воля не была выполнена. Умер И.С.Козловский в Москве  в 1993 году, и был похоронен на  официозном Новодевичьем кладбище.
Козловский исполнял много украинских песен и оперных партий, но российские биографы стараются избегать украинской страницы его биографии. Так же и с дисками -  записи песен по-русски в Москве легко можно купить, а записи украинских песен не переиздавались по 50-60 лет.

В Марьяновке находится Мемориальный музей-усадьба И.С.Козловского, в состав которого входит хата семьи Козловских, памятник выдающемуся артисту и парк.
Моя семья побывала в Марьяновке 30 июня 2012 года, на фольклорном фестивале.
Наша дочь на тот момент уже 14 лет пела в хоре "Днипро". Раз в один-два года мы с мужем приезжаем в Киев, послушать хор. А на этот раз она пригласила нас в Марьяновку, где хор будет петь в церкви.
1. Въехали в село.



2. Здесь будет петь хор, но сначала идем на фестиваль.



3. Оркест играет на ходу. Когда я разместила это фото на другом ресурсе, то получила отзыв аж из Ставрополя (Россия): "Я тоже там была. На возу спереди сидит мой брат Дима, рядом его жена Лена."



4. Заходим в усадьбу.



5. Дом, где родился И.С. Козловский. Земля здесь плодородная, чернозем, поэтому мальвы растут по три метра высотой.



6. Памятник выдающемуся артисту.



7.



8.



9. На берегу речушки и качели поставили.



10. А это мы с мужем такие красивые :).  Но фото выложила, чтобы похвалиться сумкой с тюльпанами - тогда это была одна из первых моих работ в технике вышивки лентами.



11. Будут венки девчатам.



12. В музее в этот день экскурсии не проводились, и мы заглянули в него лишь ненадолго. Там можно и диски с записями певца купить.



13. Мальвовые джунгли.



14. А в саду на травке проводятся мастер-классы по народным ремеслам, продаются изделия мастеров, и идет подготовка к концерту.



15. И соломенный... нет, не бычок, а козлик, ведь мы в усадьбе Козловских.



16.



17.



18. Этот дедушка мастерит такие колыбельки и деревянные игрушки.



19. На липовой аллее выставка украинских сорочек.



20. Такая красота! Я там дважды прошла, не могла налюбоваться.



21.



22.



23.



25.



26. Играет любительский оркестр. Женщины и девушки плетут венки.



27.



28. И украшают деревце.



29. Справа - сцена. Кому не хватит места на скамейках, будут сидеть на этих дорожках.



30. Когда мы проходили мимо сцены, ансамбль солистов   "Київська камерата" играл хорошо известную мелодию М. Скорика.



31. Здесь мастер-класс по вытынанке (вырезают узоры из бумаги, слово " витинати" переводится как "вырезать"). У мастерицы я купила заламинированную вытынанку-закладку для книг, до сих пор пользуюсь. В старину вытынанками украшали хату.



32. Здесь мастер-класс по ткачеству. Ну, и я решила попробовать, но времени было мало, выткала, может с сантиметр. Интересное занятие. Когда мы вернулись после концерта, эти женщины уже много наткали.



33. Возвращаемся в центр села, к церкви.



34. Большие деревья - это парк посреди села. За ним - дом культуры. Хор там переоделся и идет на концерт.



35. В репертуаре - произведения  А. Веделя , Д.Бортнянского и другие.  Мне очень нравится  "Величая тя, Господи"  и "Богородице, Діво, радуйся"  Веделя.  А еще "Покаяніє" Игоря Тылыка . Вон он, средний из трех мужчин. Очень талантливый композитор. Погуглите "Ігор Тилик, Покаяніє", послушаете. Гугл в первой строке выдаст концерт в филармонии, где Тылык не поет, а дирижирует.



36. Слушатели не знали, можно ли аплодировать в церкви. Поэтому после каждого произведения кланялись исполнителям. Но после окончания концерта не выдержали - зааплодировали.

Еще бы, этому хору аплодировали и во Франции, и в Германии, и в Словакии, и в России (в Москве получили Гран при), и в Польше, и в Италии... Пели, в  том числе, и в костелах, и в церквях.



37. Возвращаемся в садочек.



38.



39. Никогда в жизни не видела столько мальв! Ради этого стоило ехать 200 км (130 до Киева и 70 до Марьяновки).



Мар'янівка  - село у Васильківському районі Київської області, близько 70 км від Києва. Населення тут 1017 чоловік. Перше поселення в цих місцях було ще в 12-му столітті.

В наш час село   відоме тим, що тут в 1900 році народився  видатний  український і радянський співак, тенор, Іван Семенович Козловський,  народний артист СРСР (1940), Герой Соціалістичної Праці, лауреат двох Сталінських премій, та Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка.

З семи років він співав у  Михайлівському золотоверхому монастирі в Києві, де прожив десять років. Вчився в Київському музично-драматичному інституті, співав  у Полтавському музично-драматичному театрі. Далі - служба в Червоній Армії, а з 1926 до 1954 року  Козловський  співав на сцені Великого театру СРСР. Потім - сольна кар'єра.

Іван Семенович був великим патріотом України, заповідав поховати себе в Мар'янівці, але його волю не було виконано. Помер І.С.Козловський у Москві в 1993 році і був похований на Новодівичому кладовищі. Козловський виконував багато українських пісень і оперних партій, але російські біографи намагаються уникати української сторінки його біографії. Так само й з дисками - записи пісень російською мовою в Москві легко можна купити, а  записи українських  пісень не перевидавались  по 50-60 років.

В Мар'янівці  знаходиться Меморіальний музей-садиба І. С. Козловського, до складу якого входять хата родини Козловських, пам'ятник видатному співаку та парк.



Моя родина побувала в Мар'янівці 30 червня 2012 року, на фольклорному фестивалі. Чому туди поїхали? - відповідь нижче.

Наша дочка на той момент вже 14 років співала в хорі "Дніпро". Раз на один-два роки ми приїздимо до Києва послухати хор. А на цей раз вона нас запросила поїхати в Мар'янівку, де хор співатиме в церкві.

1. В'їхали в село.



2. Тут буде співати хор, але спочатку йдемо на фестиваль.



3. Оркестр грає на ходу. Коли я розмістила це фото на іншому ресурсі, то отримала відгук аж зі Ставрополя (Росія) :"Я там теж була. На возі спереду сидить мій брат Діма, поруч його дружина Лєна."



4. Заходимо в садибу.



5. Хата, де народився І.С. Козловський. Тут земля родюча, чорнозем, тому мальви ростуть по три метри заввишки.



6. Пам'ятник видатному артисту.



7.



8.



9. На березі річечки і гойдалку поставили.



10. А це ми з чоловіком такі гарні :) Але фото виклала, щоб похвалитися сумкою з тюльпанами - тоді це була одна з перших моїх робіт в техніці вишивки стрічками.



11. Будуть вінки дівчатам.



12. В музеї цього дня екскурсії не проводились, і ми зазирнули в нього лише ненадовго. Там можна і диски з записами співака купити.



13. Мальвові джунглі.



14. А в саду на травичці проводяться майстер-класи з народних ремесел, продаються вироби майстрів, і йде підготовка до концерту.



15. І солом'яний... ні, не бичок, а козлик, бо ми ж в садибі Козловських.



16.



17.



18. Цей дідусь майструє такі колисочки і дерев"яні іграшки.



19. На липовій алеї виставка українських сорочок.



20. Така краса! Я там двічі пройшла, не могла намилуватись.



21.



22.



23.



25.



26. Грає аматорський оркестр. Жінки й дівчата плетуть вінки.



27.



28. І прикрашають деревце.



29. Справа - сцена. Кому не вистачить місця на лавах, будуть сидіти на цих ряднах.



30. Коли ми проходили повз сцену, ансамбль солістів  "Київська камерата" грав добре відому мелодію М.Скорика.



31. Тут майстер-клас з витинанки (вирізають візерунки з паперу). В майстрині я купила заламіновану витинанку - закладку для книг, і досі користуюсь.



32. Тут майстер-клас з ткацтва. Ну, і я вирішила спробувати, але часу було мало, виткала може з сантиметр. Цікаве заняття. Коли ми повернулись після концерту в церкві, ці жіночки вже багато наткали.



33. Повертаємось в центр села, до церкви.



34. Великі дерева -то парк посеред села. За ним - будинок культури. Хор там переодягнувся і йде на концерт.



35. В репертуарі - твори Веделя , Бортнянського і інші. Мені дуже подобається "Величая тя, Господи"  і "Богородице, Діво, радуйся"  Веделя.  А ще "Покаяніє" Ігоря Тилика . Он він посередині серед трьох чоловіків. Дуже талановитий композитор. Погугліть "Ігор Тилик, Покаяніє", послухаєте. Гугл в першому рядку видасть концерт у філармонії, де Тилик не співає, а диригує.



36. Слухачі  не знали, чи можна аплодувати в церкві. Тому після кожного твору вклонялися виконавцям. Але після закінчення концерту не витримали - зааплодували.
Ще б пак, цьому хору аплодували і у Франції, і в Словаччині, і в Німеччині, і в Москві (там здобули Гран прі), і в Польщі, і в Італії... В тому числі, і в костьолах, і  в церквах.



37. Повертаємось в садочок.



38.



39. Ніколи в житті я не бачила стільки мальв!  Заради цього варто було їхати 200 км (130 до Києва і 70 до Мар"янівки).



мандри, Краса неймовірна, Україна, Музеї

Previous post Next post
Up