Originally posted by
denys_sayenko at
Трохи про Еболу... Про вірус Ебола світу вже було відомо у відносно недалекому 1976-му році. Саме тоді, в маленькому містечку Ямбуку (ДР Конго), місцевий шкільний вчитель став першою інфікованою вірусом Ебола людиною на планеті. Перший час вважалося, що це новий різновид малярії, так як симптоми цих двох захворювань дуже схожі, але високий показник летальності серед інфікованих розвіяв усі сумніви.
Перший спалах масового інфікування був паралельно зафіксований з випадком в Ямбуку. Цей інцидент виник на місцевому заводі міста Нзара (Судан). Переносника вірусу так і не було виявлено, хоча одразу після цього випадку, до країни прибули вірусологи зі всього світу, котрі провели різноманітні дослідження на наявність Еболи у тварин та комах, населяючих округи міста.
До 2012-го року виникало чимало локальних спалахів цієї хвороби, але через малозначність та ізольованість "підвласних" Еболі районів, Світова Спільнота не звертала на це увагу. Передостанній спалах був зафіксований в листопаді 2012-го - січні 2013-го року в Уганді, який, нажаль, запам'ятався великим показником летальності серед хворих.
Сучасні досліди показали, що основними переносниками цього страшного вірусу є летючі миші та шимпанзе. Ебола передається шляхом прямого контакту з рідинами інфікованої людини (кров, піт, лімфа, слюна, сеча та ін.). Повітряно-крапельним шляхом вірус не передається. Інкубаційний період - від 2-х до 21-го дня.
Симптоми Еболи схожі з малярією, але мають характерні ознаки, а саме:
- різке підвищення температури тіла;
- загальна слабкість;
- біль в голові, горлі та м'язах;
- нудота, діарея, висипи на шкірі;
- порушення функцій нирок та печінки;
- в "запущених" стадіях хвороби спостерігаються внутрішні та зовнішні кровотечі.
Спеціальної вакцини проти вірусу Еболи до сих пір не існує. До теперішнього спалаху інфіковано було близько 2200 осіб.
Нагадаємо, в березні цього року, на території Західної Африки стався новий найпотужніший спалах вірусу Ебола. Вже наприкінці літа вірус вийшов з під контролю та до початку жовтня від хвороби вже померло більше 4000 жителів Західної Африки. Нещодавно було підтверджено локальні випадки інфікування в США та Іспанії (всі хворі - медики, які добровільно надавали допомогу хворим).
Також слід зазначити, що Центр з контролю та профілактики захворювань США оголосило невтішний прогноз: до січня 2015 року інфіковано буде близько одного мільйона осіб у світі. А якщо вірус потрапить до густонаселенної Азії, то світової епідемії людству не уникнути.