"Свобода" у містах - натяки піврічної давнини

Nov 08, 2012 23:26


В дискусії щодо нашого електорату мені скинули посилання на цю статтю. Стаття, звісно, піздєц не буде опублікована в EJPR, але наштовхує на роздуми.

Ось популізм посил автора:
«Высокие показатели «Свободы» в Киеве никого не должны удивлять по той простой причине, что Киев давно уже - не русский город и не город интеллектуалов, и даже, по своему менталитету, скорее, не город, а большое, разросшееся не только вширь, но и в рост село» (виділення моє).

Взагалі, будь-які спекуляції щодо ролі міста/села, освіти, віку в голосуванні легко перевіряються даними екзит-полів.

Але дійсно питання доволі цікаве, особливо з точки зору електоральних настроїв. Чи приїжджі трансформують велике місто під себе, чи, навпаки, адаптуються до міста? Чи відрізняються вони від місцевих у своїй електоральній поведінці?

Я не претендую на серйозне дослідження зараз, бо воно потребує і часу, і натхнення, чого зараз зовсім не вистачає. Але якісь поверхові речі сказати можу. Я порився у даних останнього моніторингу Інституту соціології, який проводився навесні цього року, і виділив дві групи осіб: 1) Провели більшу частину дитинства у великому місті (250 тис+), і проживають у великому місті (місцеві) 2) Провели більшу частину дитинства або у селі, або у малому місті і зараз проживають у великому місті (приїжджі)...і ось що вийшло з точки зору електоральних уподобань



_______________________________________________

Це, звісно не актуальні рейтинги. Тим паче, що тоді об'єднанням опозиції і не пахло -) Тим не менш, це все ж таки політичні уподобання менше ніж півроку назад (той же екзит-пол показав, що половина виборців вже визначилась із партією на той час). І можна легко побачити, що все зовсім навпаки - то не приїжджі ("розросшееся не только в ширь село" ) схилялись голосувати за Свободу - вони як раз тяжіли до ПР. А підтримка Свободи серед "рідних" мешканців міст якось прозріла ще навесні. Було б цікаво подивитись на більш актуальні дані. Ну і зробити щось серйозніше за прості двумірки з відсотками, хоч би якусь гіпотезу протестувати=)

Та навіть з цієї таблички можна робити якісь висновки. І хоча б такі, що ще півроку назад можна було передбачати, що Свобода буде брати щось у містах і серед людей з кращою освітою. Тобто у більшості наших відчизняних політологів та експертів під носом є масивний інструмент - моніторинг ІС. Бери та дивись - все можна описати, пояснити, передбачити. Але кульутра аналізувати дані ще не сформувалась.

Політологія, Інститут, Митці, Україна, Волинська область, Вибори 2012, Соціологія

Previous post Next post
Up