Heat pump laboratory

Aug 09, 2010 22:59

Сьогодні побувала в вищевказаній установі і дізналася що означає heat energy і як її отримують.

Якщо дуже спрощено, теплова енергія - це використання енергії (сталої температури) землі/води/повітря/стічних вод/тощо для опалення чи кондиціювання (нагрівання чи охолодження води).  Потребує відповідного обладнання та в рази менших витрат електроенегрії. Якщо точніше то з 1 кВт електроенергії, виходить 3-7 кВт теплової енергії.


Зараз фінансової вигоди тут не багато: просто інших порядок витрачання грошей - спочатку чимало, потім щомісяця менше. Я сподіваюся що із часом такі технології дешевшатимуть:)

Але тут важливо інше - те, що це значно краще для навколишньго середовища, бо дозволяє скоротитити споживання електроенергії, а значить її виробництво, а значить шкідливі викиди і заодно кількість необхідних невідновлюваних ресурсів! І це кльово!

Це робиться із використанням теплового насосу, що працює зворотньо холодильнику (див мал. стрілочки в інший бік!). В випаровувачі за рахунок постійної подачі сталої температури землі/води відбувається випаровування хладогену (забезпечується циркуляцією води в контурі, його нема на малюнку) . За рахунок підвищення тиску в сталому об'ємі відбувається зростання температури в конденсаторі. Компресор знов повертає хладоген в рідкий початковий стан. Із цієї системи можна знімати як тепло для опалення, так і холод для кондиціонування.

СТРІЛОЧКИ РОЗУМІТИ  В ЗВОРОТНЬОМУ НАПРЯМКУ!

1. Конденсатор
2. Дроссель
3. Випаровувач
4. Компресор
 Синій = Рідина із низьким тиском і низькою температурою
Pink = Газ із високим тиском і підвищеною температурою
Червоний = Газ із високим тиском і температурою
Блакитний = Газ із низьким тиском і зниженою температурою

В плані реалізації є звісно купа технічних нюансів, щоб така система працювала... Але усі їх можна вирішити, за наявності кваліфікованих спеціалістів :) У нас ці технології тільки-тільки почали з'являтися, а от в Європі вже широко застосовуються :)  Як і для окримих будинків так і для цілих районів.

Взагалі, плані впровадженя цієї (і не лише) ідей збереження довкілля треба брати приклад із Швеції:
За 30 років вони змогли практично витістини із ринку енергоресурсів нафту/газ/вугілля і замінити її біопаливом, сміттям, вітром, сонцем, теплом. Тобто скоротили споживання викопних ресурсів з 80% до 30%! Вони не змогли скоротитти сопживання нафту/газ/вугілля в транспортному секторі (бензин) і фармацефтиці (там для чогось потрібна нафта і без неї ніяк). От що значить курс на енергетичну незалежність.

сталий розвиток, цікавий факт

Previous post Next post
Up