Викладаю нашу офіційну пресову заяву!
Українська молодь Росії підтримує резолюцію молодіжної секції 5-го Всесвітнього Форуму українців, а також Форуму української молоді діаспори “Київ 2011” - заходів, у яких брали участь в тому числі і представники української молоді Росії, тільки в тій частині, що безпосередньо стосується питань української діаспори.
Заява української молоді Росії
Українська молодь Росії підтримує резолюцію молодіжної секції 5-го Всесвітнього Форуму українців (дивись в прикладеному), а також Форуму української молоді діаспори “Київ 2011” (
http://www.facebook.com/groups/210241582327823/doc/268327026519278 ) - заходів, у яких брали участь в тому числі і представники української молоді Росії, тільки в тій частині, що безпосередньо стосується питань української діаспори.
Вважаємо, що, по-перше, політикою повинні займатися політики, а не організації діаспори: свої зусилля нам краще зосередити на створенні та реалізації умов для задоволення національно-культурних, освітніх та правових потреб наших земляків, що знаходяться за межами України.
По-друге, оцінка політичної ситуації в Україні - це внутрішня справа її громадян. Подібні ж заклики з боку іноземців (хоч і діаспори) щось змінити чи «відкорегувати» можуть вважатись як втручання у внутрішні справи суверенної держави.
І, по-третє, діаспора не повинна ставати на будь-яку сторону, оскільки за межами України всі повинні бути єдині у своїй любові до Батьківщини. Незалежно від політичних уподобань.
Довідка:
5-й Всесвітній Форум українців, а також Форум української молоді діаспори “Київ 2011” пройшли у Києві в ході святкування 20-ї річниці Дня Незалежності України - 19-21 та 22-30 серпня відповідно.
В фінальній ухвалі заходів міститься протест проти затримання Юлії Тимошенко, Юрія Луценко і інших представників опозиції та вимоги до української влади звільнити їх з-під варти.
Крім того, в документах дається оцінка внутрішньополітичної ситуації України.
«Український молодіжний форум Росії» (УМФР) - спільнота українських молодіжних організацій та окремих активістів Російської Федерації. Створений 8-10 квітня 2011 року у м.Москва в ході однойменного заходу з метою розвитку українського молодіжного руху на території Російської Федерації.
Сторінка в Фейсбуці -
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002304815866&sk=info Сторінка в Інтернеті -
http://vecheerka.ru/index.php?i=51&lg=1 А тут резолюції, кому цікавенько:
Резолюція
молодіжної секції
V Всесвітнього форуму українців
Українство за останні півтора століття пережило 4 хвилі еміграції зі своїх автохтонних земель. Мільйони українських сімей були змушені шукати кращого життя на чужині. Це було зумовлено поєднанням як соціально-економічних, так і політичних чинників. Більшість тих українців, хто емігрував за кордон, доклали всіх зусиль, аби не втратити мовно-культурний зв’язок із Україною. В умовах бездержавності та тоталітарного гніту саме українська діаспора стала одним із ключових чинників збереження української мови, традицій, історичної свідомості. Ті люди робили все можливе, аби передати українську ідентичність своїм нащадкам.
Здобуття української Незалежності стало переломним моментом в житті нашої нації. Після віків поневірянь і кровопролитної боротьби було відновлено Українську державу. Українці всього світу відчули надію і віру в існування національної, демократичної, економічно потужної та соціально справедливої України.
На жаль, збереження позицій старої радянської номенклатури, утвердження олігархічного режиму, корупція, а також відсутність консенсусу щодо зовнішньополітичної стратегії не дають можливість розбудувати українську національну державу.
Змушені констатувати, що за останні півтора роки ситуація погіршилась. Влада фактично відійшла від мети розбудови національної держави, посилилися антиукраїнські настрої. Відбувається планомірний наступ на українську мову, національну історію, культуру і традиції. Демократія, права і свободи людини, свобода слова в Україні чим далі, тим потужніше зазнають утисків. Діаспора не відчуває допомоги з боку української держави, зокрема припинилися програма підтримки закордонного українства і надання державних стипендій для іноземних студентів українського походження. Ми - рішуче виступаємо проти цього!
Подальший розвиток Української держави неможливий без консолідації всього українства. Як громадяни України, так і діаспоряни мають об’єднати зусилля навколо захисту України від повернення у трагічне окупаційне минуле та побудови гідного майбутнього.
У час, коли світ стає все тіснішим і ближчим, обставини вимагають налагодження міцнішого контакту між нами. Сучасні засоби комунікації як ніколи дають можливість діаспорі стати ретрансляторами в Україну найкращих світових демократичних здобутків. Разом з тим, українське суспільство спільно із діаспорою мають посилити і зворотній контакт для популяризації України у світі.
Виходячи із вищенаведеного, ми - учасники Молодіжної секції V Всесвітнього форуму українців,
- Усвідомлюючи відповідальність українців світу перед українським народом та державою;
- Розуміючи причини і наслідки нинішнього стану справ в Україні та українства за кордоном;
- Ставлячи за мету подальший розвиток України як національної держави.
Закликаємо Президента України та Кабінет Міністрів України:
- Здійснювати внутрішню та зовнішню політику відповідно до національних інтересів України;
- Стати на шлях дотримання українського законодавства та загальноприйнятих прав і свобод;
- Активізувати співпрацю з українською діаспорою;
- Створити центральний орган виконавчої влади з питань закордонного українства;
- Розробити і прийняти загальнодержавну програму повернення та адаптації закордонних українців в Україну;
- Надати загальнодержавну організаційну і фінансову підтримку популяризації української мови, культури у світі, розвитку україністики;
- Запровадити дієву підтримку українськими дипломатичними відомствами українців - громадян інших держав, в тому числі щодо збереження національної ідентичності українців у місцях їх компактного проживання;
- Надати можливість молоді української діаспори навчатись в українських ВНЗ за спеціальними квотами;
- Створити україномовний телевізійний канал сучасної української музики для трансляції за кордон.
Учасники Молодіжної секції V Всесвітнього форуму українців, проаналізувавши проблеми та здобутки своєї роботи, ухвалили наступне:
- У зв’язку зі стрімким розвитком новітніх технологій створити мережу зв’язку між українською молоддю діаспори, базу адрес і різних комунікаційних можливостей (інформативна інтернет-сторінка, блог, форум тощо) та інформувати українську молодь діаспори про заходи, які відбуваються.
- Підготувати для потреб української молоді діаспори інформацію щодо наявних веб-ресурсів про українську літературу, музику, фільми та інші культурні ініціативи.
- Проводити щорічні зустрічі-конференції української молоді в діаспорі, налагодити регулярні контакти з українськими державними органами і громадськими організаціями, які займаються проблемами української молоді діаспори.
- Створити веб-портал української молоді діаспори.
- Залучати українську молодь діаспори до освітніх, виховних, культурних та наукових програм (таборів, семінарів тощо) в Україні;
- Рекомендувати молодіжним організаціям діаспори підготувати та підписати договори про співпрацю для подальшої діяльності на правах партнерських організацій у різних проектах, фінансованих з міжнародних фондів.
- Готуватись тим, хто живе в Україні, і тим, хто бажає повернутись до цієї держави, до активної участі в політичному житті України для того, щоб її трансформувати на вільну, заможну, соціально-справедливу державу.
Звертаємось до УВКР, СКУ та ЄКУ з пропозицією поставити питання перед урядом України, а зокрема перед Міністерством освіти та науки, молоді та спорту, щодо підготовки та подання на затвердження до Кабінету Міністрів України комплексної програми «Молодь діаспори», яка б допомагала в розвитку молоді української діаспори.
Рекомендуємо УВКР:
- Створити молодіжний напрямок при УВКР.
- Звернутися до Міністерства закордонних справ України із пропозицією відкрити курси української мови та історії України при Посольствах та Консульствах України за кордоном у співпраці з організаціями діаспори.
- Звернутися до Національної спілки письменників України, Асоціації українських письменників, Товариства «Просвіта» щодо надання сучасної художньої літератури для потреб української молоді діаспори.
- Розглянути можливість щодо проведення літературних, художніх і культурно-мистецьких конкурсів та спортивних змагань серед української молоді діаспори.
Голова секції - Іван Крулько
Секретар - Олексій Захарченко
Ухвалено на V Всесвітньому Форумі українців
21.08.2011 р.
Резолюція Форуму української молоді діаспори “Київ 2011”
Українська діаспора сьогодні є однією з найбільших та найорганізованіших у світі. Важливу роль в діаспорі відіграє молодь. Завданням української молоді діаспори є не лише зберегти культурну спадьщину і менталність українства для майбутніх поколінь, а й сприяти розвитку звязків діаспори і консолідувати зусилля молоді закордонного українства за для обєднання української діаспори в одне ціле, сприяти становленню незалежної, демократичної, правової української держави.
Молодь діаспори - це найкращий лобіст української справи за кордоном, тому що у своїй роботі використовує найсучасніші комунікаційні технології, постійно підвищує свій рівень знань, адаптуючись до потреб часу.
Для молоді діаспори є дуже важливим щоб Україна була демократичною і головне правовою державою. Тому ми, учаники Форуму української молоді діаспори Київ 2011, висловлюємо свій протест проти незаконної політичної розправи над Юлією Тимошенко, Юрієм Луценко та іншими представниками опозиції. Ми вважаємо такі дії влади непримпустимими та аморальними. Ми вимагаємо термінового звільнення опозиційних лідерів з під варти. Ми закликаємо молодь діаспори слідкувати за подіями в Україні, порушенням людських прав в Україні і брати активну участь у відстоюванні національних інтересів України, працювати над збереженням своєї національної ідентичності.
Учасники Форуму української молоді дiаспори “Київ 2011”, проаналізувавши проблеми та здобутки своєї роботи, ухвалили наступне:
1. Створити та затвердити українською державою комплексну програму “Молодь діаспори”, яка б сприяла розвитку молоді закордонного українства. Першим кроком у створенні програми може стати розробка меморандуму про співпрацю між Конференцією українських молодечих організацій (КУМО) і відповідним Міністерством України та створення фонду або закладення в бюджеті коштів на цю програму.
2. У зв’язку з розвитком новітніх технологій створити мережу зв’язку між українською молоддю діаспори, базу адрес і різних комунікаційних можливостей та інформувати українську молодь діаспори про заходи, які відбуваються. Створити інтернет портал молоді діаспори.
3. Проводити щорічні Форуми української молоді діаспори, конференції, зустрічі української молоді в діаспорі тощо. Налагодити регулярні контакти з українськими державними органами і громадськими організаціями, які займаються проблемами української молоді діаспори.
4. Розробляти та впроваджувати спільні проекти між молодіжними організаціями діаспори та молодіжними організаціями діаспори та України.
5. Заснувати та зареєструвати молодіжні організації в країнах проживання діаспори де таких організацій не існує. Доручити КУМО організаційно сприяти розвитку українського молодіжного руху в діаспорі.
Звертаємось до СКУ, ЕКУ та УВКР iз пропозицією поставити питання перед урядом України, щодо підготовки та затвердження комплексної програми “Молодь діаспори”, яка б допомагала в розвитку молоді закордонного українства. Посприяти розвитку молодіжного руху в країнах проживання діаспори.
Вимагаємо від влади України:
1. Здійснювати демократичну, проукраїнську внутрішню та зовнішню політику, сповідувати і захищати українські національні інтереси, керуватися Конституцією та законами України;
2. Стати на шлях дотримання українського законодавства та загальноприйнятих прав і свобод;
3. Розпочати активну двосторонню співпрацю із молоддю української діаспори;
4. Надати загальнодержавну організаційну і фінансову підтримку для популяризації української мови, культури у світі, розвитку україністики;
5. Уможливити навчання української молоді діаспори в українських вищих навчальних закладах, на рівних правах зі студентами з України та без будь яких квот по країнах.
6. Створити спільну громадську структуру професійного менеджменту “Діаспора-Україна” яка буде розробляти програми, працювати над їхнім виконанням, і яка складалася б з найкращих експертів із питань діаспори за кордоном та громадьских діячів з України;
7. Створити Міністерство діаспори України;
8. Створити український Державний Фонд діаспори, з якого б фінасувалися проекти українських громад та організацій діаспори;
9. Змінити та доповнити діючій Закон України про отримання громадянства та уможливити надання та отримання подвійного громадянства тільки для представників української діаспори;
10. У Верxовній Раді України для представників діаспори забезпечити 30 депутатських місць, що є практикою в парламентах багатьох країн світу.
Звертаємося до молодіжних громадських організацій в Україні з ініціативою щодо налагодження контактів та залучення української молоді діаспори до освітніх, виховних, культурних та наукових програм і проектів в Україні.