Професія - пожежники

Apr 14, 2012 13:25


Діти - про пожежників:

на мою думку вони ще відчайдушні
і дуже храбриє
і ще не бояться через трубу спускатись
вони ще вогню не бояться

Так, це все про них -
. Хто з нас у дитинстві не мріяв про цю романтичну та небезпечну професію! Вони сильні, мужні, щодня рятують людські життя і завжди готові прийти на допомогу. Саме представникам цієї професії довіряють понад 90 відсотків європейців. Навіть мультики про супергероїв не здатні затьмарити враження від яскраво-червоних автомобілів, касок і присмаку небезпеки.
Теж дітки:
сподобалося залазити в машини! (дааааа!)
що вони їздили у відкритих машинах!
що вони за 20 чи за 15 секунд збираються
рукавами вони набирали воду і тушили вогонь
там еще была такая дополнительная дверь, там как спецназ ехали

Навіть протягом однієї екскурсії - можна дізнатися багато цікавого. Чи знаєте ви, що в Києві - розташована найбільша в Європі пожежна частина? Саме тут українські та іноземні пожежники проходять навчання та перепідготовку, влаштовують змагання та щокварталу здають заліки.

Павло Григоренко
начальник 2го караулу пожежної частини №25, Київ
Чтобы быть рядовым пожарным, надо учиться, по-моему, полгода. Обучение проходит у нас здесь в учебном центре, на Малиновского 6.

За добу - саме стільки триває одна робоча зміна - може не статися жодної пожежі. А може - й кілька десятків. Що ж відбувається після того, як ви добігли до телефону та набрали 101? Виклик переадресовують до найближчої до вас пожежної частини. Диспетчер - оголошує тривогу та відправляє за вказаною адресою пожежну бригаду. Наприклад, до задимленої квартири вирушать аж три авто. На збори пожежники мають близько хвилини. З другого поверху спускаються, як у кіно - за допомогою спеціальних труб. Далі - 45 секунд на те, щоби вдягти захисну форму. На місце прибудуть - вже за лічені хвилини. Часу перевіряти обладнання - немає. Тому кожний пожежник має заздалегідь переконатися, що його кисневий балон - наповнений, а маска - в порядку. А ще пожежники - дуже забобонні. Є в них як корпоративні правила, так і власні.

Павло Григоренко
начальник 2го караулу пожежної частини №25, Київ
Например, нельзя у нас спать в боевых машинах. Это не столько дисциплина, сколько значит, обязательно куда-то поедем. Также у нас нельзя заступать в чистой боевой одежде. ... Нельзя под мостами включать сирену ... Вот я например лично про где я был, где я там что тушил, потому что стараюсь не... ну это все суеверия, но.. стараюсь не переносить это все домой

Доречі, у наших пожежників, як і в закордонних, часто професію отримують - у спадок. І попри всі складнощі - пишаються нею.

Павло Григоренко
начальник 2го караулу пожежної частини №25, Київ
Это как-то семейная больше профессия.  ...  У меня династия пожарная. у меня и отец, и дед - все пожарные. Потому престиж работы, которую мы выбираем, ради которой живем, которая в последнее время все меньше и меньше популярна среди простых людей. Чуть ли на пожарных не пальцами показывают. Престиж среди нас все равно остается, как у людей, которые спасают другие жизни и работают не столько за деньги, сколько из-за идеи.

У вісім років, мабуть ще зарано остаточно вирішувати, ким бути. Але найголовніше про професію пожежника - вони вже знають.

я хочу стати пожежником, щоб бути благородним, потому что пожежники спасають людей!

Зе енд :)

image Click to view


Ну, і "нєвошедшеє"...

Что появилось раньше: спички или зажигалка?
Правильный ответ - зажигалка. Ее изобрел немецкий химик Иоганн Вольфганг Дёберейнер в 1823-ем. И только спустя три года (в 1826-ом) появились традиционные спички. Благодаря английскому химику Джону Уолкеру.
Есть такое растение - белый ясенец. Встретить его можно в Южной Европе, Северной Африке и Центральной Азии. В жаркую погоду самовоспламеняются эфирные масла, которые выделяет растение. Сам ясенец от этого не страдает.

Пожар в шахте КНДР бесчинствовал целых 130 лет, сжигая около 2 млн. тонн угля ежегодно. А в американском городе Централия дверь в преисподнюю открыта с 1962 года (49 лет). Горит сеть подземных шахт. Причем, из-за угрозы отравления угарным газом жители городка были переселены в другие районы страны (из 1000 человек населения остались лишь девять смельчаков). Если огонь не угаснет в ближайшее время, Централия рискует превратиться в город-призрак.

Жуку Melanophila acuminate для размножения нужен лесной пожар. Когда он находит горелую древесину, то откладывает туда яйца. Преимущество такого способа заключается в том, что в этот момент его природные враги не могут ему помешать, так как сами спасаются от пожара. А для обнаружения пожара на расстоянии нескольких километров данный жук имеет миниатюрный инфракрасный рецептор.

Previous post Next post
Up