1.Найбільший інтелектуальний екстаз в мене викликав роман Джанет Фітч "Білий Оліандр" який я чекала чи не 10 років. Фільм я подивилась в класі десятому і з того часу марила книжкою. І ось вона зявилась на lib.rus.ec! Книга не розчарувала, вона прекрасна. Саме з головної героїні цієї книги народилась моя Ірма і мій роман. Отже сюжет: дівчина та її мама. Матір - поетесса, розумна і надзвичайно красива жінка, що не може знаходитись на одному місці і з одним чоловіком довше ніж кілька років. Сенс її життя - краса і сила. "Пам'ятай, що ми вікінги,завжди пам'ятай хто ти!" - говорить вона дочці. А далі донька залишається сама, змушена жити у прийомних сім'ях, жити по законам реального світу, а не по законам краси чи законам вікінгів. Та матір продовжує здійснювати на неї вплив. А вона росте, змінюється, малює, закохується і дорослішає, стає такою ж красунею як матір та... починає її ненавидіти. Однаково рекомендую як книгу так і фільм, але задоволення від фільму триває якісь 2 години, а від книжки можна розтягнути на кілька днів. Вважається, що фільм дуже жіночий, але я думаю це дурниця - розумне і цікаве кіно буде цікаве усім!
Посилання:
lib.rus.ec/b/297244rutracker.org/forum/viewtopic.php
2. Грем Джойс: "Зубная фея" та "Дом утраченніх грёз". "Зубна фея" це для мене британський і набагато якісніший варіант "Поклоніння ящірці". Хоча зі мною ніхто не згоден. Якщо вам хочеться зануритись в свої 15-16 і до мурашок згадати як це було: перші цигарки, перші катастрофи, поцілунки і кошмари ця книжка для вас. А "Дом утраченніх грёз" це вже про більш дорослі проблеми та неповторні відчуття, запахи та доторки Греції.
3. "Алі і Ніно". Згадую регулярно про цю книгу вже пів року, бо там купа цікавої інформації про схід, їх спосіб мислення, менталітет і т.д. яка подається через дуже цікавий образ юнака-мусульманина, що закохався у дівчину-християнку. Справжній автор книги не відомий, цілком можливо ще це справжній документальний щоденник, що робить її вдвічі цікавішою.
4. Герман Гессе "Гра в бісер". Нарешті я подолала цю книгу! Все, що було потрібно зробити - це купити її паперову. В електронці такі речі напевно просто не читаються. Роман чудовий, поки що найулюбленіше з Гессе, але кінець розчарував своєї безглуздістю. Хоча можливо я щось не зрозуміла...
5. Лінор Горалік. "Валерий". Навіть не знаю чи коли-небудь щось подібне читала. Це 5 зворушливих, страшних, цікавих оповідань, об'єднаних однією людиною. Найбільше чомусь запам'яталось про те як він пішов шукати кота в пекло.
Ще щось згадаю, викладу наступним постом.