Соціально-політичне (типу стаття)

May 25, 2010 12:35

Я ніколи не пишу про політику, але тут вирішила викласти просто свій погляд  на політичну ситуацію у розрізі  соціології (хоч я й не соціолог).

Почнемо з простого:   в кожного з нас є компанія друзів, або навчальна  група в універі або робочий колектив. У кожній такій малій групі є свій лідер: у перших двох випадках це завжди є лідер неформальний,тобто такий, якого решта учасників схвалила і обрала, визначивши, що саме він найкраще буде задовольняти певні потреби групи (зауважимо, що це далеко не завжди найприємніша чи найбільш розумна людина у групі). Що відбувається далі? У процесі комунікації лідер здійснює свій вплив на групу, а група здійснює вплив на лідера, оскільки взаємодія процес двосторонній. Якщо ж, у якийсь момент, лідер перестає задовольняти групу, то група природно  реагує,  створюючи Анти-дію. Анти-дія може бути різна і, що характерно, не завжди помітна: починаючи від критичних зауважень і розпускання пліток - до кидання коктейлів молотова. Анти-дія  у результаті призводить або до зміни лідера, або частіше - до зміни поведінки лідера. Та, якщо лідер не влаштовує лише кількох людей у групі,  результату, скоріше за все, не буде ніякого, бо цю Анти-дію не схвалять інші учасники,  все замнеться, а в найгіршому випадку незадоволених взагалі викинуть з групи.
         Держава, народ і президент, на мою думку, - це практично та сама модель, лише у значно більших масштабах. Тому фразу "народ має таку владу на яку заслуговує", я би  радила сприймати менш драматично. Просто нас 46 мільйонів і ми усі різні: шахтарі, вчителі, бандити, науковці, студенти і бізнесмени. І через це ми й маємо такого собі "середньо-арифметичного" лідера, який в більшій чи меншій мірі здатний задовольняти потреби і очікування людей. Незадоволені , принаймні, поки що  є у меншості. Вони створюють свою Антидію, але вона  на разі є явно недостатньою для продукування   реальних змін. Бо більшість - усе влаштовує. В цьому немає нічого трагічного, це навіть добре, бо сильна Анти-дія у нашій ситуації -  це майже гарантована громадянська війна.  Хоча,  громадянська війна -  це можливо й добре у перспективі для майбутніх поколінь, державотворення і політичного процесу, але для кожної окремо взятої особистості - це катастрофа.
        Отже висновок -  така ситуація буде тривати, поки в нас не зміниться соціальний склад населення. А для цього треба народжувати побільше дітей і виховувати їх у традиціях патріотизму, любові, віри в чисте добре і світле і т.д. )))
       Тоді вони виростуть і закидають усіх коктейлями молотова (у достатній кількості). )
       Мораль - кохаймося, бо ми того варті ))))

P.S.: знаю що у френд-стрічці багато журналістів і взагалі грамотних людей, тому прохання -  потицяйте мене мордочкою в помилки будь-ласка )

роздуми, стаття

Previous post Next post
Up