Евроинтеграция: шаг вперед, два шага назад

Feb 29, 2016 12:13

Причины такой странной "политики евроинтеграции" излагает глава профильного парламентского комитета Ирина Геращенко.


При наличном положении, когда дел после скандального голосования оригинальной версии Закона о декларировании имущества от депутата БПП Вадима Денисенко, закона, который жестко встал на защиту наворованного депутатами имущества, в Брюсселе четко разъединили нашу и грузинскую заявку, причем нашу отложили до греческих календ (до референдума в Нидерландах), вот после всего этого нужно быть Геращенко, чтобы оптимизм сохранять.

А впрочем, судите сами (воспроизвожу точный текст без перевода)

Голова Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Ірина Геращенко висловила впевненість, що Україна виконає свої законодавчі зобов'язання і отримає цього року безвізовий режим.



«Я вірю, ми докладемо всіх зусиль і виконаємо наші зобов'язання. Ключове питання наразі - це повернення до електронного декларування та початок роботи Національного агентства запобігання корупції. Яким ми зараз підемо шляхом - чи внесенням змін до закону про електронне декларування, який ми направимо до наших партнерів з ЄС, щоб вони дали конкретні зауваження - що саме має бути негайно виправлено, чи буде якийсь інший сценарій, тобто новий закон, я наразі не знаю»,- зауважила Геращенко.

За її словами, Комітет з питань європейської інтеграції звернувся до своїх європейських партнерів з Європарламенту з проханням надати інформацію та приклади - як відбувається електронне декларування в країнах Євросоюзу. У цьому контексті Геращенко зазначила, що в ЄС немає спільної концепції, тобто в усіх країнах декларування існує, але є своя специфіка, і вона віддається на відкуп національному законодавству.

Голова Комітету повідомила, що в країнах ЄС існують і кримінальна, і адміністративна відповідальність за неточність декларацій. «Однак насправді в багатьох європейських країнах існує традиція політичної відповідальності, в Україні ж, на жаль, такої традиції немає», - зауважила вона.

Політик  акцентувала увагу на необхідності того, щоб запрацювало Національне агентство із запобігання корупції. Голова Комітету наголосила на відповідальності тих людей, яких «силоміць в це агентство ніхто не тягнув, люди самі заповнили анкети, сказали, що хочуть там працювати і пройшли важкий конкурс». Вона наголосила, що навіть якщо буде прийнятий закон про електронне декларування вже 15 березня, агентство не зможе запрацювати, бо там немає людей, і тому «хотілось би підняти  питання відповідальності, бо у нас дуже багато борців з корупцією в Україні, кожен другий з цим бореться, а відповідальних політиків все менше і менше».

Ірина Геращенко також повідомила, що сьогодні український парламент має зробити ще кілька важливих кроків - прийняти у другому читанні два законопроекти стосовно наших зобов'язань у міграційній сфері, це стосується документів, які підтверджують громадянство України (законопроект 3224), та законопроект щодо вдосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянства (законопроект 3159).  Вона спрогнозувала, що ці два законопроекти, які необхідні  для скасування віз, будуть ухвалені на сесійному тижні у березні, який розпочнеться 15 березня.

«А ще, - повідомила Голова Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції, - в уряді треба терміново створити інституцію, що займалася б експертизою законодавства на предмет відповідності європейським стандартам. Так само має бути створене бюро перекладів європейських директив і українського законодавства».

Вона зауважила, що сьогодні кожен міністр може прийти і сказати, що відповідний законопроект повністю відповідає всім європейським директивам.

«Потім приходить депутат і повідомляє, що він спілкувався з європейськими депутатами і цей закон не відповідає європейським директивам. Кожен експерт дає свою трактовку, і це ненормально в умовах, коли євроінтеграція стала частиною внутрішньої політики України, а у нас немає жодної структури, яка б робила експертизу законодавства на адаптацію до європейських стандартів», - підсумувала Ірина  Геращенко.

За матеріалами УКРІНФРМу та «Демініціатив»

Ну вот, глава комитета заметила, что голосовать с голоса нехорошо, а предлагаемые к голосованию законы должны экспертизу проходить - и результаты экспертизы должны раздаваться депутатам перед голосованием или уж хотя бы оглашаться представителем профильного комитета.

Ну что ж? Бог с ней. Все это к правде близко, а может быть и ново для нее (Баратынский, прости). В конце концов уважаемая глава комитета пришла к неожиданному выводу - соблюдать регламент лучше, чем его не соблюдать (Димон, прости).
Мысль жутко новая.
Но мне хочется подсказать ей еще одну.
Хорошо бы депутатами перестать врать, раз уж перестать воровать они не в силах.

Ведь нету тени сомнений, что то, что зачитывал в зале Денисенко наверняка было предварительно согласовано и Гройсманом, и как минимум негласными смотрящими за фракциями.
И без их решения "да будет именно так" наш всеевропейский позор не стал бы возможен.

Але ж маємо те, що маємо.

евроинтеграция, Рада, вранье

Previous post Next post
Up