Окружний адміністративний суд Києва - скорочено ОАСК - один з найскандальніших судів країни.
Попри корумпованість і нереформованість української судової влади, складно знайти інший суд, який відзначився такою кількістю скандалів та одіозних рішень - так стверджує
матеріал УП Заборона Майдану, визнання незаконною націоналізації "Приватбанку", поновлення Романа Насірова на посаді. Серед інших досягнень ОАСКу - скасування перейменування Московського проспекту в Києві на проспект Степана Бандери, заборона виконувати обов'язки міністерки охорони здоровя Уляні Супрун та багато інших.
У цьому суді працюють судді, прізвища яких неодноразово фігурували у ЗМІ, коли йшлося про необґрунтовані рішення або статки служителів феміди. У цих суддів є керівник, який не потребує представлення. Це один з найскандальніших суддів країни - Павло Вовк.
Click to view
Попри цей скандал, позиції одіозного судді не похитнулися.
Як саме йому це вдавалось, стало зрозуміло у липні 2019 року, коли Національне антикорупційне бюро опублікувало записи, зроблені в кабінеті судді Вовка.
За версією детективів, які вели розслідування справи, голова Окружного адмінсуду Павло Вовк хотів уникнути кваліфікаційного оцінювання і для цього "почав створювати штучні перешкоди у діяльності окремих членів ВККС".
Влітку 2020 НАБУ опублікувало другу частину "плівок Вовка".
17 липня того ж року НАБУ вручило підозри Вовку, його заступнику Євгену Аблову та ще 5 суддям ОАСК.
Але навіть попри цей гучний кейс, Павло Вовк продовжує бути головою ОАСКу. Тому що ОАСК - це надійний притулок для судді Вовка та його підлеглих.
Член правління фундації DEJURE та Автомайдан, екс-член Громадської ради доброчесності Роман Маселко пояснює чому саме ОАСК вважається одним з найвпливовіших судів в країні.
"Це єдиний суд в країні, який може розглядати усі спори стосовно рішень усіх органів влади, крім президента та Верховної Ради. У повноваженнях цього суду скасувати або навпаки легалізувати будь яке рішення. Тому в них зосереджена така величезна сила, яка використовується як показує практика зазвичай в чиїхось інтересах. Не в інтересах права, не в інтересах суспільства".
І хоча президент Володимир Зеленський у квітні поточного року вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроект, яким пропонує ліквідувати Окружний адміністративний суд Києва, півроку потому суд продовжує існувати, працювати. І навіть святкувати.
Ця історія про один вечір із життя судді Вовка.
Ми стали свідками святкування у колі найближчих друзів.
Я не знаю, що до цього додати. Та й чи потрібно бодай щось додавати. Хіба що одне.
Коли президентові кортить зайнятися зміцненням державних інституцій, то мабуть доцільніше було б спочатку зачистити ОАСК - страшну ракову пухлину на тілі нашої держави. А вже потім мабуть займатися покращенням керівництва Радою. Я цілком певен, що шкоди від Разумкова неспівставно менше, аніж від вовчої зграї.
І що політичні наслідки теж будуть неспівставні - бо важко повірити у щирість президента, коли Разумкова усувають, а Вовка - ні. А так не позбутися відчуття, що термінове відсторонення Разумкова відображає потреби більш особисті, аніж державні