Хто кого просував

May 20, 2021 07:56


Щодо нещодавніх відставок міністрів на ресурсі ЦЕНЗОР.нет виступила Тетяна Ніколаєнко. Попри порівняно невеликий обсяг наданого тексту, я його все ж помітно скоротив. Бо кінець кінцем перипетії інтриг На Банковій не такі вже й цікаві, а ось кінцевий результат важливий

Попри опір, що його намагався чинити Степанов, голоси за йог звільнення дали фракції опозиції "Європейська солідарність" та "Голос", які давно виступали за відставку міністра і для них це було питання ідеологічне. "ЄС" при цьому ще й помстилася Степанову за те, що він у 2019 переметнувся від Порошенка до Зеленського.

Також за це рішення проголосували більшість депутатів "Довіри" і "За майбутнє". Отже потрібні голоси знайшлися із запасом. А от "Батьківщина" дала 0 голосів. Депутати вважають вихід соратників Тимошенко з зали перед голосуванням не випадковим.

Дуже цікаво, що за звільнення Степанова проголосувала група Вадима Столара, яка дала 10 голосів від ОПЗЖ.
"Щоб ви розуміли, на голосування прийшов сам Столар, хоча в Раді він буває досить рідко. Востаннє він приходив голосувати за призначення Германа Галущенка на міністра енергетики", - розповідає ще один депутат монобільшості.
/Вадим Столар відомий київський забудовник, мультимільйонер і, як стверджують деякі джерела, тіньовий мер попередньої каденції Віталія Кличка - нині депутат ОПЗЖ В.Т./

Серед самих "Слуг" проголосувало тільки 206 депутатів. Не голосували депутати групи Разумкова та частково "богданята".

Зі смішного - Максим Бужанський, який кілька днів тому заступався за Степанова і називав одним з найкращих міністрів, сьогодні передумав і натиснув зелену кнопку за звільнення.

Попри те, що план Степанова зірвати голосування не вдався, керівництво "Слуг" не виключає, що ще будуть питання під час збору голосів за Ляшка.

Перемога Кирила Тимошенко і закритий контракт

Заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка можна вважати переможцем цього дня. Адже він докладав чималих зусиль до заміни Степанова на Ляшка, а Криклія на Олександра Кубракова.
"Якщо Любченко - це ідея Зеленського, то Тимошенко випихував Криклія і Степанова", - кажуть співрозмовники Цензор.НЕТ.

Спроби змістити міністра інфраструктури тривали досить довго. Спершу міністру втриматись допомагали Арсен Аваков та Андрій Єрмак, а потім йому довелось вже балансувати ситуацію самому.

Але оскільки явних позитивних кейсів у Криклія не було - хоч він і доклав чималих зусиль до ухвалення закону про водний транспорт, довів до кінця концесію херсонського порту та "Ольвії", але це перекрилось проблемами із залізницею - то президент вибрав головного втілювача "Великого будівництва".

Місяць тому Кирилу Тимошенку вдалося змістити Володимира Жмака з "Укрзалізниці", а тепер і посунути міністра Криклія. Тому рахунок в його закулісному змаганні з Андрієм Єрмаком - 2:0. Звільнення Криклія називають технічною рокіровкою, щоб монополізувати грошові потоки та відкати, які подекуди сягають 50% на будівництві. Колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян вважає, що ми можемо пережити повторення на "Великому будівництві" схем "Євро-2012" доби Віктора Януковича.

Заміна міністра економіки також нагадує спробу контролювати потоки перед запуском ринку землі.

Але якщо питання відставки Криклія та Степанова раніше проговорювались, то відставка Петрашка стала певною несподіванкою. Для Мінекономіки так точно. А з огляду на те, що Любченко тільки місяць тому виграв конкурс, щоб очолити податкову, то рішення президента дійсно було спонтанним.

"Петрашко хороший хлопець, але на цьому все. Його призначення - це була допомога прем’єру Шмигалю (вони однокурсники), час дії якої затягнувся", - зізнався один з керівників "Слуг".

Як стверджують депутати, ідея замінити Петрашка на Любченка належить особисто президенту. "Від початку Любченка привів міністр фінансів Марченко, але потім на нарадах його запримітив президент і він йому сподобався", - кажуть співрозмовники видання.

Призначення Любченка, на їхню думку, відбудеться безпроблемно, з донорською підтримкою групи "Довіра". Як і Кубракова.

Чи будуть ще кадрові ротації? Давид Арахамія у понеділок запевнив фракцію, що до осені кадрових замін не буде.

Що маємо у сухому залишку? звільнили двох дієвих та непоганих міністрів. Мотив - контроль над потоками та перерозподіл влади на рівні ОП та прем'єра. І це при наявній кризі та епідемії.
Кадрове питання буде головним чинником що зупинить Зеленського, точніше не саме питання а його наслідки. Бо те що робить Зеленський у цій сфері - імпульсивно, несистемно і подекуди незрозуміло

І мені здається що робота міністерств від цього погіршиться - принаймні на найближчі місяці. А президента жере нетерплячка - відтак нові призначенці можуть і не допрацювати до позитивних результатів

ЦН, министры, отставка

Previous post Next post
Up