Дмитрий Дубилет Графік дня. Кількість документів, які міністерства та інші центральні органи надіслали одне одному в паперовій формі.
Нагадаю, ми з 1 жовтня заборонили надсилати документи не в електронній формі (за винятком випадків, коли папір передбачено законом).
Як бачите, коли ти щось забороняєш, це не означає, що воно зникає автоматично. З другого жовтня ми почали адресно спілкуватися з усіма, хто продовжував слати папір. Раз на засіданні Кабміну я навіть показував антирейтинг.
Втім, перевести в електронну форму документообмін - це набагато легше, ніж документообіг всередині органів. Тут теж кипить робота. Буду тримати в курсі.
По-перше, графік таки вражає, Хоча звісно це лише початок.
По-друге, це насправді значна реформа. І справа не лише у тому, що так заощаджується папір та чорнила, а ще більше - робочий час.
Мабуть набагато більш важливо те, що так документ стає прозорішим і краще захищеним від підробок та зловживань - саме через прозорість.
Кол ти створив документ у електронному вигляді і випустив його у мережу, бодай навіть лише у мережу установи, ти, (або особа що хоче його фальсифікувати) ніколи не певен того, скільки саме осіб його прочитали, на яких комп'ютерах з'явилися його копії, і на яких збереглася його первісна редакція.
А це вже саме по собі серйозний запобіжник від зловживань