Дніпро. Метро

Jan 21, 2017 01:31

Наразі Дніпро - це останнє українське місто, в якому з’явився метрополітен після Києва та Харкова, хоча планувалося робити метро в кожному місті-мільйоннику. Метрополітен будувався з 1982 по 1995 рік, рух відкрито 29 грудня 1995 року. Цікаво, що з-за того, що в Дніпрі довгий час метрополітену не було, так і не з’явилося метро в Кривому Розі, а замість нього там побудували підземний швидкісний трамвай (принаймні так кажуть). Тож спускаємось.



Дніпровський метрополітен складається лише з однієї лінії, - Центрально-Заводської, на якій збудовано шість станцій. Зараз її довжина складає 7,1 км. Багато хто з мешканців Дніпра вважає, що їхній метрополітен найменший чи не в світі, то хоча б в Європі. Хоча наче це не зовсім так, є кілька метрополітенів менші як за протяжністю, так і за кількістю станцій, наприклад, в італійській Катанії.


Їздять отакі звичні мешканцям Києва та Харкова потяги. Єдина одмінність, яка одразу кидається в очі, це те, що кількість вагонів не п’ять, як зазвичай, а лише три.


За рахунок цього частина багатьох станцій перегороджена лавками і не використовується. Хоча це не заважає нікому, бо складається враження, що користуються ним тільки туристи, бо людей якось не багато. Хоча це й не дивно, бо станцій дійсно дуже мало і метро навіть не охоплює весь центр.


Їхати з кінцевої до кінцевої не довго - 14 хвилин. Інколи потяга на станції доводиться чекати більше.


А ще цікаве рішення: майже всі станції виглядають однаково - як ця. Відрізняються тільки кольором плитки на стелі. Хоча Заводська (та, що на фото) наче трохи красивіша та світліша від інших.


Після відвідування втім залишаються сумніви, а чи потрібно воно місту в такому вигляді? Користі від нього явно малувато, а будувати, як збиралися за планом, грошей явно не вистачає. Все потихеньку розвалюється. Переходи до Вокзальної станції, наприклад, заставлені пластиковими баклажками, в які стікає вода зі стелі. Де вона там береться взимку не знаю, але майже всі баклажки повні.

Можна ще почитати:
- Прогулянка Дніпропетровськом

дніпро, метро

Previous post Next post
Up