Дякую тобі, Тернопільщино, за маргіналізм, продажність і породження чергового ідола....
Дякую за те, що вчергове довела, що песимістом бути добре і будувати песимістичні прогнози також.
Дякую за черговий довід того, що проблема українства таки не в політиках, а в самих українцях....
Ні, я не розбитий і навіть не розчарований. В глибині душі я цього
(
Read more... )
Втім, маю кілька зауважень:
- ніколи не ходив на мітинги за гроші. Зараз вже, як я бачу, виросло покоління, яке не бачить іншого привіду ходити на мітинги - навіть якщо щиро підтримує того, задля кого йде на мітинг. І це дуже погано.
- 10% за ПР мають дуже просте пояснення. Порівнювати слід не відносні величини, а абсолютні. В 2007-му активність була в Тернополі була 70%, а зараз - 50%. Відповідно, всі показники слід помножити на 5/7, себто зменшити на 28% - майже на третину. Тобто ПР набрала 7% з тих, що прийшли в 2007-му, що, з огляду на розчарування нинішньою владою, цілком можливо. Така кількість тих, що "на зло батьку відморозить пальці". Хоча й підкуп цілком ймовірний, вам там на місці видніше.
- Тягни-в-бок очевидно бореться за лохторат Т.Юльки. Я між національними радикалами і соціальними особливої різниці не бачу, втім, тут мова йде навіть не про радикалів, а про імітаторів. Гітлер, коли йшов до влади в Німеччині, гроші брав багато в кого, але місця не продавав.
- У Гітлера зовнішнім ворогом була не Росія. Принаймні, в п'ятірку ворогів якщо СРСР і потрапляв, то на останніх місцях... а бувало, що й не потрапляв зовсім, навіть в десятку.
- У нас побутує думка, що все можна вирішити "нагорі" - якщо обрати правильного Президента чи ПМ-а. А місцеві - вони ж все одно нічого не вирішують, за цією логікою. Тому і голосують в нас на місцях не за того, хто висунув кращу команду тут, на місці, а за тих, чий начальник "слушно говорить". А насправді саме місцева влада, влада малих власників, зацікавлених в збереженні своєї власності і нормалізації стосунків з сусідами, і є основою європейської демократії. Незгідні можуть почитати про Битву Шпір. Тому таке ставлення до місцевих виборів слід зламати.
Reply
Самоорганізовуватись наші люди не вміють; приймати рішення з дотриманням формальних процедур, а потім виконувати їх - ніколи не пробували. Вони навіть уявлення не мають, що проблеми слід вирішувати шляхом копіткої, довгої, нудної роботи на своєму місці, в своєму власному будинку, разом з своїми сусідами-співвласниками, а не майданами та дудєлками під акомпанемент воплів “Юля! Юля! Вітя! Вітя”.
Reply
на рахунок регіонів...ПОяснення простіше і банальніше. БУв підкуп. НАгло телефонували навіть на домашні телефони з пропозицією купити голос. Ціна коливалась від 20 грн в селах до 150 в Тернополі. Аби уникнути передачі однієї і тієї ж фотографії між різними "пасажримами", розробили навіть систему позначок в бюлетені для кожної дільниці. Наприклад, на одній треба було поставити галочку вверх ногами, на іншій - рисочку. На свої очі бачив, як в бюлетенях стояло дві паралельні горизонтальні риски. Невже кілька людей одночасно на одній ідльниці хотіли проявити оригінальність?
п.3. Тягнибок. Бінго! Електорат Юльки - маргінали, які вдало хавають ідеї по пошуку винних у своїх проблемах. Тягнибок це схопив. Результат - більше половини БЮТівського електорату на його боці.
п.4. Можу помилятись, але проти СРСР він таки налаштовував людей і це працювало.
п.5. В більшості погоджуюсь, але скажу по іншому: людям срати на тих, хто іде в списку. Яскравий приклад - бабця, яка прийшовши на дільницю запитала "Де тут за Олежка проголосувати?". Їй пофіг на те, хто в списку, будь там навіть сам Саддам Хусейн в першій пятірці. І це лякає.
Reply
5. І тому конче необхідно повернути мажоритарну систему. Люди не сприймають партії як механізми, виключно як лідера. Принагідно нагадаю власну пропозицію: надати право організаціям, що висунули кандидатів, право їхнього відкликання - і хай самовисуванці змагаються з членами партій. Хоча й проти системи Шишкіна не заперечую... все краще, ніж зараз.
Reply
НА рахунок мажоритарки загалом погоджуюсь. Є певні мінуси, але думаю, вони не суттєві в порівнянні з вигодами
Reply
http://infoporn.org.ua/shyshkin
Підрахунок голосів та визначення переможців по мажоритарному округу. На мажоритарному окрузі переможцем вважається кандидат, який набрав 50%+1 голос від кількості громадян, які взяли участь в голосуванні. Припустимо, що по Україні обрано “х” депутатів-мажоритарників. Далі в грі залишаються лише ті, хто висунутий по партійним спискам.
Визначення депутатів-переможців від партій. На призовому кону стоять “450-х” місць в парламенті, що залишилися від мажоритарників. Спочатку визначається список партій, який братиме участь в поділі. Для цього для кожної партії визначається сума голосів, одержаних за допомогою її висуванців на всіх 450 ТВО, після чого шляхом поділу на кількість тих, хто взяв участь у виборах (явка), підраховується процент, який набрала партія через її висуванців, які по одному були представлені на ТВО.
Пройдуть ті, хто показав вищий кількісний результат порівняно з іншими учасниками списку.
Reply
Leave a comment