Зовсім недавно Старокостянтинів святкував своє чергове річчя. Знаходиться це місто зовсім недалеко від Хмельницького, якихось 40 км. тому було прийнято рішення з’їздити подивитися, можливо щось цікавеньке буде, крім того давно хотілося подивитися замок, побувати біля оборонної вежі, яку вже багато разів бачили, проїжджаючи через місто, да і саме місто.
Спочатку рахувалося, що Старокостянтинів був заснований у вигляді села Колищенці в 1525 р., згодом після того як там добряче покопалися археологи, виявилося, що на цьому місці стояло літописне місто Болохівських земель - Кобуда, тому вік міста збільшили і зараз рахується, що йому понад 800 років.
В 1561 р. воно перейшло до Острозьких і з цих часів почало активно розвиватися та розбудовувати ся, не дивлячись на те, що стало форпостом для земель Острозьких на шляху татарських набігів. Цікаво, що спочатку називалося Костянтиновом, Старо… стало після того як заснували місто Новокостянтинів, хоча йому так не пощастило, зараз лишень село….
Згодом змінювало власників, змінювалися держави, в яких воно знаходилося, але місто не занепадало,а розвивалося і до сьогодні лишилося саме містом.
На жаль, побачити хоча б трохи старовинних будівель, які б радували око архітектурою мені здалося складною задачею. Дуже мало їх тут вціліло.
Одним із найкращих мабуть можна назвати ось цей будинок, який майже одразу потрапляє на очі при русі по центральній вулиці в сторону площі
За деревами, складно сфотографувати, толкової інфи, що це таке, що тут було не найшов, лишень вікімапія каже, що це будівля середини XIX ст.., тут колись функціонував РАГС, також десь був нарив інфу, що тут була якась імперська державна установа …
Зовсім поруч отак гарно відремонтована школа
цікаво, вона така, бо на центральній вулиці і показується всім власть імущім? Чи всі такі школи там?
Далі по цій самій вул. Острозького в центр
Пам’ятник воїнам Другої Світової
Поруч жертвам мирного атому, наскільки я зрозумів
Трансформаторна будка маскується під вхід в бункер, або ж вхід в бункер маскується під трансформаторну будку
Тут же ще одна цікавинка -Костел Святого Івана Хрестителя і монастир ордену отців Капуцинів
Будівництво було розпочате в 1754 р. , а завершене в 1778 р. Автором проекту вважається Паоло Фонтана.
В радянські часи використовувався в якості клубу.
Охоронну табличку на собі містить.
Прямо за костелом розташувалося місцеве футбольне поле з обладнаним спортмайданчиком, сподобалося, зовні на вигляд гарно зроблене, в тому ж Волочиську поле в гіршому стані.
Далі почалося вже безпосередньо саме свято. Взагалі, воно мало проходити на території самого замку,
але внаслідок поганої погоди все перетасувалося, поруч з замком намісилося болото і що б не бруднити свято, перенесли всі події на центральну площу.
Вдалося засікти місцеву ходу, те що в плані було гучно названо парадом вишиванок
Там спереду ще місцевий муніципальний оркестр йде. Народу було зовсім мало, схоже, що в ті вишиванки вділи всі місцеві народні колективи і от їх і вивели тільки на той парад, більше ніхто і не прийшов, коротенька зовсім колона вийшла.
Поряд з колоною добралися до площі, до речі, забудовано, все в основному ось такими типовими будинками
На площі вже була сцена, ятки з різноманітним крамом - медовухи-вишиванки-хенд-мейд-карпатьські утеплення і.т.д. Народу було зовсім мало, н езнаю, може потім зійшлося, але натовпів бачити нам не довелося.
Крім того на площі встановлено пам’ятник самі знаєте кому
Та зовсім поруч, практично через дорогу, жертвам голодомору 32-33-х років.
отак і дивляться один на одного, цікаве поєднання, еге ж….
Позаду самі знаєте кого, знаходиться місцевий парк. Має декілька доріжок, не захаращений, працюють дитячі атракціони навіть ще радянського виготовлення - той же Юнга, наприклад, парк обладнаний зі всіма зручностями і вигодами, навіть має спеціальне місце для куріння
Прикрашений дерев’яними скульптурами
Найбільше сподобалася оця Баба Яга в своїй хатині, етака сама атмосферна
Після цього трохи подивившись на концерт пішли шукати замок і костел. О поки йдемо, поділюся ще одним враженням - це облаштування зупинок громадського транспорту. На всіх що бачив, наклеєний розклад руху маршрутів, що рухаються через цю зупинку, а також взагалі, загальний план усім маршрутних засобів міста. Місцевим це мабуть і не потрібно, а от гостям згодиться. На жаль не сфотографував.
Вибралися назад на круг.
Від нього на набережну ім.. Визволителів, яка заслуговує окремої уваги. Була облаштована в 1992 р., тому ще ціленька і в гарному стані. Крім того в її облаштуванні брав участь Микола Мазур, що вилилося в появу нових фігур з металобрухту.
Прямо з води на берег виповзають різні створіння - якісь коні
Невєдомі звєрюшки
Гігантські комарі, добре, що таких не існує в реальності
Хлюпаються русалки
Ну і виповзає на берег в повозці, яку тягнуть водні коньки сам верховний володар місцевих вод
святкування Купала, мабуть на такій набережній повинно бути захоплюючим і яскравим…
Вдалині видніється місцевий млин 1905 р. випуску
завдяки створенню якого і виникло таке потужне плесо при злитті річок. Я чомусь колись думав, що саме млин і є тим самим Старокостянтинівським замком )))
Проходячи міський пляж
попадаємо на територію замку
про нього згодом
Далі від місцевої твердині пішли по якійсь підшитій вуличці до костьолу з обронною баштою
По дорозі зустріли ще одну будівлю
думаєте це щось безлике і не цікаве? А табличку охоронну бачите? А вона є.
Підозрюю, що ця будівля раніше була гарніше, а потім то все сховалося під нашаруванням епох
Ще якась цікава по тій самій вуличці зустрілася, вже просто сама по собі, хочеться думати, що теж старовинна
Ну і в далині вже видніється та сама оборонна башта, про яку теж згодом
Після огляду башти і костелу повеертатися на святкування стало вже якось ліньки, взагалі якесь ліниве відвідування вийшло, до старого промислового млина не добралися, на концерт не пішли, пам’ятник Острозькому не знайшли, в краєзнавчий музей не попали, біля самоходки не пофотографувалися/пофотографували, на аеродром хоча б здалеку не подивилися… Ну, буде тоді чим зайнятися інший раз при відвідуванні :)
Далі буде (про замок і костел з оборонною баштою)…