Оскільки ані до Сербії, ані до Польщі не доїхав, то, зробивши коротеньку перерву у півтори доби, знову попрямував на Західну Неньку. Але цим разом через Волинь. Ну не сидіти ж вдома з телевізором (як я тебе ненавиджу, телевізоре!!!), жж (що я тут роблю?!) та комп'ютерними пасіями! Незважаючи на температуру, взявши в допомогу тілесних і безтілесних духів (не плутати з талібами, це ж Захід!), всівся в черево свого пойнтера, який важкувато позіхнув ТНКашним перегаром, певно, передчуваючи нові мордування...
1
Там де починаються фотрифікаційні дива старовини, деяких зустрічає дещо зруйновано-романтичне, яке вони кличуть "ВАУ". Для мене ж це "просто" старий знайомий - Корецький замок XIV-XVIII ст.
-Привіт чуваче. Іч як ти собі міст проапґрейдів!
2
3
Під Острогом є така собі Дермань. Сільце з Троїцьким монастирем XV ст. (ех, МП...), та, якщо вірити польському путівникові ще й рештки замку на одному з узгір'їв. Трясця мама! Чому ж я дізнався про це лише зараз? Доведеться повертатись.:)
4
Надбрамна вежа походить з XV ст.. Троїцька церква молодше її на сто п'ятдесят років.
5
Сказати правду, це якийсь дивний МП... Soft version. Ніхто на нас не гримав, не підозрював у намірах вкрасти усі ікони, до церкви пустили, і навіть до туалету. Це вам не Печерсько-Почаївська Лавра. Дякуємо!
6
Поталанило не лише з черницями, але і з заходом сонця. Проте, це ще квіточки...
7
8
Ось вам і ягідки. Як щодо вогняного стовпа? А? Якби в нашому товаристві були прочани, то вклякли і не підводилися б ще й до сьогодні. Ми ж просто повідкривали роти і діафрагми фотоапаратів. ТАКОГО я ще ніколи не бачив!
9
Острозька віла Сашка Ірванця. Себто новітня Острозька Академія в цілому, і, як зазначено на табличці біля дверів: "викладацько-студентський храм" зокрема. Все це у приміщенні колишнього монастиря капуцинів. Звісно, XVIII ст..
10
Не знаю, чи то через неабиякі менеджерські здібності Підскарбія Бу-Ба-Бу, чи через те, що Кучмі і Кравчуку, які бували тут, знайшли мєґа вродливих студенток, але острозькі спудеї тепер мають ось таку бібліотеку.
11
"Піднесіть свої серця!" - ось що написано над входом до Успенського костелу XVI-XIX ст.
12
На Богоявленському (Замковому) храмі нічого настільки ж патетичного не видно, але над вікнами-бійницями зостались якісь середньовічні написи. Його збудували у 1521 році, але потім, на початку минулого сторіччя невдало перебудували. Зі старовини лишилась лише північна стіна. Тут - ліворуч.
13
"Вежа Мурована" - найстарша частина Острозького замку (XV ст.) - з цього боку виглядає майже як звичайна сільська хата...
14
...проте з іншого!
15
Всередині - один з найкращих музеїв України. І... знову Святий Франциск, та Святий Антоній Падуанський.
16
Триликий Спас Нерукотворний. Крім того, що це унікальна ікона, вона ще й нагадує квінівську обкладинку альбома 1989 року - "Miracle".:)
17
"Арабська Острозька Богородиця".
18
І знову лев
macsolas:))
19
Невідомий дерев'яний бароковий біскуп. Як живий, бррр!
20
Але мені більше до вподоби цей "давньоримський християнський мученик".
21
Анна-Алоїза Ходкевич. У католиків вважається майже за святу: мила ноги жебракам, дарувала на шпиталі величезні суми. Православні ж мали її за пекельну дияволицю - утискала "схизматиків" де тільки можна. Поруч - зображення заснованого нею Єзуїтського колегіуму в Острозі. Ця краса згоріла у 1888 і згодом ще дореволюційний МП наказав руїни розібрати. Зараз нема й сліду.
22
Мармурові творіння Томаша-Оскара Сосновського. Дуже нагадують надгробок Лаури Пшездецької в Кам'янецькій катедрі, але там інший скульптор.
23
Вже згадані середньовічні вікна-бійниці Богоявленського храму з написами.
24
Кругла Вежа. Міс Острозька Фортифікація.
25
Татарська Брама. XVI ст. "Нащадки" татарів тримають там сіно і ніхто їх звідтам не жене кийками, як на Ай-Петрі.
26
Луцька Брама. Ровесниця Татарської. Цікавий музей книги, що розміщується в її стінах, зараз на реконструкції.
27
Синагога. XVI ст.
28
Найкращий гебрейський темпл з тих, що я бачив.
29
Межирічі Острозькі. Спершу православний, потім францисканський, зараз знов східний оборонний монсатир. XVI ст.
30
31
Храм Святої Трійці. Слава Богу, нікого з ченців не зустріли. Бо ж це МП - hard version.
32
Оборонні келії францисканів. Всередині неймовірні склепіння! Але мій фото-друг сильно запрів від хвилювання і нічого не вийшло.
33
Доказ "хардовості" тутешнього МП - позбавлена будь-якого смаку капличка у псевдо московському стилі, що руйнує всю архітектурну цілісність комплекса.
34
35
36
Ренесансова піч. XVII ст. Єдине, що залишилось від дерев'яного палацу князя Януша Острозького.
37
Крім монастиря та пічі в Межирічах Острозьких є ще й земляні вали, та єдина з двох кам'яних брам - Заславська. XVI ст.
38
39
40
41
Надбрамна дзвінниця - XVIII ст.
42
43
Чорнокозинці. Кам'янець-Подільський р-н Хмельницької області. Замок Кам'янецьких біскупів. XV ст. Цукерочка!
44
Земерзлий Збруч і Тернопільщина (ліворуч).
45
Сто років мріяв сюди потрапити...
46
47
Все, що залишилось від костелу Святого Йосипа 1608 року. Совіти постарались.
48
49
Ще одна містична світлина...
50
Переїхали мостом (ну чому не пішли пішки, ЧОМУ?!) на Тернопільщину - в село Збручанське (до 1945 року Новосілка) і наштовхнулись на костелик. Видавався мені щонайменше з XVIII ст.. Насправді ж побудований на початку минулого сторіччя. Присвячений Святому Янові Непомуценові.
51
52
Але основною ціллю марш-кидка до Збручанського було ось це. Ні не жахливий червоний хрест з написами "Небо-смерть-суд-пекло", а те що за ним. Себто одна з найстаріших на Поділлі кам'яних церков - Миколаївська. XIV ст.
53
Судячи з димку, що курився з труби, хтось там (можливо) був. Але як ми не стукали, як не мулялі очі тому "комусь" крізь шибки із наджалібними виразами обличчь, до середини так і не потрапили.
54
Трагічний момент: за мить в мене вже не буде цілого переднього бамперу...
55
Все. Влетів до ями. Бампер погнуто (як холєра!), але ж який вид!
56
Більше я сюди власною машиною не приїду!))
57
Чергове побачення із чарівним Кам'янцем розпочинаємо з колишньього монастиря тринітарів. Зараз греко-католицька церква Святого Йосипа.
58
Ратуша прегарна. Хотіли ще посидіти в її гендлю, під стінами XV ст., але кількість диму, а ще більше - галасливих рагулів, змусила ці плани трошки поміняти.
59
One of the main Old City highlights - die alte Festung.
60
Хвіртка Святого Яцка (патрона домініканів) до арборетуму катедри.
61
Катедра у всій красі. Дзвінницю реставрують:). Між іншим, це теж такий собі католицький МП. Всередині дуже суворий староста, що в спідницях або шортах нікого не пускає. Чесно кажучи, ані першого, ані другого на нас тоді й не було - зима нібито - але все одно, храм було зачинено.
62
Мадонна на турецькому мінареті має "ваньковстаньківський" механізм. Буревії можуть її нахилити, але не зламати.
63
64
Спеціально для тих френдів, що зібрались вчити польську: невеликий віршик з 1756 року на колонні Ісуса Скорботного. Успіхів!;))
65
XIX-вічний, неоґотичний бічний (дотичний, кольорістичний, фаннтасмагорічний) вхід.
66
Каміння із (масонськими? гебрейськими?) знаками на Тріумфальній Арці 1781 року.
67
Петропавлівська церква (1580 рік) для мене зачарована. Скількі б я не приїздив до Кам'янця - а це вже достатньо велика кількість відвідин - до неї ніяк не можу потрапити... Навіть на Різдво.
68
Кушнірська Башта, або Башта Стефана Баторія (1585 рік). Її браму також називають Вітровою, бо за переказом, під її склепіннями вітром зірвало трьохкутівку Петрові І, що шпацерував тут з екскурсоводами.:))
69
70
Польська Брама (XV ст.) чекає на реконструкцію. Руську вже відновлюють.:))
71
Маловідома Башта-над-Бродом (якщо не помиляюсь) - частина середньовічного шлюзу, що в разі нападу на місто перекривав Смотрич і затоплював його каньон. Раніше можна було до неї доступитись, а зараз мешканці будинку, назважаючи на те, що це пам'ятка архітектури, просто поставили шлагбаум, за яким всадовили злих псів. Певно, аби ніхто не бачив, як вони там гарбузи і бутилі з самогоном зберігають...
72
Знов катедра.
73
Одна з найстаріших будівель міста - Миколаївсьтка церква (XIII ст.)...
74
...та її інтер'єр.
75
76
77
Мій патрон.;)
78
Фантастична дзвінниця знищеного комуністами вірменського собору (XVI ст.). На першому її поверсі, в давній каплиці Святтого Стефана зараз православна церква. Судячи з усього, є плани відновити і головний храм.
79
Цих чудових решіток донедавна ще не було. Нагадують ельфійські візерунки на зачиненій Морійській Брамі.
80
О! Отці домінікани (монастир засновано у XIV ст.)!
81
Вежі повернено барокову баню, яку було втрачено по пожежі 1993 року. Ура!
82
Головну наву майже повністю відновлено. Зараз в монастирі живуть оо. пауліни. Вони й відновлюють святиню. Браво!
83
Турецький мімбар (мінбар) XVII ст. За панування османів у костелі була мечеть. Мінбар - ісламський амвон, з якого мулла промовляв до вірних.
84
Думаю, вхід перетягли вервицею саме мусульмани. Як на мене, це свідчення терпимості католиків до інших релігій. А що написано над входом? Лютя, допоможеш?;)
85
86
Чудом вцілілі фрески в північній каплиці. Святий Домінік.
87
88
Рушаємо до старої фортеці (замку).
89
90
Папська (Кармалюкова) Башта і Хрестовоздвиженська церква (1799 рік) на Карвасарах (Курвасарах?:))
91
"Вони вбили Кенні!" Блін! Розібрано частину середньовічних мурів і будівлю біля входу!!!
92
Проте тепер тут можна постріляти з лука біла башти Ковпак... Один постріл - одна гривня.
93
До того ж відновлено частину пошкоджених мурів Нової Західної башти.
94
Маю таку саму липневу фотку. Кольори геть інші.:))
95
96
Казкове Старе Місто. Підсвічено Мадонну на катедрі, та вежу ратуші.
Хух... Чекаємо тепла (чи не треба?) і подорожуємо з наплічниками.))
Вдалих всім виправ!;)