Так называемая "Минная группа", самое мощное укрепление Линии Арпада, построенной венграми во время второй мировой войны.
У входа парниша собирает дань и толкует в быстром темпе навроде:
Лі́нія Арпа́да - оборонна лінія, що створювалася угорськими військами в Східних Карпатах у 1943 - 1944 роках проти наступаючої Червоної Армії і простяглася майже на 600 кілометрів. Лінія Арпада не була суцільною і складалася з окремих вузлів оборони. Крайні елементи: перевал Дукля на заході та Яблуницький перевал на сході. Завданням було побудувати ефективну лінію оборони з мінімальними затратами в найкоротші терміни.
Оборону на лінії Арпада у рамках Східно-Карпатської військової операції вела армійська група ген. Хейнріці в складі німецької 1-ї танкової армії та 13-ї піхотної дивізії 1-ї угорської армії котрим протистояли війська Першого та Четвертого Українських фронтів. На оборонній лінії тільки в межах Четвертого Українського фронту було побудовано 99 опорних пунктів, 759 ДОТів, 394 ДЗОТи, 439 відкритих вогневих рубежів, 400 км траншей і стрілецьких окопів, 135 км протитанкових споруд...
По сути: Венгры примазались к немцам дабы пограбить нахаляву, в процессе стало понятно, что за награбленное придется отвечать. Струхнули, стали строить эту Линию Арпада, в итоге жидко обосрались и сами ее взорвали.
Часть подземелий музеефицирована, в этом есть и плюсы, но я бы предпочел заброшку.
вид через запотевший объектив на Карпаты. Тут был НП, а казематы чуть в стороне, полностью взорваны. К остальным мы изнутри не долезли, а снаружи было лень переть 5км в гору.
в нецивилизованной части трудности представляют собой наклонные ходы, зацепиться не за что, стены покрыты конденсатом и скользкие, угол около 45 градусов и нехилый перепад высот. В общем, с зеркалкой залезть и спуститься нереально.
Бойцы Красной Армии не удивлены Линией Арпада.
напоминаю про
список фортификации