Оригинал взят у
nazlo_vsemu в
Геноцид и идиоты.
Російський суд визнав екстремістом творця терміну "геноцид"В Росії до "Федерального списку екстремістських матеріалів" потрапила книга творця терміну…
istpravda.com.ua
Йдеться про статтю Лемкіна "Радянський геноцид в Українi" 1953 року, де вперше дане визначення Голодомору 1932-1933 років як геноциду українського народу.
"Якщо радянська програма досягне успіху... Україна загине так само, наче було б убито всіх без винятку українців, - писав дослідник. - Бо вона втратить ту частину, що зберігала і розвивала культуру, віру, об'єднавчі ідеї, давала їй душу. Тобто робила українців нацією, а не просто населенням".
Нагадаємо, кілька історичних досліджень про Голодомор
потрапили до переліку "екстремістських" видань ще у 2012 році.
У квітні 2014 року з торгових мереж РФ без рішення суду
було вилучено наукову монографію російського історика про УПА та ОУН.
У травні 2014 року російський суд
визнав "екстремістською" роботу німецького історика, який досліджував діяльність радянських партизан у Брянській області РФ.
В серпні 2015 року окупаційна влада так званої "ДНР"
заявила про намір знищити пам'ятні знаки жертвам Голодомору та репресій у Сніжнянському районі (Донецька область), який найбільше з усіх регіонів УРСР постраждав від Голодомору.
В жовтні 2015 року під час обшуку в Українській бібліотеці Москви слідчі органи РФ в пошуках "видань русофобського характеру"
вилучили примірник дитячого журналу "Барвінок".
Рафаель ЛЕМКІН (1990-1959) - науковець-правник, основоположник дослідження геноцидів.
Присвятив життя тому, щоб винищення групи людей за національною чи іншою ознакою визнавалося злочином в усьому світі.
Перший серед фахівців з юриспруденції, хто проаналізував геноцид в Україні
в контексті міжнародного права.
Рафаель Лемкін
Народився в родині євреїв-селян на території нинішньої Білорусі. Навчався у Львівському університеті, мав юридичну практику у Варшаві.
У 1930-х у рамках наукових досліджень трагедії винищення турками вірмен Лемкін запропонував встановити правовий термін "злочини варварства".
У 1939 році воював проти гітлерівських окупантів у лавах Війська Польського, був поранений. В 1941-му виїхав до США. Викладав юриспруденцію у провідних американських університетах.
49 його європейських родичів були знищені під час Голокосту, чотири - вижили. Батьки юриста вбиті у газовій камері табору смерті "Треблінка" в 1943 році.
У 1944 році Лемкін дав визначення юридичному поняттю "геноцид". В 1945-1946 роках - радник Верховного суду США на
Нюрнберзькому процесі.
Був ідеологом і промоутером Конвенції ООН "Про запобігання та покарання злочинів геноциду" (прийнята в Парижі 1948 року), яка разом із Загальною декларацією прав людини стала віховим документом післявоєнного міжнародного права.
Перепустка Рафаеля Лемкіна часів роботи в ООН
У вересні 1951 року виступив у Нью-Йорку перед чотиритисячною аудиторією з
доповіддю "Радянський геноцид в Україні", яку згодом було видано 28-ма мовами світу. У 2015 році це видання і визнав "екстремізмом" Мєщанський райсуд м. Москви.
У жовтні 2015 року Український інститут національної пам'яті назвав прізвище Лемкіна
серед інших Людей Правди - тих, хто допоміг зберегти і розповісти світові факти про Голодомор.
"Федеральний список екстремістських матеріалів" складається Мін'юстом РФ на основі судових рішень. Вперше опублікований у 2007 році, в переліку було 14 пунктів. Станом на 20 листопада 2015 року в переліку - 3152 пункти.
Список екстремістських матеріалів (Мін'юст РФ, 2015 рік)
Поширення, видання і зберігання "з метою масового поширення" внесених до переліку матеріалів передбачає покарання - штраф або 15 діб ув'язнення.
Якщо справу кваліфікують за кримінальною статтею (напр., 280 - "Публічні заклики до екстремістської діяльності") - до чотирьох років позбавлення волі.
Список екстремістських матеріалів (Ватикан, 1564 рік)
ТАКОЖ:
Як Голодомор змінив життя українців Павуки, очерет і лелеки. Що їли під час Голодомору Екскурсія Меморіалом пам'яті жертв Голодомору. ФОТО Історія журналіста, який уперше розповів про Голодомор Як писати про Голодомор. Цинічна інструкція історикам РФ. СКАНИ Один із заборонених в РФ авторів: "Чому спалюють книги про Голодомор" "Чорні дошки" - економічний спосіб знищення українців. СПИСОК Голод в СРСР. Уривок із книги Тимоті Снайдера "Криваві землі" "Нові ресторани у Харкові!". Преса УРСР 1933 р. СКАНИ