В мережі вже чимало фото вражень і яскравих емоцій, які ми, учасники фестивалю, привезли з м.Радивилів і с Пляшева. Не повторюватимусь. Але розкажу докладніше про те, що чула і бачила я.
Отож. Просто сісти і вишити через дві нитки на готовому купованому полотні готовими купованими нитками -- найпростіше. А який повний процес! До речі, як зазначала археолог Тетяна Крупа, власне етніка залишилась в небагатьох народів, і ми середних.Адже європейці копіюють і відтворюють максимум 16 ст.А наші головні археологічні знахідки і ахаїчне вбрання прямує до 12 ст. і раніше.
Так, ти розповіла про те як нитку виробляли докладно.. А я мала на увазі чи на звичайному ткацькому верстаті звичайним "переплетінням" потім ткали, чи якось там спеціально "проріджували" нитки, по іншому закладали у верстат щоб таке полотно отримати.. чи просто сама нитка обумовлювала такий вигляд полотна?
Comments 35
Яке ж воно усе... тендітне. І скільки то праці!
Reply
Reply
А про етніку - головне не загубити...
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
цікаво, а як ткали серпанкове полотно?..
Reply
Reply
А я мала на увазі чи на звичайному ткацькому верстаті звичайним "переплетінням" потім ткали, чи якось там спеціально "проріджували" нитки, по іншому закладали у верстат щоб таке полотно отримати.. чи просто сама нитка обумовлювала такий вигляд полотна?
Reply
Reply
Leave a comment