"Культурний" спадок сучасної цивілізації

Aug 29, 2010 20:28


 Літо - це найчудесніша пора, момент, коли у довгоочікуваних (після напруженої праці) відпустках, невтомні трударі різноманітних професій можуть нарешті полинути на природу, розслабитися під палкими променями сонця (або в зеленому затінку дерев), на берегах наших прекрасних водойм, час від часу пірнаючи у живильну вологу... Потім, дощовими осінніми вечорами, переглядаючи літні фото так добре поринати в приємні спогади...

Проте не всі спогади будуть хорошими, адже на берегах наших водойм (а також і під водою) нас зустрічають вдало замасковані "приємні сюрпризи" та "цікаві несподіванки", що їх там позакладало різноманітне бидло дбайливо розмістили "культурні" відпочивальники:




Ці артефакти "прогресивного" побуту повсюдно "прикрашають" місця нашого відпочинку, там ці "блага цивілізації" очікують появи босоногих купальщиків, для того, щоб виховати в них терпіння, стійкість до життєвих негараздів, вміння долати труднощі та зробити їх тренованими йогами, ці здібності їм неодмінно стануть у пригоді в складних сучасних умовах на нелегкому життєвому шляху.

...Колись, в далекі незапам"ятні часи, коли якийсь сміливий мореплавець після морської катастрофи потрапляв на безлюдний острів, то закорковував своє послання про порятунок в пляшку і відправляв її до моря (Послання у пляшці, лінк). Сьогодні мільйони пластикових, скляних пляшок та іншого сміття романтичних послань прямують нашими мальовничими річками до моря, час від часу затримуючись на своєму нелегкому шляху:




Завдяки цьому наше Чорне Море скоро перетвориться на таку ж гнилу калюжу романтичну водойму як і більш знамениті водойми (тепер справжні острови сміття плавають по морях та океанах, створені завдяки невтомним зусиллями світової цивілізації - приклад Тихий Океан лінк1, лінк2, лінк3 та Середземне море лінк1, лінк2 - там поодинокі послання невідомих моряків плаватимуть вічно, адже серед такої купи непотребу їх ніхто ніколи не знайде і не прочитає)

Різноманітне сміття "Культурні" надбання цивілізації множаться не лише навколо водойм але й також навколо автострад та навіть навколо гірських стежок.




Пластикові баклажки є наділені поправді унікальними фізичними властивостями: адже наповненими, при підйомі вгору, вони мають значно меншу вагу, ніж пусті перед спуском. Як тільки пляшка з кольоровою водою чи алкоголем спорожнюється, то її вага одразу зростає в десятки тисяч разів, в результаті духовні каліки "люди з особливими культурними потребами" вже не можуть занести їх донизу. Такими ж унікальними властивостями наділені також і пачки з-під цигарок, целофанові та паперові пакети і т.д. адже бидло "висококультурний" городянин не здатен навіть 10 метрів до смітника донести таку страшну вагу.

В місці появи кожної поодинокої пляшки чи пакета виникає "гравітаційна аномалія", яка витягує з кишень та рюкзаків "культурних" відпочивальників все нові та нові "культурні артефакти". Проте найбільш здегенероване бидло "найкультурніші" відпочивальники розкидають сміття кожен раз в іншому місці, таким чином утворюючи нові осередки "гравітаційних аномалій".




Серед когорти "людей з особливими культурними потребами" варто згадати також і "Культурних автомобілістів" що не здатні перейтися 20 метрів до берега річки чи озера власними ногами і, натомість, заїжджають на авто у воду, та ще і починають його там мити з використанням миючих засобів, чим роблять свій посильний вклад в справу забруднення наших водойм, вкриваючи їхні береги та воду райдужними плямами мастила та веселими бульбашками.

На превеликий жаль не всі розуміють культурне значення пляшок, пакетів, мазутних плям та іншого сміття для прийдешніх поколінь ( сліди сучасної цивілізації), дехто не може бачити забруднення природи - це сміттєфобія. Всі нормальні цивілізовані люди вже давно звикли до сміття на наших вулицях, в парках та скверах та ін зелених зонах, проте знайшлися маргінальні кола упереджених екологів, що виступають за чистоту природи і стверджують, нібито трава в Україні повинна бути зелена а камінці на берегах річок - сірими. Якщо підступні плани сміттєфобів стануть реальністю, то наша природа являтиме собою зелену нудьгу, а все кольорове сміття, яке своїми нестандартними барвами та екзотичними формами урізноманітнювало нашу сіру буденність буде вивезене з лісів та полів і перероблене... Заборони сміттєфобів будуть гальмувати економіку, адже виконання екологічних вимог спричинить збільшення виробничих витрат, а українська промисловість як тільки почне випускати екологічно чисті продукти стане неконкурентноздатною. Не прислухайтеся до провокаційних заяв екологічних маргіналів - смітити на природі, та сприяти її забрудненню це обов"язок кожної людини (з "особливими культурними потребами").







Previous post Next post
Up