Вчені розкрили причину приступів поганого настрою у жінок. Виявилося, що постійні зміни настрою у представниць прекрасної статі пояснюються особливостями функціонування мозку.
Британський таблоїд The Daily Mail узагальнив раніше проведені дослідження і дійшов висновку, що напади дратівливості - вроджена риса жінок.
Мозок жінки схильний до підвищеної тривожності, депресії і швидких змін настрою. Більш того, ці особливості можуть посилюватися через високобілкову низькокалорійну дієту, до якої багато хто вдається, щоби схуднути.
За статистикою, депресією страждає кожна четверта жінка у світі, в той час як серед чоловіків жертвами такої недуги є лише кожен десятий.
Втім, почасти такі результати дослідники пояснюють підвищеною увагою жінок до свого здоров'я і бажанням за допомогою лікаря позбутися симптомів депресії.
Утім, нещодавно вчені зі шведського Інституту Каролінкса на основі томографії мозку провели дослідження і дійшли сумних висновків.
Виявляється, у жінок більше рецепторів "гормону щастя" серотоніну, ніж у чоловіків, а також знижений рівень якогось білка, який "підбирає" відпрацьований серотонін. Науковці наголосили, що клітини обзаводяться максимальним числом рецепторів саме тоді, коли відчувають дефіцит хімічних речовин - в даному випадку серотоніну. Таким чином, первовічно у жінок занадто мало серотоніну.
Інші дослідження підтверджують цю гіпотезу: вчені Монреальського університету виявили, що мозок чоловіка в середньому виділяє на 52% більше серотоніну, ніж мозок жінки.
У той же самий час статевий гормон естроген, можливо, впливає на жінок сильніше. Він "стимулює рецептори серотоніну в мозку", вважає психіатр Андрій Новак з Ірвінской медичної школи Каліфорнійського університету.
"Можливо, це пояснює, чому рівень серотоніну у жінок різко знижується слідом за рівнем естрогену, особливо напередодні менструації, після пологів та в період клімаксу", - пишуть автори статті.
До того ж у жінок в житті більше стресів і психологічних травм, і з часом мозок втрачає здатність регулювати настрій і статевий потяг. Тому жінки більш схильні до депресії.
Жінкам, схильним до дратівливості, рекомендують сходити до лікаря ("можливо, м'які антидепресанти допоможуть") або змінити спосіб життя ("стрес, нездорове харчування, недостатні фізичні навантаження і навіть дефіцит сонячного світла, як вважається, пригнічують вироблення серотоніну").
Крім того, варто вживати в їжу продукти, багаті амінокислотою триптофан - сировиною для вироблення серотоніну в організмі. Це, наприклад, індичка і зерновий сир. "Але не зловживайте білковою їжею і не урізайте кількість калорій", - застерігають фахівці.
http://seminars.unian.net/ukr/detail/185 За даними вчених Оксфордського університету, три тижні обмеження калорійності знижують рівень триптофану, особливо у жінок.
Газета пропонує своє меню для гарного настрою - пластівці для сніданку з цілісного зерна, багаті вітаміном B і магнієм - речовинами, які ми активно споживаємо у стані стресу.