Початок тут: частини
1,
2,
3,
4Ще в горах, жартуючи, хтось сказав, що коли їхав у Грузію, навіть не почитав опис маршруту, але був певен, що на морське узбережя ми виїдемо. Морозні ранки нагнали морську ностальгію мало не на всю групу. Але на море ми все-ж потрапили, тільки не на Чорне, а Жинвальське:
Ввечері, обговорюючи плани на наступний день, я запропонував влаштувати на березі "моря" півдньовку, щоб викупатись, відпочити. Аня почулось замість "півдньовка" - "фігньовка". До кінця походу в нас виробився свій сленг, де легкий день називали фігньовкою, важкий - херньовкою(від слова херачити)
Отож, біля містечка Жинвалі, в місці злиття річок Арагві та Пшавіс Арагві, штучною дамбою створено Жинвальське водосховище. Висота дамби - 102 метри. Водосховище залило долини обох річок на десятки кілометрів. На його дні залишилось кілька сіл, розповідають, що одна з церков залишилась на дні неушкоджена, і коли водосховище спускають, в ній правлять службу.
На березі "моря", трохи вище Жинвалі, знаходиться фортеця Ананнурі.
Фортеця знаходиться в стратегічно-важливому місці, на дорозі з Північного Кавказу в Грузію. На її території знаходиться дві старовинних церкви.
Наступного дня після "фігньовки" рушаємо вздовж водосховища далі
з дороги відкриваються красиві види на море
Після Жинвалі звертаємо ліворуч, на дорогу, що переалює через Картлійський хребет в Тіанеті, і , далі, через Кахетинський хребет - у Кахетію. На ніч зупинились на березі річки, за Тіанеті, близько до перевалу. Дорога на перевал - грунтова, підйом - стрімкий, тому цих пів-дня залишились без фото)
Наступний запис - про Кахетію.