7-17 серпня 2010 року ми їздили у Трансільванію. Головні цікавинки цього регіону Румунії - це замки(втч славнозвісний Замок Дракули), вражаючі саксонські оборонні монастирі(вони є мало не в кожному селі), скелясті і високі Карпати а також автентичні цигани, саксонські німці, румунські угорці..
![](https://lh3.googleusercontent.com/-wqPVxBon3yA/Tu8mMwn2ekI/AAAAAAAAD2Q/Ui5CbXkDrZ0/s800/romania_2011_04.jpg)
(
Read more... )
(The comment has been removed)
а як мовне питання?
Reply
у містах зазвичай знають англійську, в селах багато знають німецьку, з циганами лише мова жестів)
Reply
Трансільваня - це не зовсім класична Румунія
Німецька по селах - діалектна чи більш-меньш нормована?
маю на увазі - по селах ще є сакси?
Reply
сакси по селах є, переважно старші люди, що не виїхали до Німеччини. Вони сплкуються німецькою, відрізняються навіть одягом часто від румун, циган і угорців.
отаких ми не раз зустрічали, (ні разу не голубоокі блондини, правда:)
( ... )
Reply
шкода мені за кородон - зась у найближчі 3 роки
то хоч почитаю
Reply
в майбутньому хочеться ще покататись по Буковині і Мармарощині, в Румунії це одні з головних туристичних регіонів, наряду з Трансільванією, у Буковині є маршрути по розмальованих монастирях, у Мармарощині - по готичних дерев*янних церквах. ну і цікаво було б поспілкуватись з румунськими українцями. Водій з Чернівців розполвідав що часто там відпочиває, так от, не раз зустрічав думку серед тамтешніх українців, що держава Україна окупувала їх етнічні землі, і вони сподіваються ще їх повернути! от до чого призводить повне забивання з боку держави за українців закордоном.
До речі, багато краєзнавчої інфи брав з сайту румунського радіо. Що цікаво - їх сайт має повноцінну україномовну версію, не гугл-переклад. Перших пять наших ефемок, які спали на думку, не мають української версії сайтів.Reply
Leave a comment