Медичний центр Євромайдану

Dec 19, 2013 15:55

Євромайдан - це не лише громадянське суспільство і пряме народовладдя. Крім абстракцій, є і цілком реальні речі, створені справжніми Громадянами, - такі, як Медичний центр.



Коли я вперше почув, що на Євромайдані працює медичний центр, перед очима постали картинки з якогось голлівудського фільму: медичні машини, намети з червоними хрестами, сотні ліжок. Реальність виявилася дещо іншою, проте справа, яку на волонтерських засадах роблять лікарі на Майдані, від того не стає менш значущою.



На годиннику - пів другої ночі. Я захожу в КМДА і по вказівникам, намальованим де на папері, де на простирадлі, поднімаюся на другий поверх. Саме тут, в Колонній залі КМДА, розміщено Медичний Центр революційного Майдану.



Мене зустічає Юрій - лікар, один з організаторів Медичного центру. Поки ми спілкуємось, поруч якійсь жіночці вимірюють тиск, а молодий хлопець отримує краплі для очей.



«Ідея створити Медичний центр виникла одразу після подій 30 листопада, - розповідає Юрій. - Коли з’явилися перші поранені, здається, одна і та ж думка прийшла в голову багатьом. Отже зорганізуватися було нескладно - буквально за день ми розгорнули роботу і почали прийом постраждалих».



Медичний центр Майдану - суто волонтерський проект. За словами Юрія, спочатку ліки було придбано за рахунок коштів, зібраних у скриню, встановлену на Майдані. «Там було десь 2 тисячі гривень - на цю суму ми придбали найнеобхідніше. Зараз роботі медичного центра допомагає штаб Майдану: власне, лікарськими засобами ми більш-менш забезпечені».

І дійсно, на території Медичного центру один на одному стоять ящики з ліками. Поруч встановлено декілька ліжок для пацієнтів.



Роботу Медичного центру Майдану забезпечують біля 30 лікарів. «Все різні за фахом, я, наприклад, лікар-стоматолог, - посміхається Юрій. - Вдень працюю на роботі, по вечорам і вночі - тут».

«Переважно ми надаємо першу невідкладну допомогу, - продовжує він. - Багато людей звертаються зі скаргами на простуду, головний біль. У випадку переламів і інших складних травм доправляємо пацієнтів до стаціонарної лікарні».



Перепитую, чи то не «страшилка» про перелами. «Ні, - відповідає лікар. - Після атаки Майдану міліцією були люди зі зламаними кінцівками, переламами пальців. Ми ставили шини, накладали пов’язки, але, звичайно, з такими складними травмами потрібно доправляти людей до лікарні».

В штабі Майдану було досягнуто домовленостей зі службами швидкої допомоги щодо співпраці. Поблизу Медичного центру і навколо периметру Майдану постійно чергують декілька «швидких»: є і державі, і приватні.



Я хочу поставити ще кілька питань, але Юрій вибачається і прямує до нового пацієнта. В лікарів робота не закінчується.


txt, политика, фото, майдан, євромайдан

Previous post Next post
Up