Прочитано у лютому

Feb 28, 2018 21:19

Багато працював над «Ногами», думав про сценарій, то часу на читання майже не було. Отже, вилов куций:
1) «Викрут 22» Джозефа Геллера - книга про зайвих людей на Другій світовій. В українському перекладі чомусь проходить, як «Пастка 22», але там не пастка, там саме викрут. Позбавлена будь-якого пафосу книга про американських льотчиків, що воюють в Італії. Війна закінчується, всі мріють вижити і дуріють. Взагалі то це «Швейк», майже повністю позбавлений іронії. Показати нудотність війни автор вдається так добре, що це не можливо читати. Не дочитав. 3 з 5.
2) «Повернення» Бернхарда Шлінка - книга про пошуки батька і самого себе. Трохи вайлувата і багатослівна європейська проза, яка поступово захоплює. Початок 90-х мішається з часами Другої світової, головний герой згадує колись недочитану книгу і намагається дізнатися про долю батька, який зник у вирі війні. Все виявляється не так, як було, героя чекають відкриття і викриття. Дуже спокійна книга, яка академічно ставить важливі питання. 4 з 5.
3) «Боги, гробниці і вчені» К.В.Керама - зразкова книга про епоху великих археологічних знахідок. Як були знайдені Троя і Мікени, хто першим досліджував піраміди, як розкопали Ніневію та Ур. Європейські вчені і азіатська темрява, колоніалізм і просвітництво, книга читається то як пригодницький роман, то як детектив. Великий час, непересічні постаті і здивування, що ще півтори сотні років тому було невідомо про клинопис (вважався орнаментом), Троя вважалася вигадкою Гомера, а сенс побудови пірамід був невідомий. 5 з 5.

поради читача

Previous post Next post
Up