Подорож 2014
Скажу відверто - жодна країна (навіть
Туреччина, що славиться «овочевим» відпочинком ) не подіяла на нас так релаксаційно, як Египет. Тут, на тлі нереальних морських красот Шарм-ель-Шейху, можна просто забутися, увібрати в себе купу сонця і сповна відчути смак блаженства.
У літо пірнули вже за 2-3 год. Проста формула all inclusive працює безвідмовно: «переліт-проживання-харчування». Отже, купили - зібралися - купаємося. Плюс у співвідношенні ціни і якості - Єгипет поза конкуренцією.
Смак відпочинку відчуваєш одразу при в’їзді в готель. Те, як у синайській пустелі вдається створювати затишні райські квітучі оази - вражає неймовірно!
Хоча в готелі «Domina Coral Bay», де ми отаборилися, навіть серед безтурботності помітні ознаки революції 2011 р., що вирувала в Египті: серйозні перевірки при в’їзді в готель,..
...багато поліцейських постів, навіть на пляжах. Однак останні події у власній країні якось змістили поріг страху.
Що хочеться найперше після мокрого холодного снігу? Вкластися на чудовий теплий піщаний пляж!
Варто сказати, що квітень, коли ми потрапили до Єгипту, чи не найідеальніший час для тутешнього відпочинку: ні тобі вітрів, ні виснажливої спеки. Температура води +23 С.
Словом - ідеальна погода, тепле море, багато риб. Додайте затишні готелі,..
...бари, басейни, джакузі, ресторани, дискотеки, тенісні корти. До речі, готель «Domina Coral Bay», де ми отаборилися, належить до семи готелей, об’єднаних в мережу «Domina». Між ними курсують невеликі безкоштовні автобуси - зупиняйся і гуляй, де заманеться.
можна увесь відпочинок носа не виткнути з готелю. Однак це варто зробити. І неодмінно.
Кораловий рай у Рас-Мохаммеді
Хоча «культурного шоку» з пірамід, скарбів Тутанхамона і Луксорських гробниць цього разу не вийшло (гіди завбачливо попередили, що дальні екскурсії з огляду на ситуацію в країні на даний момент відкладено) ми не були розчаровані. У Єгипет варто їхати хоча б заради моря! Головний природний скарб країни - фантастично гарне Червоне море, а корали в ньому - національне надбання Єгипту.
Нам пощастило, коралові рифи були навіть на території готельного пляжу. Це коралове диво природи оберігають довгі понтони для входу в воду. Поміж коралами нахабно гасають, мов з яскравого пластиліну, риби. Навіть за метр-два від берега. Персонал стежить, щоб у море не кидали їжу і не пливли куди заманеться. Утім, гігантські запливи робити не кортить. Найпопулярніший вид тутешнього релаксу дайвінг та сноркелінг (ліниве розпластання на воді з маскою, трубкою, ластами).
Під тобою відкривається нереальний водний світ. А коли випірнаєш у реальний - це здається переворотом свідомості. Тож відчути екзотичні емоції можна навіть не виходячи з готелю.
Однак ми вирушаємо на весь день у море. І не просто море, а до морського заповідника Рас-Мохаммед. Розташовуємося на широкій палубі кораблика з джакузі й сонячними ваннами.
Водночас його трюм має широкі вікна-ілюмінатори для огляду підводного світу. Більшість коралів у заповіднику у первозданному вигляді.
Це не рослини, а мікроорганізми. Вони засвоюють з води корисні речовини і з них будують свої колонії.
Єгиптяни дбайливо ставляться до свого природного багатства, адже 1 сантиметр коралу росте 15 років! (Навіть брати із собою уламок коралу з пляжу на зразок мушлям - суворо заборонено.)
А який ясний бірюзовий колір води - як з фото туристичної реклами. А все тому, що Червоне море - внутрішнє море Індійського океану. В нього не впадає жодна ріка. Тому вода в ньому настільки чиста. В давнину вважали, що в ній відображаються довколишні червоні скелі - звідси й назва моря «Червоне». Це й досі найпопулярніша версія з інших численних версій. Червоне море найсолоніше на планеті, але дуже тепле, тому різноманіття риб тут вражає. Саме в таких місцях сноркелінг - обов’язкова річ!
Обід на кораблику доповнює водні розваги - і ось воно щастя туриста!
Шарм-ель-Шейх. Біле місто пустелі для українських студентів
У порту змініюємо водний транспорт на сухопутний. Далі рушаємо до Шарм-ель-Шейху.
Ще в 70-ті роки, в часи ізраїльської окупації Синаю, Шарм-ель-Шейх був невеликим поселенням. Лише кілька десятиліть - і в пустелі з’явилося динамічне місто.
Перше враження від «Шарму» - повний хаос і мікс найнеможливіших стилів у будівництві.
У старому місті вражають - коробки-фавели і бруд. Відчуття безпеки поволі почало відступати.
Найзручніший транспорт для таких екскурсій, напевно, таксі. Але ми не пошкодували, що замовили екскурсію.
Тим паче, що єгипетські водії, за винятком кількох дорожніх знаків, вцілому не визнають правил дорожнього руху. Аварії нерідкість, тому й автівки недорогі, здебільшого корейські і китайські, як пояснив згодом наш гід.
Майстер-клас з виготовлення папіруса доповнив традиційний шопінг у крамничках.
Ми були готові з розповідей знайомих до того, що продавці хапатимуть за руки та умовлятимуть придбати товар.
Але нічого нахабного за весь відпочинок не сталося. Чи це виховання революцією починає даватися взнаки? Навпаки, нашим співрозмовником став колишній єгипетський студент з Харкова (а тепер власник ювелірної крамнички), що колоритно потягував кальян на порозі власного закладу.
Ми дізналися, що одружуються тепер єгиптяни пізно, у 27-30 років, щоб мати змогу забезпечувати родину. Мають не більше 3-х дітей, хіба що в селах по 5-6. «У мене одна донька - інакше дуже дорого», - пояснив наш співрозмовник. Насамкінець до власника крамнички зазирнула його дружина, русява українка.
Знайомство з «Шармом» доповнили відвідини величезного християнського храму (в Єгипті мешкає чимало християн).
Традиційної мечеті...
...та площі Сохо з кольоровими музичними фонтанами.
Хоча після вінницьких фонтанів очікуваного грандіозного враження не сталося.
Словом Шарм-ель-Шейх - це суцільний клубок з готелів, нічних клубів, казино, ресторанів, крамниць та інших закладів з туристичної індустріїї розваг.
А де ж мешкає місцеве населення? Виїжджаючи з цього хаосу, ми помітили за вікном справжню оазу. Неймовірно гарне біле місто в пустелі, де й живуть місцеві, як пояснив нам гід.
The end
...Сиджу в літаку, що летить в Україну, переглядаю зроблені фото, куди перекочували єгипетське море, риби, пустеля.
І починаю розуміти людей, до яких спочатку ставишся з подивом, коли чуєш, що вони приїздять до Єгипту в 5-те, а дехто в 10-те (інколи навіть в один готель). Попри східну суєту і місцевий специфічний колорит, в Єгипті є щось ліниво-солодке, як східні солодощі. Тому недаремно вже десятки років ця країна має смачний статус блаженного відпочинку.
Корисні нотатки:
Віза: Візу можна придбати в Єгипті, в аеропорту Шарм-ель-Шейху за 15-20 хв. Коштує вона 15 $. Якщо ви не плануєте виїздити за межі Синайського півострова на Африканський материк, візу можна не купувати. Достатньо написати у еміграційній картці «SINAI ONLY» плюс число і підпис. Показати це прикордоннику, і отримати штамп «безкоштовної» візи. 15 $ зекономлено, а якщо вас, приміром, 3-є, то 45$.
Оператор: «Tui».