Київ. Як 4-А клас на завод скла їздив

Apr 06, 2010 09:39


Хто не бував колись у школі на екскурсіях? Сьогодні про свою екскурсію розкаже у власних фотографіях наш Назар - це його фотодебют. Заодно можна приблизно уявити, яким бачать світ діти. Текст - мама.



«Прозора» справа

Завод художнього скла «ARTglass» займається «прозоро-скляною» справою кілька останніх років. Найперше, що вражає - це досить світле приміщення і відсутність специфічних запахів (саме їх, чомусь, у таких місцях чекаєш найбільше). Навіть не особливо спекотно, хоча вікна - настіж.



Усю скляну продукцію - хитромудрі вази, пляшки, салатниці, кумедні іграшки, сувеніри - виробляють вручну кілька майстрів. Що цікаво - жінок за такою роботою тут не видно.

- Як з’являються прозорі, як монпансьє форми? - традиційно почав діалог майстер з дітлашнею, яка роззявивши роти, розглядалася довкола.



У відповідь - незрозуміле гудіння гурту.
- Важко повірити, але це скло і світло - звичайнісінький пісок, - інтригує дядечко. - Ні, не зовсім «звичайний» - кварцевий. З різноманітними добавками, наприклад содою.

Нагрітий до температури 1450 градусів у склоплавильних печах - чи ненайголовніший об’єкт тутешнього інтер’єру -





...пісок стає рідкий, тягучий, як свіжий мед. Отут склодув (спеціаліст, який обробляє гаряче рідке скло),..



...«зачерпнувши» в печі й спритно утримуючи на кінці склодувної трубки потрібний за розміром шматочок «меду»,..



...встигає до моменту його загусання за допомогою спеціальних інструментів створити вазу, квітку,..



...овочі-фрукти, тваринку, сувеніри. Тільки підключай креатив! Така техніка називається гутною: руки і склодувна трубка - нічого зайвого. Приміром, з червоного шматочка,..











...який періодично занурювали у спекотне пічне черево, де він поступово збільшувався, і обробляли інструментами, з’явилася ваза. На цьому все? Де там! Далі її по-зрадницькому знову запхали в чергову піч - для випалювання.





Там вона пробуде цілу ніч на піску у товаристві маленьких бокальчиків.

До речі, про речі... Скляні, звичайно

Ще у Древньому Єгипті скло виготовляли на природній соді з долини Нілу. Єгиптяни вигадали і першу склодувну трубку. На території України скляне мистецтво з’явилося в часи Київської Русі. Свого розквіту досягло в XVIII ст.



А в ХІХ ст. уже існував завод художнього скла, який після революції став зватися «Червона гута». В 30-ті роки виробляв перші в СРСР термоси, а з 50-х років Київський завод художнього скла (КЗХС) випускав суперпопулярний в радянські часи кришталь.



Вироби заводу були удостоєні найрізноманітніших вітчизняних і світових нагород.

Тендітне слово «скло», яке можна придбати

Гарні за формою і ніжні за кольором вироби залюбки перекочують з прилавків до сумок варто лише піднятися на другий поверх заводика. Звичайно, в асортименті, як і годиться, панують найзапаморочливіших відтінків і форм вази!



Їхнім щасливим власником можна стати, виклавши приблизно від 30 до 300 грн.



Зайве описувати, що кожен з дітлашні не проти порадувати маму черговою вазочкою...



...або якимось квадратом, овалом чи кулькою!



А ще у фаворитах однозначно - we are animals (від 15 до 100 грн.). Чого ще треба дітям?











Дарма, що ваза «приїхала» до дому після штовханини в автобусі по київських «корках» без декоративної хвильки чи скляна рибка з відбитим хвостом. Зате враження та емоції залишилися там, де треба - у серці.

Нотатки:
Завод художнього скла «ARTglass»,
Пров. Приборний, 2Б,
м. Київ.
Також на заводі виготовляють вироби зі скла за індивідуальними замовленнями (ескізами, фото та розмірами). Приблизно 130 грн./кг скла.
Тел. 502-50-68, 502-50-65.

Залишайтесь. Поїдемо далі!

Україна (Ukraine), Київ

Previous post Next post
Up