У відповідь на виклики сьогодення колектив Військової академії (м.Одеса) впроваджує нові форми та методи підготовки майбутніх офіцерів. Декілька таких нововведень уже інтенсивно застосовуються під час відпрацювання практичних завдань в рамках польового виходу курсантів одного з факультетів військового вишу.
Як зазначив начальник факультету полковник Станіслав Чумак, з огляду на особливості застосування військ в ході антитерористичної операції в академії збільшено інтенсивність та якість підготовки курсантів у напрямку експлуатації, обслуговування та застосування штатної бойової техніки.
Під час польового виходу курсанти виконають навчальні вправи з водіння БМП і БТР в складних умовах місцевості, здійснять багатокілометровий марш, виконають бойові стрільби з озброєння бойових машин піхоти і бронетранспортерів. Також на полігоні Центру забезпечення навчального процесу майбутні офіцери вивчають особливості експлуатації бронетанкового озброєння, засоби та особливості обслуговування і технічного ремонту бронемашин в польових умовах.
Полковник Станіслав Чумак зазначив, що завдяки посиленню практичної складової у програмі підготовки курсантів з цього року всі випускники факультету отримуватимуть додаткову спеціальну кваліфікацію - механік-водій 3 класу. Це допоможе майбутнім офіцерам не лише більш ефективно застосовувати техніку, а й якісно організувати підготовку підлеглого особового складу.
Віднедавна завдяки застосуванню під час практичних занять призначеної для імітації умов реального бою системи MILES-2000, значно вдосконалився рівень тактичної виучки курсантів. Система використовується для імітації найрізноманітніших видів бою, заняття проводяться як вдень, так і вночі з усіма курсами факультету. При цьому після кожної відпрацьованої ситуації проводиться детальний розбір дій підрозділів та кожного курсанта окремо. На підставі отриманих з комплектів MILES-2000 даних курсанти навчаються основам ведення сучасного бою.
Перебіг бойових дій на сході країни засвідчив необхідність якісної підготовки українських воїнів до дій в населених пунктах, на ділянках місцевості з обмеженою видимістю та інших нестандартних умовах, які вимагають від військовослужбовця особливих індивідуальних навиків у переміщенні та застосуванні зброї. Враховуючи це, кілька місяців тому на факультеті була сформована експериментальна група з найбільш підготовлених першокурсників - військовослужбовців-контрактників, більшість з яких має досвід участі в АТО, з вивчення «практичної стрільби» - сучасного «виду спорту», в основу якого покладено вивчення та відпрацювання вправ, що найбільш відповідають різноманітним випадкам застосування вогнепальної зброї.
Під керівництвом досвідченого інструктора курсанти використовують можливості військового стрільбища Центру забезпечення навчального процесу Військової академії для тренувань у виконанні маніпуляцій зі зброєю, пересуванні місцевістю з перешкодами, швидкісній стрільбі тощо. Планується, що із здобуттям необхідних навиків вони стануть інструкторами та помічниками для своїх товаришів по службі в опануванні основних елементів цього практичного «виду спорту», який застосовується для підготовки військовослужбовців та спецпідрозділів у багатьох провідних країнах світу.