Harry Potter/Black Lagoon crossover - Roanaprai mesék - Függelék

Sep 05, 2011 17:23

Írta: LL and Zanbar

Cím: Roanaprai mesék

Csapat: Levicorpus

Kategória: Crossover

Fandomok: Harry Potter/Black Lagoon

Műfaj/kategória: kisregény, akció, romantikus, humoros, fantasy, angst

Korhatár: 18 +

Páros: Harry/Rock

Figyelmeztetés: slash, erőszak, sex, vér, vulgáris beszéd, hurt/comfort, AU

Megjegyzés 1: Készült a II. Mindenízű Drazsé Kihívására a Levicorpus csapatban, crossover kategóriában.

Megjegyzés 2:A történet fejezetei részekre oszlanak. Vannak a fő, a főpároshoz kapcsolódó részek, és a közjátékok, melyek egyéb eseményeket mutatnak
be.

Megjegyzés 3:

Néhány hasznos link a másik fandomhoz:

Ismertető:

Black Lagoon: http://animeaddicts.hu/encyclopedia.php?anime.700

Black Lagoon: The Second Barrage: http://animeaddicts.hu/encyclopedia.php?anime.959

Wikipedia:

Magyar: http://hu.wikipedia.org/wiki/Black_Lagoon

Angol (ez sokkal bővebb): http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Lagoon

Karakterek:

Angol: http://lagoon.crew.free.fr/black-lagoon-characters.html

Főbb szereplők:

HP-ből: Harry Potter, Alastor Mordon

Black Lagoonból: Rock, Dutch, Revy, Benny, Miss Balalajka, Boris, Mr. Chang, Eda, Hitokiri Ginji, Sawyer, Shenhua, Leigharch, Watsap rendőrfőnök

Saját karakter: Hessen, Noah Lauras, Yuri Oskierko, Toya

Kulcsmondat: „Ez minden, amit a háborúról tudok: néha nyerünk, néha veszítünk, de semmi sem ismétlődik.” - Andromeda

Tartalom:Harry Pottert kötelező gyakorlatra küldik egy számára teljesen ismeretlen, vad városba, ahol megismerkedik egy férfival, aki megváltoztatja az egész életét.

Függelék

A mágia fajtái és történelme

Indexre téve a Mágiaügyi Minisztérium által a mű témája, zavarkeltő elképzelései, és az olvasóközönség félretájékoztatása miatt.

Felsőbb utasításig a mű birtoklása és terjesztése 12/2-3-as szabálysértésnek minősül, és annak teljes súlyával kerül elbírálásra.

Végső eljárásként kiszabható börtönbüntetés is elképzelhető.

Miniszteri aláírás

Cornelius Caramel

Előszó

A mágia, mint azt bármelyik értelmes ember beláthatja, nem kezdetektől az ember sajátja, ahogy az is tény, hogy nem ők az első faj, amelyik mágiát használt. Számos más, ösztönös mágiahasználó faj létezik (a teljes felsorolástól most eltekintünk), illetve sok olyan fajt is számon tartunk, amelyik az emberek által kifejlesztett mágiát is képes használni. Remek példa erre a… Na nem, nem fogunk belemenni abba, hogy ki, mikor, kivel és hogyan. Legyünk csak emberközeliek, én is éppen eleget olvastam a szokásos gyermeteg könyveket a mágia nemes történelméről. Hadd szögezzem le:

1: A mű írója nem rajong a nyugati típusú klasszikus mágiáért, és mindazon farizeus mágus történészekért, akik egy tudós alaposságával osztályozzák az alsóbb- és felsőbbrendű fajokat és a mágiákat.

2: A mágia nem jelent egyet a nyugati típusú klasszikus mágiával (hála minden szellemnek), és annál sokkal átfogóbban kell vizsgálni.

3: Mindazoknak, akiknek ellenvetésük van ezzel kapcsolatban, vagy mert nincs egy önálló gondolatuk, vagy mert az agyukat már sikeresen átmosták a helyi „bölcsek”, ez a mű nem ajánlott. Mondom, nem ajánlott.

1. fejezet

A sirámok kezdete

Melyben az alkotó felvázolja a helyzetet

A mágia valahol a fejlett gerincesekkel jelent meg, és bár vita van arról, mi számít fejlettnek, nem fogom kifejteni a véleményemet ebben a témában, mert már így is elég régóta menekülök az aurorok díszes kompániája elől, nem akarom még jobban súlyosbítani a helyzetemet. Igen, ez egy rohadtul gyáva duma, de ha futottatok már ezek elől a fanatikusok elől, a helyzet mindjárt más megvilágításba kerül. Rosszabbak, mint az inkvizítorok. Tudom. Személyes tapasztalatból.

Visszatérve a lényegre, a mágia ösztönös, mondhatni gerincvelői szinten jelent meg néhány olyan képességben, mint a rejtőzködés, a zsákmányejtés vagy a párválasztás. A humanoid és inhumán fajok széles skálát tudtak felvonultatni ebben a témában, bár sajnos az evolúció és más fajok áldásos tevékenysége folytán a nagy változatosság lassan eltűnt, helyét a homogénebb formák vették át. A jelen lényeinek mondhatni alig egy százaléka mágikus, ha az embert is idesoroljuk. A spontán mágia, mely időről időre felbukkan, sokkal ritkább annál, hogy jelentős változásokat produkálhasson. Fogalmatok sincs arról, mi az a spontán mágia, mi? Egyszerű példa: mugli ősök varázsló gyereke. Bizony fiúk-lányok, ha ilyenek vagytok, anomáliának számítotok. Mondjuk én is, így elmondhatjuk, hogy van fogalmam arról, mit is beszélek. A többi faj is produkál hasonlókat, de a teljes egyedszámra vonatkoztatva olyan kis mértékben vagy olyan gyengén, hogy már fel sem tűnik. A mágia viccesebb és hülyébb dolog, mint hinnétek.

Egyszer jártam egy mágusképző iskolában. Nem szokásom sírni, de ott sikerült. Fogadjátok őszinte részvétemet azzal kapcsolatban, hogy mit is oktatnak nektek mágia címszó alatt. Jól van, térjünk megint vissza a témára.

Az ember kezdetektől fogva hordott magában némi mágiát, esetlen, és a táplálékláncban még igen csak alul lévő fajként szüksége is volt rá. Hogy a mágia okosította-e ki az embert, vagy azzal, hogy okossá lett vált képessé a bonyolult mágiára, még én sem tudom, de nem is érdekes. Nem az a fontos, ki vitte végbe a tettet, hanem az, hogy véghezvitték. A mágikus anomáliák generálta fejlődésünk az elején sokkal durvább volt, sok fajta embertípus jelent meg majd halt ki, míg végül ez lett (vegyetek elő egy tükröt, és szemléljétek meg az eredményt). A fejlődés számos zsákutcája azonban ma is vígan fennmaradt, gondolok itt a jetire, vagy akár saját magamra. A homogenizálódás végül a jelen ember jelenlegi formájához vezetett.

A többi faj hasonló utat járt be. A kentaurok tagadnák le először, hogy voltak háromfejű őseik is, vagy, hogy a Lochnessben élő lény egyik oldalági rokona énekelve varázsolt, de ez már csak így van. Nem szeretjük felvállalni defektes őseinket. Így volt ezzel a mágiaügyi miniszter is, amikor tett róla, hogy az elődje a világháborúkban vállalt nem éppen pozitív tetteiről szóló összes irat és emlék eltűnjön. Bizony-bizony. Az is bizony, hogy az idők folyamán a mágikus világ mind jobban eltávolodott az embertől, pontosabban a nyugati embertől. Nem véletlen, ha belegondolunk, hogy a nyugati mugli mitológia a középkortól kezdve kihalt. A nem mágusok még egy sárkányt sem vettek többé észre. Nehéz elhinni, de így van. A mágikus emberek pedig saját maguk is rejtőzni kezdtek a vallás és a hatalmukat irigylő varázstalan személyek elől. Futottatok már keresztül Sevillán, miközben a bíboros kétszáz páncélosa üldöz? Nem egy Pepsi-érzés! A mágia a nyugati világ misztikus blablája lett, egy gyerekmese, és lássuk be, a valóság nem állt távol tőle. Amikor a varázslóiskolákat úgy Krisztus után kétszáz és ezerkilencszáz között megalapították, el is ment a kedvem tőle, cirka ezernyolcszáz évre. Ekkor akadtam össze az aurorokkal. És a mai napig nem tudom, mi a bajuk velem. Megdobom rohadt sok pénzzel, aki megmondja, mi a bajuk velem! A mágia tehát már többé nem élmény. Üzlet, intézmény és sorscsapás.

2. fejezet

A baj nem utazik egyedül

Melyben az alkotó kifejti „eretnek tanait”.

Komolyra fordítva a szót - már ha ez még lehetséges ebben a paródiába illő témában -, akkor hozzá is fognék a mágia kivesézéséhez.

Az ősmágia

Minden emberi mágia alapja az intuitivitás volt. A megérzések széles skálája, amikor mondhatni érezted, hogy veled az Erő. A kezdeti mágiahasználók erős megérzéseikre hagyatkoztak, amikor azt akarták tudni, milyen lesz a vadászat, jó lesz-e a termés, vagy van-e egy kardfogú tigris a sarok mögött. Erőteljes, de elég primitív formája volt ez a jövőbe látásnak (a jóslástan ma is egy istenverése, teszem hozzá). A helyzet úgy állt, hogy nagy vonalakban képet adott az eseményről, de semmi pontossal nem szolgált. Sikeres lesz a vadászat, de hatan ott pusztulnak, vagy a termés jó lesz, de cserébe döglenek majd az állatok. Na, ezt osszátok be. Tehát a mágia ezen formája nem volt egy főnyeremény, de olyan mélyen benne gyökeredzett az emberben, hogy gondos nevelés, civilizálódás, és sok süket maszlag sem tudta kiölni belőle. Ezt nevezzük nagy pofával Hatodik Érzéknek, csak éppen szellemeket nem lehet látni vele. Az intuitív mágia az egyetlen olyan mágiaforma, ami a mai napig változatlanul fennmaradt.

Fő hátránya, hogy személytől függően változó érzelmi behatás kell hozzá. Nehezen kideríthető, hogy mi az, ami a legerőteljesebben kiváltja az emberből. Hogy példával szolgáljak, esetemben az önbíráskodás az. Pontosabban, az utána érzett elégedettség. Hülyén hangzik, mi? Ajánlom, próbálkozzatok, mert egészen kellemes érzés, amikor megtapasztaljátok.

A sámáni mágia

Nem ez a neve, de kössetek belém. Akkoriban nem sokat törődtünk azzal, hogy jó legyen a neve a dolgoknak. Tökéletesen elég volt, hogy működtek. Ezt a névfetisizmust a drága jó szobamoly-kutatók fundálták ki. Köszönet érte. A sámáni mágia az összetettebb mágiák felé tett első nagy lépés volt, amit soha a büdös életben nem teszünk meg külső segítség nélkül. Bizony, és bár sajnos, már nincs kinek megköszönnöm, egy inhumán faj tanította nekünk az egészet. A szellemhit, a gyógyítás, a természeti erők feletti hatalom innen ered. Jó azoknak, akiknek soha a büdös életben nem kellett ezen túllépniük. Azt hiszem, ezért irigylem úgy az afrikaiakat. Ha a könyv kijött, oda emigrálok. Megnézem, utánam jönnek-e ezek a rasszista marhák. A sámáni mágia a szavak és a mozgás közös kombinációját adta, így lett őse minden ma létező mágiaformának.

A mágia e formáját az időszámításunk előtti harmincötezertől nagyjából ötezerig űzték világszerte, mostanra kevés nép sajátja. Közvetlenül belőle nőtt ki a szakrális mágiának csúfolt rémség, a varázslópapok tudománya, ami átmenetet képviselt a sámánisztikus hagyományok és a klasszikus nyugati mágia között. Nyers és hatalmas mágia volt ez, mely áradást hozott, folyamokat apasztott ki és seregeket tüntetett el. Ahogy a könyvekben áll. A többi faj, persze, úgy örült neki, mint sárgaláznak a lepratelepen. A könyvekbe rótt varázsigék, a botok és pálcák ekkor jöttek örök divatba, és van rá esély, hogy most is van nálatok egy. Na, valljátok csak be, hogy a mosdóba is azzal jártok!

Valahol itt következett be a nagy skizma, a szakadás, amikor a nyugati és keleti mágia sikeresen megszakított egymással minden kapcsolatot. Tudom, ti ki a világ minden tájáról jöttetek, azt mondjátok majd, sokkal több fajta mágia van ezen a földön, de ti mind fiatalok vagytok, én meg öreg, így jobb ha hisztek nekem. Erre neveltek, nem? Hallgatni az öregekre.

A klasszikus mágiák

Ez a rész a legnehezebb nekem. Kísértést érzek sutba dobni az egészet és kitombolni magamat valamin, de muszáj leszek foglalkozni ezzel is. Ezek a mágiák képezik a közvetlen alapját mindannak, amit ma ismertek, pontosabban, ezt ismeritek.

A nagy mágusok, akik iskolákat alapítottak, hamarosan egy keményvonalas rendet alkottak, akár a skolasztikusok, hogy a mágia olyan, amilyen, és ez a büdös életben nem fog változni. A nyugati mágusok bottal hadonásztak, latinul karattyoltak és lökték a süketet napestig. Na, ti nagyrészt ezt ismeritek. A keleti klasszikus mágusok emellett a mozgásművészetben is meglelték a maguk útját, a misztikus harcművészeteket ekkor alapították. Tudjátok, ők azok, akik nem a harcért fejlesztik tudásukat, és nem az ölés a legfőbb céljuk. Ehhez képest én, aki képzetlen vagyok benne is képes vagyok harmincnyolcféleképpen ölni. A fülemmel. Csak kedden.

Szóval, akkor lássuk csak:

A nyugati klasszikus mágiát nem kell felvázolnom, ismeritek jól. Könyvekkel, pálcákkal és agyatlanul sok elmélettel. Hogy miért is transzmutálható az ember tehénné, de sárkánnyá nem, meg hasonlók. Békés embernek mondom magam, de ez megfeküdte a gyomromat. Az összes ma létező mágusiskola a Föld nyugati felén, ilyen. Ti is egy ilyenbe jártok most, ha nem tévedek, és ott szabálysértésnek minősül az indexelt könyvek olvasása! Huncut banda. A hatalmas elméleti, kevés gyakorlati tudás, a mágus világ professzoraivá tehet benneteket, de én nem lennék veletek egy légtérben, amikor nekiálltok bájitalt főzni. Emellett nektek van a leghatározottabb véleményetek a világról, és ha valami nem úgy van, majd olyanná teszitek, hogy illeszkedjen a világnézethez. Nem az elméletet igazítjuk a tényekhez, hanem a tényeket az elmélethez.

A klasszikus keleti mágia szintén kissé vonalas, de sokkal kezdeményezőbb mágia, amely elfogadta az olyan változásokat az alapra épülő felépítményben, melyek radikálisan módosították azt, majd az alapot magát is. Ezért van az, hogy a nyugati klasszikus mágiának nincsenek fejlődési korszakai, a modern forma forradalomszerűen jelent meg, míg ennek igen.

Ahogy a történelem korszakai követték egymást, úgy alakult a mágia is. Varázslók és harcművészmesterek alakították át a saját szájuk íze szerint, így jöhetett létre annyi stílusirányzat az évek során. Japán, Kína, Thaiföld, Kambodzsa - mind szülőföldjei voltak ezen irányzatoknak, így nem csoda, ha ezen a vidéken járva szinte tobzódunk annak lehetőségében, hogy melyiket is tanuljuk meg. Biztosíthatlak benneteket, egy élet kevés csak a megismerésükhöz is.

A Salem Intézet egyszer nekiállt megszámolni és katalogizálni őket. Amikor az jött ki, hogy a japán aika-doro harcművészet stílus alig ötven ismerőjének mágikus potenciálja nagyobb, mint a teljes nyugati világ mágusainak ereje, nem repestek az örömtől. Talán mondanom sem kell, hogy nem hozták nyilvánosságra. Ha belegondolok, ennek tudása lehet az egyik oka annak, hogy ott is keresnek.

A keleti mágia típusok egyik legismertebb formája a fegyvermágia. Igen, ez nagyjából azt takarja, aminek a neve is mutatja. Amikor egy fickó a kardjával vágja át a kilőtt golyókat, vagy amikor a láncra kötött pengék a levegőben irányt váltanak. A stílus használói nem valódi, rendes mágusok, a fegyverükkel végzett varázsláson kívül nem értenek egyéb technikákhoz, de higgyétek el nekem, kár volna lebecsülni őket.

Tömören megfogalmazva, a klasszikus nyugati mágia sok mindenhez ért, de felszínesen, a klasszikus keleti kevesebbhez, de azokhoz mélyebben.

A modern mágia

A legfiatalabb mágiák valóban modernek, mivel a huszadik század elején jelentek meg, és alapjukat egyértelműen a technika, illetve a divat jelentette. A korszak hajnalán jelentek meg a festék-mágiák, igen, a graffiti-mágia is ide tartozik, a különféle szexmágiák (meglepő, mi? Erről persze soha sem oktattak a suliban), valamint a különféle művészeti és technikai mágiák.

A modern mágiaformák a gyakorlat, és nem az elmélet oldaláról közelítik a mágia mibenlétét, és a sokféle humbugot leegyszerűsítve használják fel. Ennek köszönhető az a téveszme, hogy az új mágiatípusok eredendően rosszak és gyengék. Ezzel vitába szállnék, ám annyi biztos, hogy a klasszikus mágia mesterei sohasem fogják egyenlően elismerni a mágia ezen formáit. Furcsa, hogy a mágia a gépek vagy a mugliélet más területei felé fordult a jelenben, ugyanakkor, ha belegondolunk, hogy egyre több a már fent említett anomáliás gyermek, akik azonban nem kapnak rendes mágikus nevelést - mit tesz isten, a rasszizmus a mágusok között is létező fogalom -, így a bennük felébredő erők más irányba fordulnak. Ennek köszönhetően beszélhetünk arról, hogy az első modern mágusok spontán módon jelentek meg, tovább fokozva a szabályokhoz ragaszkodó, és azokban már-már betegesen hívő klasszikus mágusok zavarát a téren, hogy mi a fene is folyik mágiafronton. Mert vagy ők nézték be eddig a mágia természetét, vagy immáron képtelenek felvenni a megváltozott fordulatszámot, és most attól félnek, hogy az új hullám esetleg elsöpri őket. Ami azt illeti, van benne valami. Az újonnan felbukkant számtalan speciális mágiaforma egyenként is akkora potenciált jelent, amivel már nekik is muszáj lesz számolni, az újszerűségből fakadó veszélyekről már nem is beszélve.

Nyilvánvalóan fogalmatok sincs arról, mit is beszélek itt össze-vissza, hiszen mit is jelent ez az újszerű mágia? Mindazt, amit ti azért nem ismertek, mert milyen megalázóan nézne az ki, hogy egy egyszerű diák egy elektromos gitárral a kezében csúnyán bealázza az iskolaigazgatót?

Így a teljesség igénye nélkül felsorolok párat:

- A hangmágia: A dalnokok, énekmondók és zenészek mágiája, azt hiszem, ehhez hasonlót már hallhattatok, éppen nem mágikusan megbütykölt hangszerekkel kell előadni, hanem itt magukban a hangokban rejlik a mágia. A zene varázslatos, mondják sokan. Hát ez az, tutira.

- A gépmágia, vagy a technokraták: A fickó anélkül indítja be az autót (mert autót vezet, nem seprűn ül), hogy beülne, vagy gombokat nyomkodna. A gépmágia a gépek feletti uralmat jelenti, talán nektek nem olyan vonzó, vagy nem kecsegtet túl nagy hatalommal, de amikor a mágikus kütyüjeitek bemondják az unalmast, csak mert egy ilyen fickó gondolt egyet, akkor sajnos rá fogtok jönni, hogy még titeket, mágusokat is milyen sok gép vesz körül.

- Az élvezeti mágia: Szemöldökök a magasban, az arcokon értetlen kifejezés. Ezt már szeretem. Az élvezeti mágia pontosan az, amit a kolostori rendszerű, és a nemiségről hallgatólagosan elfeledkező klasszikus mágia soha sem fog nektek mesélni. Az érzelmek, a vágyak, a testi-szellemi élvezetek széles tárháza tartozik ide, egyetlen céllal. Önmagunkért, önkezünkkel, ahogy egy francia barátnőmet idézzem. Talán undorít bennetek, talán megbotránkoztat, de így van. A mágia ezen fajtája nem csak a feslett nők sajátja, hanem a modern gondolkodású, kalandkedvelő fiataloké is. Akinek vér és némi hormon kering az ereiben, mágikus hatalom és extrikus abritesek helyett (a mágikus hatalom klasszikus fokmérője, 1987-ben egy azóta eretneknek nyilvánított mágus fedezte fel, miután lecsukták a hivatalos szervek, alkalmazni kezdték, mint saját találmányt, a mágusok és boszorkányok erejének felmérésére. Hátránya, hogy vér kell hozzá. Megjegyezem, a Salem-féle felmérést is ezzel végezték. A feltalálónak néha viszek virágot az Azkabanba, ha más is kedvet érez hozzá, száznegyvenkettedik emelet, hatvahét-ötvenkettes zárka, a kulcsot kétszer balra, majd egyszer jobbra kell teljesen körbeforgatni). Vagyis, nem kevés bátorság kell ahhoz, hogy fellázadjatok a konvenciók ellen, használjátok az eszeteket és a szíveteket.

3. fejezet

Véleménynyilvánítás

Melyben az alkotó elköszön, mielőtt utolérnék ítészei

Most talán annak kellene itt következnie, hogy mekkora bátorság kellett ennek a műnek a megírásához, de mivel ez nem fedi le a valóságot, hát nem is hozakodom elő vele. A helyzet az, hogy ettől nem félek. Attól, hogy nem sikerül elég emberhez eljuttatni, már jobban tartok. Amikor ugyanis kiadom a kezemből a művemet, már másokon múlik a dolog, és nem mintha bizalmatlan lennék, de attól fogva az egész olyanokon múlik majd, mint ti. Vagyis, majdnem olyanokon. Tekintve, hogy hajlandók voltatok olvasni a művemet, már pozitív kezdetnek minősül.

Nem merem kijelenteni, hogy az én véleményem az egyetlen, amit figyelembe kell venni, és egy napon talán a teljes mű is elkészül, de ha ez eléri a célját, már megérte. Nem lehetünk sem egyformák, sem mindenben egyetértők, de talán megértitek, mit is akarok elmondani. Az elmúlt évezredek megtanítottak arra, hogy a számos nézőpont éppen olyan zavaró, mint amilyen hasznos.

Nem jövök azzal, hogy mindezt magatoknak köszönhetitek. Azok, akik vagytok, nem jöhettek volna létre azok nélkül, akik felneveltek benneteket. Bizonyára sok jó ember akad köztük, és modortalanság lenne azt állítanom, hogy a szüleitek és a tanáraitok mind gyöpös agyú, ostoba marhák, akik sem tiszteletet, sem megbecsülést nem érdemelnek a részetekről. Engem azonban apám arra tanított, hogy engedelmes fiú akkor leszel, ha követed apád utasításait, de büszkévé akkor teszed, ha jobbá válsz nála. Talán nektek sem ártana, hogy lázadjatok egy keveset.

Biztos vagyok benne, hogy rengetegen vagytok, akiknek további kérdései lennének, ahogy abban is, hogy fogalmatok sincs, milyen alapon mondok én ilyeneket. Ha mást nem, azt alaposan megtanultátok, hogy ne higgyetek el mindent, amit mondanak nektek. Talán itt lenne az ideje, hogy bemutatkozzam, és ezzel le is zárjam a művemet. Bhaal vagyok, születtem Krisztusotok előtt 120450-ben (hozzávetőleg), és akár hiszitek, akár nem, én is ember vagyok.

Tovább>>

szereplő: bl rock, szereplő: hp harry, fandom: harry potter, típus: crossover, fandom: black lagoon, típus: slash, típus: fanfiction, típus: anime

Previous post Next post
Up