Вернулися нещодавно з хорватського
Дубровника.
Що вразило найбільше, так це історія цієї фортеці-держави-міста-Перлини Адріатики (потрібне підкреслити), яка ніколи не здавалася навіть туркам і возвеличила культ Свободи. Навіть їхні кораблі ходили під прапором Libertas, який тут повсюди:
From
Croatia
From
CroatiaЩе дуже цікавим фактом є те, що князя тут обирали лише на місяць з числа аристократів, яким виповнилося 50 років. Причому їм не дозволялося протягом цього місяця навіть виходити з будівлі, де знаходилося їхнє робоче місце, ба навіть спілкуватися з дружиною. Так би й нашим депутатам та можновладцям! Також не можна було посідати цю посаду частіше, ніж раз на два роки. Рекордом міста було князювання протягом 6 разів. До сенату міста потрапляли усі аристократи, яким виповнювалося 18 років.
На сьогодні населення міста сягає 45 тис., з яких близько 2,5 тис. проживають у стінах Старого Дубровника, на території фортеці. Тіснувато їм тут доводиться, бо туристів безліч.
Було дуже спекотно, навіть дощовою зимою тут температура не падає набагато нижче +15 градусів, що вже казати про розпал літа. Море, в яке ми намагалися сховатися від спеки, було дуже красиве на вигляд, але виявилося досить брудним на дотик.
Якщо в Чорногорії ходить лише євро, зате чи не всі розуміють російську, трапляється як кирилиця, так і латиниця, то у Хорватії ще лишилися куни, хоча деколи можна розрахуватися єврами чи доларами, у письмі використовується лише латиниця, та й православних та мусульман, яких повно в Чорногорії майже немає - тут більшість дотримується католицької віри.