Використання базових принципів, методів і підходів нейромаркетингу у політичній сфері не є чимось гіпотетичним чи справою далекого майбутнього. Цей спосіб впливу в політиці є одним з найновіших і найефективніших політичних технологій, якій фахівці пророкують подальший розвиток і потужні перспективи.
Яскравим прикладом застосування нейромаркетингу стали президентські вибори у США 2008 року, які засвідчили, що у передвиборчих штабах останнім досягненням стало не лише використання соціальних мереж, а й набагато складніші фактори, такі як, наприклад, нейрофізіологія.
Новітні маніпулятори пропонували політикам використання програм фіксації біологічного зворотного зв’язку, основаної на відстежуванні та аналітиці хвиль активності мозку, ступеня розширення зіниць, рівня пітливості та характеру мимовільних рухів м’язів людини. Ключова ідея, що спрямовувала та актуалізовувала всю діяльність як цієї, так і інших кампаній, полягає в тому, щоб перенести напрацювання нейромаркетологів зі сфери бізнесу у сферу політики.
На основі дослідницької інформації замовники могли всіляко коригувати характер виборчої кампанії, вирішувати, які питання слід порушувати у тому чи іншому штаті, які конкретно слова вживати в агітаційних роликах, з якою інтонацією та виразом обличчя виголошувати промови (Бойко О. Д. Політичне маніпулювання: навч. посіб. - К.: Академвидав, 2010. - 432 с.).
Психіатр і фахівець із захворювань, що викликають розлад особи Дрю Уестен з американського університету Еморі у своїй книзі 2007-го року «Політичний мозок: роль емоцій у вирішенні долі країни» описав цікавий факт. У процесі досліджень автор проводив сканування мозку стійких прихильників певного кандидата або партії і виявив закономірність: коли виборці дивляться а зображення кандидата або слухають його заяви, то ті частини мозку, які відповідають за емоції, активніші, ніж ті, які відповідають за мислення.
Потаємні цілі нейромаркетологів, які працюють у політичній сфері, розкриває політолог із Стенфордського університету Джон Кроснік, який бере участь у науковій програмі з вивчення поведінки і думок виборців: «Нам потрібно потайки заглянути людям в душу і з’ясувати, за кого вони голосуватимуть. Пряме питання не підходить».
Таку саму думку щодо нейромаркетингового проникнення у мозок та підсвідомість висловлює і директор програми етики нейрофізіології при Пенсільванському університеті Марта Фара: «Якщо довести цю ідею до її логічного завершення, то мова йде про щось на зразок читання думок».
От Ви теж щойно відчули себе піддослідними кроликами?