а у поляків є своя цікава анімація - про свій архетипічний "Кітеж-град"

Jun 22, 2024 16:42



Previous → https://borodianka-2007.livejournal.com/2024/04/28/



«про ветеранів, які не повернулись з війни, і кожен лишився назавжди у своїй формі ведення боротьби: вампіризована тисяча ваффен СС у повній бойовій викладці відтворює команди та застосовує озброєння тих часів, при тому що може кілометровий крос за секунди подолати та рвати французький легіон одними лише руками в рукавичках; Крігсмаріне раде втілити план "Морський Лев-2", але відмовляється йти в атаку з одними гранатами й металевими трубами коли весь план пішов не так. Католиславні аеромобільні добровольці чіпляють аутентичний епосі хрестових походів бронік й під шумок нищення монстрів беруться за "єритиків"- протестантів британського громадянства. А вбивичий відділ Ватикану (інквізиція) читає молитви й оперує святими багнетами і поясами шахідів - коли не залишається інших виходів завдати ворогу клопотів, окрім як підірватись в гущині викликаних середньовічних османів.
Й головний кровосос сюжету на службі королівського лицарського ордену полюбляє відтворити свої валаські замашки по насадженню на палю ворогів, хоч пройшло 500 років, а основні вороги ведуть власні реконструкторські ігри.
Усе оце - про чудовиськ, що надто втомилися (бо й есесівці раді нарешті зустріти свою смерть за 50 років), і про людиськ, що до смерті сповідують взяті на себе зобов'язання, будь то контракт найманця "диких гусей", воєнна аристократія при Генштабі чи честь спадкоємиці вампіроборчого клану.
»

а до речі, помітив коли відвідував пропоновані лінки в історичній статті - хоч більшість інформації з тих пір у інтернеті завіялося, проте можна нагуглити іншими місцями"
Зрозуміло, що з жодним "царем" історичний Міндовг не міг воювати - маленький московський уділ в ті часи ще входив у склад Володимирського князівства. Однак тодішня Литва справді воювала з Руссю - із Галицько-Волинською державою.

Проти Міндовга вів військові дії Данило Галицький - деякі історики вважають, що до цього князя Данила схиляла Золота Орда, занепокоєна зростанням литовського впливу. У 1254 році, після примирення, галицький володар навіть посадив на князівство у Новогрудку (в ті часи ця територія називалася Чорною Руссю) свого четвертого сина - Романа Даниловича, а через кілька років литовці його вбили.

До речі, ще один син князя Данила - Шварно - був одружений із донькою Міндовга і після його Міндовга сам став великим князем Литовським.

У баладі Міцкевича розповідається про те, як князь міста Світязь Туган їде на заклик Міндовга про допомогу, а тим часом під місто підходить ворог і бере його штурмом.

Режисер фільму Каміль Поляк каже, що хотів уникнути політичної складової твору: "Йдеться не про Русь і Литву, а про сутичку між Добром і Злом. Я в першу чергу намагався передати емоції, які відчував, уперше читаючи баладу" - from
https://www.istpravda.com.ua/videos/2011/02/18/25632/



← next https://cat-disturbed.livejournal.com/55310.html

а шо там у асгардєй?, 18+ vid, myspace links watch by online downloader

Previous post Next post
Up