Сьогодні відбувається наймасовіше голосування щодо переНАйменування вулиць столиці:
Написати нарешті на це мене надихнув пост Вахтанга Кіпіані у соціальній мережі Facebook (
https://www.facebook.com/vakhtang.kipiani/posts/10159849884097410)
Звідки це виринуло?
Сьогодні 17 червня 2022 року, триває офіційно 114 доба збройної агресії Російської Федерації проти України. Тут же ми використовуємо термін "війна".
На території РФ для визначення даного процесу використовується термін "спецоперація"; окрім даного терміну у перші тижні його пробували замінити на слово "війна" і офіційна влада РФ карала за використання терміну, проте наразі все ширше починають там ігнорувати це найменування. Навіть залишили лише покарання за будь-які непровладні спроби чи лишень заклики зупинити цю збройну агресію.
Звісно, окремо можна нагадати і "цілі спецоперації", які за певною логікою змінюються щоразу за певними змінами у політичних зносинах між РФ та світом, особливо із тими утвореннями які забезпечують військову підтримку Україні.
Однак у істориків є певний абсолют, який їх довів до того, що я вказав у першому реченні цього допису. І цей абсолют... йой, я його вже згадував. У тому ж Facebook, і щоразу на так званих фізичних основах його існування приводжу ролик з каналу The Caspian Report (
https://www.youtube.com/watch?v=EvV8C3Nn02Q).
Так, це "колоніальність" території, довкола Князівства, а згодом і Царства Московського опісля виникнення самого згаданого князівства.
Починаючи зі свого 1150 з гаком року у нас на землях дійсно було неспокійно через це історичне явище. Яке триває і до сьогодні.
Але давайте назад до теми.
Насьогодні я загострюсь та заглиблюсь:
1) спершу у мене були питання щодо самого процесу зі значним обсягом вхідних перейменувань.
Я відкидаю складнощі для кінцевого користувача назви - сьогодні навіть друковані видання можуть йому допомогти у новому найменуванні об'єкту - вулиці, площі, скверу, масиву. А перш за все електронні ГІС-довідники типу сервісів "Google", "YAnDex/Яндекс" чи "Мета.юа"
Я відкидаю фінансову складову, яка лише у виготовленні нових вказівників із новою назвою. Адже навіть захудла пошта зможе при доставці кореспонденції зі старою назвою вулиці її обробити як із новою назвою (а для солідної фірми - це взагалі стандарт її роботи) А юридичні організації використовуватимуть ресурси КМДА для адаптації своєї документації до будь-якого нового найменування.
Обсяг не важливий. І це перевірено.
2) Відбулись перші спроби перейменування станцій метро місяць тому. Були невдалими: замість Берестейської мати Бучанську а замість Героїв Дніпра - Героїв Маріуполя - це добре.
Але це все станом на 1 квітня. Скільки до кінця війни ми ще побачимо "Буч-Ірпеней" (з масовим мародерством та вивезенням чужого майна за межі України, з масовими катуваннями, приниженнями гідності, позбавленнями прав, нищенням середовища існування --- як приїжджих на військовій техніці "освободителей", так і наших співвітчизників-місцевих колаборантів? А це ми ще не все заслухали від міжнародної поліцейської комісії розслідування здійснених злочинів...), "Маріуполів"?
Здається, ми вже знаємо, що найменш соціально відповідальні елементи з місцевих та приїжджих на територію України вже стали еталоном для неславлення прибічників відділення певних територій від України.
І що тепер, коли у Маріуполісі замість частини забудови - будівельне сміття, а представники не України не спроможні відновити інфраструктуру, але все ще шукають нацистів серед маріупольців і повторюють досвід фільтраційних таборів для цієї мети - на черзі аналогічна будівельноматеріалізація Сєвєродонецька?
Це вкрай поганий дзвіночок - ми карбуємо пам'ять одних і не лишаємо місця іншим...
3) власне, перейменування і нові достойні назви.
Є оригінальний допис, де я все вже розглянув (до речі, я його
поновлю і лишу посилання на цей пост).
І знову ж таки - багато вулиць може бути названа імям науковців, дослідників, культурних діячів... але об'єкт заслуговує кожен!
І як наслідок - місто (а за певних домовленостей - і разом із своїм передмістям) може стати без перебільшення енциклопедією! І я дуже підтримую цей підхід, хоча він нам дістався у спадок від... або метрополії, або СРСР (в залежності від особистих уподобань оберіть собі термін довподоби). Ну й годі, це і так є нормою у інших країн - йдеш вулицею, знаходиш відомості про її назву.
А й подекуди на вказівнику й старі її назви.
4) ну і звісно ж структурування забудови та її нумерації. Деально це питання я обсмаковував
тут , а зараз я ще раз нагадаю одну болючу деталь.
Коли ти живеш по вулиці Агітаторній(назву модифіковано, адже за оригінальною назвою одразу здогадується певний житловий комплекс, де даний недолік виражений, але це може і обов'язково буде сприйнято як недолік конкретно вказаного ж/к при тому, що він тиражується у практично кожному теперішньому комплексі) 4, КОРПУС 20 - наче все файно, але наявність корпусів чи АБВГДейки (себто, вулиця Абстрактна 1а, 1б, 1в і так далі вглиб забудови) - теж натякає на недолік планування адресного простору.
Тож якби можна було позбавлятись перевантаження нумерації - у нас би була змога зберегти в живу енциклопедію міста якомога більшу кількість прізвищ...