КОМПЛЕКСИ РЕБ «БУКОВЕЛЬ-АD» ТА «АНКЛАВ-УТ» ТЕСТУЮТЬ В ЗОНІ АТО

Dec 26, 2016 17:42






Нові комплекси РЕБ «Буковель-АD» та «Анклав-УТ», що призначені для протидії ворожим безпілотним літальним апаратам, нині тестують в районі проведення АТО.
Досвід радіоелектронної боротьби, інженерних підрозділів, топогеодезистів, способи ефективного застосування військ у протистоянні з ворогом на Сході України аналізували у Кам’янці-Подільському на базі 48-ї інженерної бригади під час зборів командного і керівного складу Головного управління оперативного забезпечення.
Майже півсотні старших офіцерів від інженерних військ, радіаційного, хімічного, біологічного захисту (РХБз), спеціалісти з радіоелектронної боротьби (РЕБ), топогеодезисти і метеорологи зібралися, аби проаналізувати, обговорити та виробити єдині форми та способи ефективного застосування своїх частин і підрозділів у протистоянні ворогу в районі АТО.
ТВО начальника Центрального управління РЕБ Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України полковник Валерій Волков:
- Під час зборів ми обмінялися досвідом і відпрацювали ефективні шляхи нашого впливу на противника, способи протидії. Протягом 2016 року ми отримали від «Укроборонпрому» сучасні комплекси перешкод безпілотним літальним апаратам. Це «Буковель-АD» та «Анклав-УТ». Вони здатні здійснювати комплексний радіоелектронний вплив на всі бортові радіоелектронні системи будь-яких типів БПЛА і припиняти їх політ. Наразі це кілька дослідних зразків, які сьогодні реально тестуються в АТО. Зважаючи на високу ефективність цих комплексів, ми сподіваємося на серійне виробництво.
Противник теж застосовує сучасні засоби РЕБ, розроблені після грузинсько-російської війни 2008 року. Йдеться про станцію перешкод Р-330Ж та комплекс «Борисоглебск-2», які спроможні ефективно впливати на наші БПЛА, припиняти їх польоти і навіть заводити на підконтрольну противнику територію.
Для протидії їхнім можливостям ми проводимо цілий комплекс заходів радіоелектронного захисту. Його змісту, зі зрозумілих причин, розкривати не буду, зазначу лише, що ми на місці не стоїмо. Наша робота іде у двох напрямках: перший - удосконалення тактики, другий - забезпечення підрозділів сучасною, ефективною технікою.

РЕБ

Previous post Next post
Up