Украина в 2017 году запустит два спутника

Apr 12, 2016 22:27





Радник голови Державного космічного агентства України Едуард Кузнєцов в ефірі радіостанції Голос Столиці повідомив про плани розвитку космічної галузі протягом найближчих років. Рівно 55 назад відбувся перший політ людини в космос. За цей час істотний прогрес був досягнутий в сфері приватного ракетобудування. Так, 8 квітня американська компанія SpaceX повідомила про те, що вдалося з п'ятої спроби посадити вертикально нижчий щабель ракети Falcon на морську платформу. А компанія Blue Origin 2 квітня запустила і успішно посадила суборбітальний космічний корабель New Shepard. У 2018 році компанії планують відправити в політ перших туристів.

Тим часом в Державному космічному агентстві України повідомили, що обсяг космічної галузі серйозно постраждав через взаємні санкції між Україною і Росією. Співпрацю з РФ фактично припинено - за винятком контрактів, необхідних для забезпечення Міжнародної космічної станції, роботи на Байконурі.

Однак Україні вдалося знайти ще одного стратегічного партнера. 7 квітня Україна і Китай затвердили програму співробітництва в космічній сфері до 2020 року.

Детальніше про розвиток галузі і її майбутньому в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів Едуард Кузнєцов, радник голови Державного космічного агентства України.

Наскільки перспективною є угода між Україною і Китаєм в космічній сфері?
― По-перше, я хотів би привітати всіх працівників ракетно-космічної галузі зі святом, Днем працівників ракетно-космічної галузі та 55-річчям польоту першої людини в космос - Юрія Гагаріна. Що стосується проекту з Китаєм, то взаємини з КНР мають історичний підтекст. Я на переговорах з китайцями пояснюю, що китайська ракетно-космічна галузі походить саме від України.

Розкажіть про це докладніше.
― У 1953 році Україна передала Китаю документацію технології виробництва ракети «Р-1». І з тих пір китайці почали розвивати свою ракетно-космічну галузь. Сьогодні ми також знаходимося в числі країн, які володіють передовими ракетно-космічними технологіями. І з нами багато хто має контакти. З нами багато хто хоче співпрацювати. З нами багато хто хоче підтримувати хороші комерційні відносини. У тому числі КНР, делегацію якої ми недавно приймали. При цьому у нас буквально минулого тижня була і делегація з Аргентини, делегація з США, з Польщі. Тобто до нас дуже багато приїжджає фахівців для того, щоб налагодити ділові відносини в галузі створення ракетно-космічної техніки.

В України зараз є свої супутники?
― Україна створила і запустила в космос більше 400 космічних апаратів, супутників. На жаль, на сьогоднішній день у нас працюючих супутників на орбіті немає. Але в планах завершення робіт по супутниках «Січ-2-1», «Січ-2М», які будуть запущені в 2017 році. Сподіваємося, що космічна програма буде фінансуватися в повному обсязі.
Раніше в ефірі радіостанції аналітик видання «Транспортний бізнес» В'ячеслав Коновалов розповів, що в Державіаслужбі прижилася когорта чиновників, які вважають, що всі правила «написані кров'ю», і будь-який папірець видають після «ретельного узгодження».

«У Державіаслужбі обкопалася ціла когорта чиновників, які, прикриваючись чарівної мантрою, що всі правила в авіації написані кров'ю, будь-який документ, будь-який дозвіл видають після, так би мовити, ретельного аналізу»,- сказав експерт.
Також Коновалов розповів, що дії керівництва Державіаслужби призвели до того, що у нас немає конкуренції на ринку авіаперевезень, тому і був звільнений глава цієї служби Денис Антонюк.

КБ Південне, ДКАУ, Укроборонпром, Українці, ДП Південмаш, Україна, НКАУ

Previous post Next post
Up