Click to view
Триває робота зі створення міні- реактивної системи залпового вогню калібром менше 100 міліметрів.
Про це повідомила речник Міноборони України полковник Вікторія Кушнір.
Загалом за час проведення АТО «друге життя» отримали вже близько 43 600 одиниць озброєння та військової техніки Збройних Сил України.
За два роки на арсеналах був освоєний ремонт всіх типів мінометів, наземної артилерії, реактивних систем залпового вогню «Град».
Безпосередньо на передовій проводиться ремонт систем управління озброєнням танків і БМП, а також протитанкових комплексів «Штурм» і зенітно-ракетних комплексів «Стріла-10».
У польових умовах відновлюються реактивні ракети та ракети переносних зенітно-ракетних комплексів, переобладнуються постріли гранатометів у ручні гранати.
Вітчизняні підприємства опановують виробництво модернізованих зразків БМП-1, БТР-70, нових зразків БТР-3, бронемашин «Дозор», самохідних артилерійських систем.
Освоюється виробництво 82- та 120-міліметрових мінометів, проводяться порівняльні випробування броньованих автомобілів «Козак», «Барс», «Рено», «Вахта», танків Т-64 та Т-72 з новим комплектом приладів нічного бачення.
За 2 роки прийнято на озброєння 28 одиниць озброєння та військової техніки. Тривають розробки ще понад 40 зразків озброєнь, прийнято на дослідну експлуатацію 22 типи ОВТ.
Вивчаються пропозиції вітчизняних винахідників та конструкторів великокаліберних гвинтівок калібру 14,5 та 12,7 мм, які нададуть можливість боротися з легкоброньованою технікою противника на передовій.
Вже зрушило будівництво безпілотних літальних комплексів «Фурія», «Спектатор» та інші. Розпочинається будівництво літаків серії Ан-148 для Збройних Сил України.
Триває розробка легких протитанкових комплексів «Корсар».
Продовжується постачання у війська протитанкових ракетних комплексів «Стугна-П».
На озброєння Військо-Морських Сил надійшли перші броньовані артилерійські катери, поступово оновлюється парк бойових літаків Повітряних Сил модернізованими Су-27, Су-25, МіГ-29, Л-39 та вертольотами Мі-24 і Мі-8, оснащеними новітніми засобами захисту.
В рамках посилення протиповітряної оборони держави зосереджено увагу на постачанні військам модернізованих зенітних ракетних комплексів «Бук» та «С-125». Підготовлено до випробування новітні станції радіоелектронної боротьби «Анклав» та авіаційні «Омут».
Триває освоєння виробництва в Україні найбільш затребуваних боєприпасів, зокрема, до гармат БМП та бронетранспортерів.