Запись опубликована
Спротив. You can comment here or
there.
Окремі благодійні фонди, підконтрольні кандидатам у депутати, змінили формат своєї роботи. Про це на брифінгу повідомили представники громадянської мережі «Опора».
Зокрема, аби убезпечити кандидатів від можливої адміністративної чи кримінальної відповідальності, фонди оголосили про вихід з керівного складу кандидатів або змінили власну назву.
«Таким чином зникає формальна прив'язка організацій до суб'єктів виборчого процесу, хоча кандидати продовжують брати участь у заходах фондів», - розповіла представник громадянської мережі Ольга Айвазовська.
«Наприклад, Ігор Єремеєв (кандидат по округу N 23, центр - смт Маневичі) призупинив своє членство у благодійному фонді «Волинська родина», а організація продовжує фінансувати заміну пластикових вікон в освітніх і дошкільних закладах на території 23-го округу. Сергій Мартиняк (кандидат по округу N 20, центр м. Горохів) вийшов з керівного складу фонду «Європейський вектор», а організація продовжує реалізовувати на рівні районів 21 виборчого округу конкурс мікрогрантів у рамках проекту «Підвищення добробуту громад». Борис Клімчук (кандидат по округу N 22, центр - м. Луцьк) теж оголосив про вихід зі складу правління фонду «Рідна Волинь», - розповіла Айвазовська.
За її словами, в Івано-Франківській області змінив назву фонд Степана Івахіва (кандидат по 21 ВО). «Фонд, який раніше носив його ім'я, ближче до виборів перейменувався на «Патріот Волині». Організація зосередилась на встановленні автобусних зупинок в селах, ремонтує сільські школи та клуби. У більшості цих заходів бере участь Івахів, який особисто нічого не вручає», - додала вона.
До речі, результати моніторингу «Опори» засвідчив, що Партія регіонів лідирує за кількістю передвиборчих порушень.
А депутат від ПР Владислав Лук’янов вважає, що «людям байдуже, звідки ідуть гроші на речі, які приносять їм користь, тому це не можна називати адмінресурсом».